Новина Регіону

На реалізацію регіональних проектів область отримала 108 мільйонів гривень з ДФРР

04.09.2018
Про залучення державних інвестицій у 2018 році на апаратній нараді в облдержадміністрації проінформувала начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Вікторія Кулікова.
За її словами, для області у 2018 році з Державного фонду регіонального розвитку передбачено 108 млн. грн., що майже на 45 млн. грн. більше у 2017 році. Зазначені кошти спрямовано на реалізацію 9 проектів, 8 з яких є перехідними, дев'ятий – новий обєкт. Це проекти в галузі освіта (4), охорони здоров'я (1), житлово-комунального господарства (1), культури (1), спорт (1), транспортної інфраструктури (1). Проекти реалізовуються у м. Кропивницький (2), м. Олександрії (1), м. Світловодська (1), м. Долинська (1), м. Новоукраїнка (1), Голованівському (1), Олександрійському (1) та Устинівському районах (1).
Станом на 31 серпня 2018 року освоєно 51% до фактично перерахованих коштів ДФРР.
За її словами, вже проведено роботу щодо формування переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку для реалізації у наступному році. Так, обласною комісією відібрано 64 інвестиційні проекти з обсягом фінансування 237,5 млн. грн.
Вікторія Кулікова звернула увагу й на те, що Урядом удосконалено підходи щодо підготовки, оцінювання та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що реалізуються за рахунок коштів ДФРР. Зокрема, встановлено чіткі терміни відбору проектів у регіонах, що триватиме з 15 січня по 1 травня. Також визначено мінімальну кошторисну вартість таких проектів. Вартість нового будівництва, реконструкції, капремонту та переоснащення стартує від 5 млн. гривень. Для інших проектів, що стосуються зокрема придбання - від 1 млн. гривень.