Будівництво стадіону за адресою: вул.Привокзальна, 5а, с.Переяславське, Переяслав-Хмельницького району Київської області

Анотація проекту

Назва проекту – «Будівництво стадіону за адресою: вул.Привокзальна, 5а, с.Переяславське, Переяслав-Хмельницького району Київської області».

 Реалізація проекту «Будівництво стадіону  за адресою: вул.Привокзальна, 5а, с.Переяславське, Переяслав-Хмельницького району Київської області» входить до  Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року Напряму 2.3 Забезпечення здорового способу життя людини Завдання 2.3.4 Розвиток інфраструктури для занять фізичною культурою і спортом  (проект 2.3.4.4  Спортивні стадіони та футбольні поля зі штучним покриттям на території Київської області ).

Проект входить до плану заходів з реалізації Стратегії сталого розвитку Студениківської об’єднаної територіальної громади на 2019-2026 роки.

            У 2019 році виконавчим комітету Студениківської сільської  ради за рахунок коштів місцевого бюджету розроблено проектно - кошторисну документацію вартістю 84,672 тис. грн.

Проект передбачає будівництво сучасного спортивного стадіону на території села Переяславське Переяслав-Хмельницького району Київської області. Відповідно до генерального плану населеного пункту земельна ділянка площею 1,5 га, яка перебуває в комунальній власності Студениківської сільської ради, призначена для будівництва спортивних об’єктів.

Планується побудувати :

 • Футбольне поле зі штучним покриттям 64х98 м
 • Спортивний майданчик з облаштуванням вуличних тренажерів
 • Бігову доріжку на 4 смуги
 • Дві автомобільні парковки
 • Дві трибуни для глядачів по 52 місця кожна
 • Здійснити озеленення території

 

Студениківська сільська рада приділяє значну увагу пропаганді здорового способу життя, спортивному вихованню дітей та молоді, підтримці та розвитку спорту на території громади. В міру можливостей, здійснюються заходи по капітальному ремонту та облаштуванню давно не діючих спортивних майданчиків.

Серед багатьох проблем однією з актуальних є втрата інтересу молоді до занять фізичною культурою, що зумовлено низкою вагомих причин. Основною з яких є відсутність спеціально облаштованого поля для проведення навчально-тренувального процесу, спортивних змагань, культурно-спортивних заходів.

Село Переяславське – промисловий центр Студениківської громади, де зосереджена найбільша кількість промислових об’єктв – СП ТОВ «Нива Переяславщини» (один з найбільших платників податків в Україні) , ТОВ БРСМ НАФТА, , ТОВ «Агрошляхбуд», Переяславський ЕКХП. Вищезгадані підприємства – найбільші роботодавці не лише Студениківської громади, а й прилеглих районів. На території села Переяславське  відсутні рекреаційні зони, де люди можуть проводити активний відпочинок . Майбутній стадіон стане  єдиним об’єктом, де люди зможуть проводити якісне дозвілля, розвивати спортивний  потенціал. Діти – мешканці сіл громади – активні учасники та призери спортивних змагань, зокрема футбольних. Тому, для них – будівництво цього об’єкту вкрай важливе.

Майбутній стадіон знаходиться на відстані 5 км. від автомобільної дороги М-03 Київ-Харків, 25 км від міста Березань , 25 км від міста Яготин та 30 км від міста Переяслав. Отже будівництво об’єкта важливе не лише для Студениківської громади, а й для трьох районів в цілому, адже знаходиться у зручному логістичному розположенні.

Очікуваним результатом  реалізації проекту є забезпечення мешканців Студениківської громади (4323 особи) та прилеглих районів ( більше 30 тис.осіб) можливістю якісного дозвілля, реалізації свого спортивного потенціалу, зростанню здорової нації.

Для забезпечення потреб населення у цьому напрямку важливе значення має стан матеріально-технічної бази закладів фізичної культури і спорту, наявність стабільних джерел фінансування системи спортивних споруд, їх відповідність санітарно-гігієнічним і технічним вимогам.

Метою проекту є :

- зміцнення матеріально-технічної бази для розвитку фізичною культурою та спортом;

- популяризація здорового способу життя.

Завданням проекту є забезпечення здорового способу життя людини, створення комфортних умов для повноцінного розвитку дитячого, аматорського і ветеранського спорту; проведення інших змагань і тренувань.

При використанні проектних рішень щодо будівництва стадіону передбачається наступне:

 • Футбольне поле зі штучним покриттям 64х98 м
 • Спортивний майданчик з облаштуванням вуличних тренажерів
 • Бігову доріжку на 4 смуги
 • Дві автомобільні парковки
 • Дві трибуни для глядачів по 52 місця кожна
 • Здійснити озеленення території

Результати реалізації проекту:

- забезпечення розвитку ігрових видів спорту, зокрема футболу

- створення інфраструктури для  організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи за місцем проживанням та у місцях масового відпочинку мешканців Студениківської громади.

Отримали якісну та сучасну спортивну інфраструктуру: 4 323 мешканці Студениківської ОТГ, більше 30 тис.мешканців прилеглих районів

Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту у 2020 р. –  14 883,58  тис. грн., з них:

 • 10418,51 тис. грн. - за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку;
 • 4465,07 тис. грн. - за рахунок місцевого бюджету.