Новина Регіону

КАБМІН ДОРУЧИВ ГОЛОВАМ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЙ ОСОБИСТО КОНТРОЛЮВАТИ РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЄКТУ «ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО» В РЕГІОНАХ

28.04.2020

«Велике будівництво – це основа месседжа Президента і Уряду про створення великої кількості робочих місць. Ми розраховуємо на те, що велике дорожнє будівництво, куди ми вкладемо понад 100 млрд грн цього року, дасть нам змогу створити додатково 170 тисяч робочих місць та навіть більше. Енергоефективність, більше 210 приймальних відділень – і загалом розвиток сфери будівництва – це ще декілька сотень тисяч робочих місць», – зазначив очільник Уряду.

Денис Шмигаль доручив головам облдержадміністрацій, Міністерству розвитку громад та територій та Міністерству фінансів до 5 травня затвердити на засіданнях регіональних комісій уточнені переліки об’єктів для фінансування з ДФРР та до 11 травня подати на схвалення Уряду і забезпечити реалізацію цих проєктів. 

Крім того, Міністерству розвитку громад та територій та Міністерству фінансів доручено сконцентрувати ресурси субвенції на соцекономрозвиток на проекти нового будівництва, реконструкції, а також  поліпшення якості медичних послуг тощо.

За словами Прем’єр-міністра, сьогодні перед Урядом стоїть ще одне не менш важливе завдання – створення сучасних Emergency departments (приймальних відділень), де громадяни зможуть отримати якісні медичні послуги на базі 212 опорних лікарень у рамках проекту «Велике будівництво».

«Це завдання набуло ще більшої актуальності, оскільки 97 закладів включено до першої хвилі боротьби з COVID-19», – сказав Денис Шмигаль.

Очільник Уряду доручив Міністерству фінансів та Міністерству охорони здоров’я відпрацювати фінансові інструменти та джерела для реалізації цього проєкту.

Він наголосив, що третина всіх коштів від програми має піти в регіони вже у травні.

Міністр розвитку громад та територій Олексій ЧЕРНИШОВ додав: «Програма «Велике будівництво» буде відбуватися найближчі чотири  місяці, тому що школи та садочки мають працювати вже з 1 вересня. Часу небагато, але 205 об’єктів по всій Україні уже будуються. І я прошу особисто голів облдержадміністрацій контролювати процеси будівництва, виділити відповідного заступника, котрий буде відповідати за цей напрям. Представники Мінрегіону і я особисто контролюватимемо виконання будівельних робіт і навіть будуть здійснені робочі поїздки на ці об’єкти».