Технічне завдання

2.1.2: Мобілізація потенціалу у сфері відпочинку, оздоровлення та спорту

Зважаючи на те, що Хмельницька область має всі можливості з організації відпочинку, оздоровлення та спорту для сімейного туризму, а також для туристів похилого віку та хворих людей, цей захід спрямовано на мобілізацію потенціалу чистих озер та річок, лісів і ландшафтів. Невеликі інвестиції в будівництво велосипедних та пішохідних стежок, поліпшення стану берегів річок та озер, розчищення та благоустрій стежок у лісах, лижних трас тощо забезпечать залучення відвідувачів на вихідні дні та довші відпустки з-поміж населення регіону та туристів із інших регіонів.


 

Поліпшення стану та включення мінеральних вод та інших лікувальних ресурсів у загальну картину відпочинкового туризму дозволить залучити тих туристів та відвідувачів, котрі мають проблеми зі здоров’ям або котрі люблять спокій та незабруднену природу.


 

Обидва види ресурсів тісно пов’язані з сільським туризмом, котрий, завдяки розміщенню, гостинності, традиційним стравам і напоям лише збільшуватиме рівень задоволення туристів.


 

Цей захід вимагає потужної комунікації та координації зусиль між місцевими адміністраціями, організаціями громадянського суспільства, власниками осель для сільського туризму й постачальниками послуг, а також співпраці з населенням містечок та сіл. Місцева влада має здійснити інвестиції в забезпечення доступу до природних ресурсів та благоустрій комунальної сфери (стежок, берегів річок та озер) і, разом із приватними та некомерційними організаціями, залучати туристів на відпочинок та тривале перебування.