Новина Регіону

Наприкінці 2020 року три мікрорайони м. Миколаєва матимуть доступ до водопровідної мережі

21.08.2020

Протягом 2020 року за підтримки Мінрегіону та Державного фонду регіонального розвитку в Миколаєві впроваджується інвестиційний проєкт «Дюкер через р. Південний Буг та магістральні мережі водопостачання мікрорайону Варварівка у    м. Миколаєві – нове будівництво».

Проєкт має неабияке значення для жителів мкрн. Варварівка оскільки його мешканці не мають доступу до водопровідної мережі міста та змушені самі себе забезпечувати питною водою.

Питання щодо забезпечення населення Варварівки водою не вирішувалось з моменту включення мікрорайону до складу м. Миколаїв, тому протягом багатьох років частина жителів сучасного міста була позбавлена гарантованого першочергового забезпечення населення питною водою. Також проблема з водопостачанням існує і в сусідніх до Варварівки мікрорайонах - Великій Коренисі та Малій Коренисі. Тож будівництво дюкеру забезпечить питною водою одразу три мікрорайони в яких проживають 19,5 тис осіб.

Загальна кошторисна вартість проєкту складає 78,4 млн грн. Будівництво дюкеру розпочато в 2019 році за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій, а починаючи з 2020 року  реалізація проєкту  здійснюється за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та коштів місцевого бюджету.

Проєкт передбачає часткове будівництво магістральних мереж мкрн. Варварівка, які прокладаються відкритим методом. Загальна довжина основних мереж за робочим проєктом складає 11424 м. пог. з них дюкерний перехід (підводна частина) – 1200 м (у дві нитки).

На цей час по об’єкту вже прокладено 10147 м поліетиленових труб та 1109,5 м трубопроводів водопостачання, встановлено 462 колодязі, зварено та підготовлено до протягування 1408 м труби дюкеру під час горизонтально-направленого буріння, триває влаштування гідрантів, буріння, земляні та дорожні роботи.

Завершення проєкту заплановано протягом поточного року.

Скачати файл