Будівництво моста через річку Східничанка з підходами по вул. Кропивницькій в смт. Східниця м. Борислава Львівської області

Анотація проекту

1. Анотація проекту.

Назва проекту. «Будівництво моста з під’їздами через р. Східничанка по вул. Кропивницькій в смт. Східниця м. Борислава Львівської області.».

Актуальність проекту. На сьогоднішній день актуальність проекту є надзвичайно високою. В смт. Східниця проживає приблизно 7,0 тис. жителів. Міст через р. Східничанка по вул. Кропивницькій в смт. Східниця знаходиться на окраїні селища та фактично є ключовою ланкою в транспортному сполученні з сусідніми селами Дрогобицького р-ну (Новий Кропивник, Старий Кропивник, Рибник та ін.), а також дає можливість для розвитку нових туристичних маршрутів. Існуючий міст знаходиться в аварійному стані та несе загрозу життю, здоров’ю та майну жителів як смт. Східниця так і інших сусідніх населених пунктів.

 Даний проект спрямований на покращення транспортно-експлуатаційного стану вулиці Кропивницької, що забезпечить підвищення надійності автотранспортного руху, оптимізації транспортних потоків. Проект повністю відповідає цілям регіональної та державної стратегіям регіонального розвитку на період до 2020 року.

Основна проблема проекту. Проект реалізовується в смт. Східниця, яке є бальнеологічним курортом ім. О. Стоцького та славиться своїми мінеральними водами типу «Нафтуся». Відсутність безпечного транспортного сполучення(оскільки міст по вул. Кропивницькій перебуває в аварійному стані вже на протязі багатьох років) створює перешкоди в плані розвитку туристичної інфраструктури, незручності в плані безпечного пересування жителів, гостей смт. Східниця,  Необхідно взяти до уваги і потенційне утворення Східницької об’єднаної громади, до котрої увійде ряд навколишніх сіл, із своїми проблемами та потребами, на вирішення котрих також  необхідно буде витрачати чималий фінансовий ресурс. Будівництво зазначеного моста дасть змогу вирішити одну з таких проблем. З практичного досвіду об’єднань прослідковується тенденція коли центр громади зазвичай інфраструктурно є більш розвинутим а ніж решту території. А це означає що значна частина бюджету новоутвореної громади буде витрачатися на облаштування комунальної інфраструктури (вуличне освітлення, дороги, ФАПи, народні доми і т.п) територій що знаходяться довкола центру громади, не винятком буде і смт. Східниця. Після об’єднання довколишні території потребуватимуть значного фінансового ресурсу на свій благоустрій, і якщо смт. Східниця зараз не може віднайти необхідні ресурси на будівництво вищезазначеного об’єкта, то після об’єднання це зробити буде ще важче.

Одним із способів вирішення вказаної проблеми є поєднання солідарного співфінансування з різних джерел для формування комунальної інфраструктури громади.

 

Інноваційна, соціально-економічна спрямованість та реальна можливість його виконання. Підвищення рівня комфортності, добробуту життя та громадської і транспортної  безпеки, додержання гарантованих державою соціальних та інших стандартів для кожного громадянина незалежно від місця проживання чи відпочинку. Реалізація проекту розкриє шлях для втілення намірів щодо створення та покращення туристичних маршрутів.

 Інноваційна складова проекту: при будівництві моста через р. Східничанка з підходами по вул. Кропивницькій в смт. Східниця м. Борислава Львівської області буде застосовуватись традиційна  вітчизняна технологія.

Перелік заходів проекту. Організаційні заходи(розроблення ПКД, проведення процедури публічних закупівель), підготовка та проведення  загальнобудівельних робіт (монтажні роботи), роботи по зовнішньому освітленню території,  розміщення в ЗМІ інформації про хід реалізації проекту.

Очікувані результати проекту. Одним з найважливіших результатів проекту буде задоволення соціальних потреб, збільшення туристичної привабливості смт. Східниця  та підвищення комфортності життєвого середовища мешканців та гостей  селища та навколишніх населених пунктів.

Цільові групи проекту. Населення, гості та відпочиваючі(з теренів України та далеко поза її межами) смт. Східниця  м. Борислава Львівської області, жителі навколишніх населених пунктів.

Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту та джерела його фінансування. З місцевого бюджету – 5431,650 тис. грн. (22 %), ДФРР – 19257,668 тис. грн. (78%). Разом 24689,319 тис. грн.

Організації-партнери, співвиконавці проекту. Східницька селищна рада м. Борислава Львівської області,  підрядна організація (після проведення процедури публічних закупівель).