Новина Регіону

Відкриття дошкільного закладу «Сонечко» у селі Лебедине Жовтневої сільської ради Устинівського району

17.10.2018
Дошкільнята із села Лебедине Жовтневої сільської ради Устинівського району відтепер відвідуватимуть оновлений, комфортний, по-сучасному укомплектований дитсадок. Капітально відремонтований дошкільний заклад «Сонечко» сьогодні урочисто відкрив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко.
Реставрацію дитячого садка з переплануванням розпочали півтора року тому за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у співфінансуванні з бюджетом сільської ради. Загальна вартість проекту склала понад 8 мільйонів гривень. Підрядники замінили старий дах приміщення, утеплили фасад та горище, замінили дерев’яні вікна на сучасні енергозберігаючі, оновили внутрішні і зовнішні інженерні мережі, виконали перепланування і оздоблювальні роботи. Щоб створити дошкільнятам комфортні умови, для оновленого закладу закупили нові меблі та обладнання.Територію біля дитячого садка упорядкували, встановилиновий дитячий ігровий майданчик.
ДНЗ «Сонечко» відвідуватимуть 19 дітей. У майбутньому, при потребі, кількість місць для дошкільнят можна збільшити – просторе приміщення дозволяє це зробити. Нині завершується комплектація дитсадка кадрами – тут буде працевлаштовано 7 жителів Лебединого.
Вітаючи жителів села із важливою подією, Сергій Кузьменко підкреслив: «Сьогодні ми відкриваємо красивий і затишний садок для малечі. Це стало можливим, оскільки рішенням Президента України в державному бюджеті затверджено кошти на регіональний розвиток усіх територій. А це значить, що у нас з’явилася можливість побудувати дитсадок не тільки у Лебединому, а й у Новоукраїнці, у Новій Празі Олександрійського району, у Голованівську. Це і є соціальна справедливість, коли держава піклується про всі регіони – від великих Києва чи Харкова до маленького села Лебедине».
Голова облдержадміністрації нагадав, що кілька років тому під час відвідин села взяв до уваги прохання сільського голови Ганни Мардаш щодо реставрації дитсадка. За кілька років це прохання вдалося виконати. «Дякую усім, хто долучився до того, щоб у маленькому гарному селі Лебедине Устинівського району діти мали можливість отримувати повноцінну дошкільну освіту», – підкреслив керівник ОДА.
Після урочистого відкриття, Сергій Кузьменко оглянув приміщення дитсадка – кімнату для занять, спальню, харчоблок, медичний кабінет з ізолятором, санітарні та підсобні кімнати. В актовій залі голова облдержадміністрації переглянув міні-концерт, підготовлений дошкільнятами, та вручив їм подарунки – різноманітні іграшкові набори.
«Я надзвичайно задоволений якістю виконаних робіт. Усе гарно оформлено і оснащено, для дітей створено комфортні умови перебування, –підкреслив голова облдержадміністрації після огляду дитсадка. – Уже цього року внаслідок реставрації дитсадків у Лебединому, Новоукраїнці та Новій Празі на Кіровоградщині буде створено близько 300 нових місць для дошкільнят. Ще 120 місць отримаємо наступного року із уведенням в експлуатацію нового дитсадка у Голованівську. На всі ці роботи у бюджеті вже передбачено майже 60 мільйонів гривень».