Реконструкція із заміною даху загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів по вул. Валі Котика, 23 у с. Мішково-Погорілове Вітовського району Миколаївської області

Анотація проекту

Покрівля Мішково-Погорілівської ЗОШ І-ІІІ ступенів перебуває у аварійному стані. Зазначено  значні  пошкодження, а саме:  руйнування верхнього і частково нижнього шару, здуття  до 25% покрівлі, відставання рубероїдного покриття  в місцях примикань до парапету і стін вентблоків,  відсутнє покриття парапетних плит та плит покриття вентблоків, відсутня система водовідведення з даху.

Це спричиняє постійне затікання талої та дощової води на стелю і стіни навчальних кабінетів. При цьому осипається штукатурка стелі і стін, псується дерев’яна підлога .

 Відсутність системи водовідведення  і покриття парапетних плит приводить до руйнування цокольної частини стін і верхніх ділянок стін.    В останні роки активно  руйнуються несучі стіни та відмощення.

Відбувається  процес  вивітрювання цегляної кладки, розшарування цегли, з’являються нові тріщини в несучих стінах. Усе це приводить до послаблення несучої здатності стін і може довести до надзвичайної ситуації.

   Проєкт спрямовано на розв’язання наступних важливих проблем :

 • дотримання санітарно-гігієнічних норм утримання учнів;
 •  економія коштів місцевого бюджету через скорочення витрат на опалення;
 • збільшення терміну експлуатації будівлі, покращення її естетичного вигляду.

 

   Мішково-Погорілівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Вітовського районну Миколаївської області знаходиться у комунальній власності  та є перспективою створення опорного навчального закладу, що забезпечує реалізацію права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, у структурі якого будуть  функціонувати :

- початкова школа І ступеня (1-4 класи);

- навчальний заклад ІІ-ІІІ ступенів (5-11 класи).

 Головним завданням опорного закладу є концентрація та ефективне використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів (вихованців),створення єдиної системи виховної  роботи.

 • перелік заходів  проєкту :

Заходами проєкту є: 

 • розбирання покриття покрівель з рулонних матеріалів
 • утеплення горища (утеплення покриттів плитами з легких бетонів або фіброліту насухо -2813кв.м.
 • монтаж покрівельного покриття з профільного листа -3115 кв.м.

 

          Згідно проведеного технічного огляду і виконаних обстежень встановлено можливість проведення реконструкції даху будівлі з улаштуванням шатрового даху без втручання в несучі конструкції та без змін архітектурного рішення фасадів навчального закладу.

 • очікувані результати  проекту :

 Реконструкція із заміною даху Мішково-Погорілівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів  дасть можливість ефективно зберігати тепло в приміщеннях, поліпшити умови для навчання і виховання  учнів, а також допоможе зміцнити матеріально-технічну базу  закладу та стане одним із заходів щодо попередження захворюваності підвищення безпеки життєдіяльності дітей та педагогів, техперсоналу, дозволить економити споживання природного газу на 20-30%.

 • цільові групи проекту :

У реалізації вищевказаних заходів зацікавлені всі учасники навчально-виховного процесу Мішково-Погорілівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів  - учні, їх батьки, техперсонал, педагогічні колектив закладу, громадськість Мішково-Погорілівської сільської ради.

 • обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту та джерела його фінансування

 

Проєктно-кошторисну документацію розроблено в 2017  році ТОВ «Южний город» та передано до  філії ДП «Укрдержбудекспертизи» у Миколаївській області  договір № 15-0059-18 від 15.02.2018р.

 • загальна кошторисна вартість складає - 6695340,00 грн., в т.ч. будівельні роботи  -5263928,00 грн., інші витрати - 1431412,00 грн. З них:
 • проєктні роботи       -111720,00 грн. ( оплачено в 2017р.)
 • експертиза проєкту  -  11845,79 грн. (оплачено в 2018р.)

Кошти,які  необхідні для реалізації проекту - 6571774,00 грн., з них :

 • 5914596,6 грн. - за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у розмірі  (90%;)
 • 657177,4 грн.    - за рахунок коштів районного бюджету у порядку співфінансування  у розмірі  (10%.)

 Співвиконавцем проекту є Вітовська районна державна адміністрація.