Будівництво водно-спортивного комплексу (плавального басейну) по вул. Ярослава Мудрого, 13 м. Мелітополь Запорізької області (коригування)

Анотація проекту

Проект «Будівництво водно-спортивного комплексу (плавального басейну) по вул. Ярослава Мудрого, 13 м. Мелітополь Запорізької області (коригування)».

Підтримання та розвиток здорового, активного способу життя, створення умов для самореалізації населення усіх вікових категорій та, насамперед, молоді неможливе без всебічного розвитку спорту та фізичної культури, у тому числі розвитку плавання як олімпійського виду спорту, стрибків у воду, водного поло, а також оздоровчої гімнастики у воді (аквааеробіки).

В Запорізькій області на сьогодні існує гострий дефіцит якісних об’єктів спортивної інфраструктури, перш за все - басейнів. Переважна більшість наявних басейнів не відповідає сучасним вимогам їх оснащеності. В м. Мелітополі спортивні басейни взагалі відсутні. Практично відсутність необхідної матеріальної бази для проведення навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спортсменів суттєво обмежує можливості спортсменів Запорізької області в здобутку перемог у всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях з водних видів спорту.

Крім того, плавання сприятливо впливає профілактиці цілого переліку хронічних захворювань, у тому числі викликаних малорухливим способом життя.

Оскільки ефективний всебічний розвиток спорту неможливий без розвитку водних видів спорту, враховуючи численні звернення громадськості, питання будівництва плавального басейну в м. Мелітополі вже не один десяток років особливо гостро стоїть на порядку денному не лише мелітопольської громади але й регіону в цілому.

Будівництво плавального басейну в центральній частині м. Мелітополя - це проект, який передбачає не лише задоволення потреб населення, але й створення привабливого інвестиційного клімату для регіону, сприяння співробітництва та партнерства, покращення здорового клімату серед населення.

Інноваційність проекту полягає у:

-застосуванні теплових насосів Climexel Mitsubishi by ProCopi. В залежності від температури навколишнього середовища насоси здатні обертатися зі швидкістю у діапазоні від 11 до 100 Гц. Обладнані системою плавного пуску, що дозволяє запобігти перевантажень мережі. Забезпечують ефективну роботу навіть при мінус 15 градусів Цельсію;

-поєднанні сонячних батарей OnyxSolar (США) зі склінням фасаду будівлі водно-спортивного комплексу здатних забезпечити до 50 % споживання електроенергії об’єкту;

-обладнанні двох плавальних доріжок системою “підйомне дно” здатною регулювати глибину від 1,8 до 0 м, що дозволяє використовувати доріжки любими групами населення (дітьми любого віку та інвалідами).

З метою створення повноцінного середовища життєдіяльності з урахуванням потреб інвалідів та інших маломобільних груп населення проектом передбачаються наступні заходи:

-на рівень вхідної групи будівлі басейну забезпечено безперешкодний доступ безпосередньо з рівня тротуару та передбачено пандус;

-висота бордюрів по краям пішохідних шляхів приймається не більше 0,05 м;

-поверхня покриття пішохідних шляхів тверда, міцна та не слизька. Покриття з бетонних плит рівна, а товщина швів між плитами - 0,015 м.

Реалізація проекту має соціально-економічну спрямованість.

Перелік заходів проекту:

-будівництво двоповерхового водно-спортивного комплексу (плавального басейну) розмірами в осях 53,1х38,1 м. та висотою у найвищій частині будівлі 11,2 м. (приміщення басейну з ванною плавального басейну 21х25м на 8 доріжок з можливістю улаштування 10 доріжок, ванною дитячого басейну 6х10м, вестибюлем, двома гардеробами, чотирма санвузлами, двома душовими кімнатами, тренерською, адміністративною кімнатою, зоною очікування на другому поверсі та іншими приміщеннями);

-встановлення сонячних батарей, теплових насосів;

-система електропостачання;

-будівництво зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення;

-благоустрій та озеленення території (будівництво під'їзних шляхів та ділянки тротуару, мереж телефонізації та радіофікації; вертикальне планування ділянки та прилеглої території, підвезення рослинного ґрунту до ділянки та прилеглої території, благоустрій прилеглої території, водостік, озеленення в межах відведеної ділянки та зони благоустрію, контейнери для сміття).

В наслідок реалізації проекту «Будівництво водно-спортивного комплексу (плавального басейну) по вул. Ярослава Мудрого, 13 м. Мелітополь Запорізької області (коригування)» в м. Мелітополі буде створено водно-спортивний комплекс з басейном довжиною 25 м. та шириною 21 м. на 8 доріжок з можливістю улаштування 10 доріжок, з пропускною можливістю - 74 чол., на 249 місць для вболівальників з метою розвитку та популяризації фізичної культури та спорту, що матиме більш ніж суттєвий соціальний вплив в межах Запорізької області.

Цільова група проекту: професійні спортсмени; вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл; мешканці міста та навколишніх районів усіх вікових і соціальних груп, що ведуть, або бажають вести активний та здоровий спосіб життя; вболівальники водних видів спорту; учні загальноосвітніх шкіл та студенти навчальних закладів усіх рівнів м. Мелітополя (загальна чисельність - більш ніж 400 тис.осіб).

Загальна вартість реалізації проекту «Будівництво водно-спортивного комплексу (плавального басейну) по вул. Ярослава Мудрого, 13 м. Мелітополь Запорізької області (коригування)» - 74704,459 тис.грн., у тому числі необхідно залучення коштів з ДФРР - 41976,632 тис.грн., коштів місцевого бюджету - 32727,827 тис.грн.

Фотозвіт про виконання проекту
03.09.2020 Фотозвіт станом на 01.09.2020
01.05.2020 Виконання будівельних робіт станом на 01.05.2020
23.12.2019 Виконання будівельних робіт
17.10.2019 Виконання будівельних робіт
17.10.2019 Виконання будівельних робіт
13.09.2019 Виконання будівельних робіт
13.09.2019 Територія до початку будівельних робіт
ДодаткиЗведений кошторисний розрахунок
Експертний звіт
Довідка про форму власності та категорію складності
Довідка щодо понесених витрат
Довідка про доступність для маломобільних груп населення
Наказ про затвердження ПКД