РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ПРОГРАМИ І ПРОЕКТУ
Номер проекту023599-ЗП
Назва проектуРеконструкція об'єкту "Село ремесляне під Дубом" Запорізька область, місто Запоріжжя, вул. Тараса Бульби, буд 14
ЗаявникЗапорізька міська рада
Технічне завдання(2019, 2020) 2.23 Збереження та розвиток історико-культурного середовища регіону
Тематичний напрям реалізації проектуПроект до плану заходів з реалізації стратегії регіонального розвитку
Номер і назва завдання зі Стратегії розвитку регіону1.Запорізький край - регіон з високим рівнем та якістю життя населення
Період реалізації проектуЗ 01.2020 по 12.2020
ОбластьЗапорізька
Районм.Запоріжжя
АННОТАЦІЯ ПРОЕКТУ

Проект «Реконструкція об’єкту «Село ремесляне під Дубом». Для збереження та розвитку історико-культурного комплексу «700-літній Запорізький Дуб» на території якого знаходиться пам’ятка природи 700-літній Дуб, та залучення до нього туристів планується на цій території створити розважально-туристичний об`єкт «Село ремесляне під Дубом».

На даний час вказаний об’єкт історико-природної спадщини входить до комплексу «Запорізькій 700-річний дуб». В сучасних умовах підвищеної цікавості громадян до відродження української національної культури, актуальним питанням залишається створення цікавих інтерактивних просторів для відродження, пізнання  та розвитку української національної культури, підняття патріотичного духу та патріотичного виховання громадян. Керівництво міста має намір відновити пам'ять про культуру та побут наших предків та провести реконструкцію комплексу, у тому числі, створивши умови для історико-культурних заходів. На території комплексу будуть розміщені стилізовані обійстя, в яких відображатиметься картина  життя українських сіл. Планується інтерактивне залучення відвідувачів до традиційних господарських справ, ремесел, тощо. В одній зі споруд буде відтворено побут українців. На вході кожен бажаючий зможе вдягнути українське національне  вбрання та сфотографуватись у внутрішньому інтер`єрі. Реконструкція комплексу дасть можливість розвинути туристичну інфраструктуру м. Запоріжжя.

Реконструкція передбачатиме такі основні будівельні роботи: встановлення по периметру комплексу капітального паркану з двома воротами; капітальний ремонт існуючих приміщень: заміна старих вікон на нові-металопластикові, вирішення проблем водопостачання, опалення, каналізації, облаштування санвузла, заміна перекриття та даху; ремонт та облаштування приміщення кухні та зали ресторану; облаштування конференц-зали для проведення лекцій, семінарів та інших заходів; капітальний ремонт літнього санвузла з облаштуванням його для роботи протягом усього року.

Благоустрій прилеглої території включатиме: встановлення  малих архітектурних форм (стилізованих будиночків); забезпечення вуличного освітлення; встановлення дерев’яної  стаціонарної сцени для виступів творчих колективів та облаштувати місць для глядачів; організація дерев’яного дитячого майданчику; викладення доріжок, озеленення території, встановлення урн тощо.

Для реалізації проекту реконструкції, згідно з існуючою проектно-кошторисною документацією необхідно 15100,000 тис.грн.

Фінансування проекту планується за рахунок ДФРР та за рахунок коштів місцевого бюджету.

Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект

Об’єкт, який підлягає реконструкції, знаходиться у Дніпровському районі м.Запоріжжя, Запорізької області.

Запоріжжя – адміністративний центр Запорізької області України. Місто одним з найбільших адміністративних, індустріальних і культурних центрів півдня України, з розвиненим машинобудуванням, чорною та кольоровою металургією, хімічною та будівельною промисловістю, річковим портом і важливим транзитним залізничним вузлом. У зоні впливу Запоріжжя , як обласного центра, на території 2690 тис. га розташовано 14 міст, 23 селища міського типу, значна кількість сіл і мешкає понад 2 млн осіб. Очолювана Запоріжжям міжрайонна система розселення (приміська зона), вирізняється високим рівнем виробничо-господарського опанування території, високою цінністю сільськогосподарських земель і природного середовища. У самому місті проживає 741 тис. чоловік.

Запоріжжя має усі чинники, щоб стати одним з найбільших туристичних центрів України. Маючи багату історію та безліч видатних і пам’ятних місць, цікавих для туристів та гостей міста, Запоріжжя вже сьогодні являє собою перлину козацького краю, пізнати яку прагнуть на тільки жителі України а й гості з закордону. На даний час в Запоріжжі існує безліч культурих та туристичних привабливих об’єктів. Даний проект реконструкції направлений на відродження та розвиток ще одного значущого для Запоріжжя об’єкту – історико-культурного комплексу «700-літній Запорізький Дуб», на території якого знаходиться пам’ятка природи 700-літній Дуб. На даний час територія комплексу та споруди, які там розташовані потребують капітального ремонту. Шляхом реалізації даного проекту Запоріжжя отримає повноцінний культурно-туристичний об’єкт, який в інтерактивній формі знайомитиме відвідувачів з українською національною культурою, побутом, ремеслами, обрядами, тощо.

Усе вищезазначене підтверджує відповідність даного проекту Державній стратегії регіонального розвитку, а саме направлений на підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів, підвищення ефективності використання внутрішніх факторів розвитку регіонів, раціональне використання природно-ресурсного потенціалу, збереження  культурної спадщини та найцінніших природних територій.

Цільовою групою проекту є усе населення міста Запоріжжя не залежно від віку та статевої приналежності, а також туристи та гості міста.

 

Мета та завдання проекту

Мета: створення на території історико-культурного комплексу «700-літній Запорізький Дуб» сучасного інтерактивного культурно-туристичного та навчально-просвітницького комплексу «Село ремесляне під Дубом», на території якого регулярно проводитимуться культурно-туристичні заходи, що знайомитимуть відвідувачів з історією Запорізького краю, побутом, ремеслами, обрядами, традиціями наших предків. Популяризація народної культури, створення культурного простору для креативної економіки, збільшення обсягу культурних та туристичних послуг.

Завдання: капітальний ремонт існуючих приміщень: заміна старих вікон на нові-металопластикові, вирішення проблем водопостачання, опалення, каналізації, облаштування санвузла, заміна перекриття та даху; ремонт та облаштування приміщення кухні та зали ресторану; облаштування конференц-зали для проведення лекцій, семінарів та інших заходів; капітальний ремонт літнього санвузла з облаштуванням його для роботи протягом усього року.

Благоустрій прилеглої території включатиме: встановлення  малих архітектурних форм (стилізованих будиночків); забезпечення вуличного освітлення; встановлення дерев’яної  стаціонарної сцени для виступів творчих колективів та облаштувати місць для глядачів; організація дерев’яного дитячого майданчику; викладення доріжок, озеленення території, встановлення урн тощо.

Забезпечення творчого функціонування комплексу.

Опис діяльності у рамках проекту

Реалізація проекту передбачає реконструкцію не житлових будівель, конструктивні рішення по відновленню та удосконаленню технічно-експлуатаційних властивостей та мікроклімату не житлових приміщень, покращення естетичних показників, підвищення терміну експлуатації будівельних конструкцій та відновлення малих архітектурних форм , благоустрій території.

На даний час вже розроблена проектно-кошторисна документація та отримано експертний звіт.

Даний проект не відноситься до видів планової діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля  та підлягають оцінці впливу на довкілля, визначених ст..3 Закону України «Про оцінку впливу довкілля».

Прогнозовані джерела фінансування : Державний фонд розвитку регіонів та місцевий бюджет.

Очікувані результати

Показники успішності проекту

Значення показників станом на початок проекту

Значення показників станом на завершення бюджетного року

Джерела інформації про показники

1 рік проекту

2 рік проекту (за наявності)

3 рік проекту (за наявності)

1 рік після завершення проекту

2 рік після завершення проекту

3 рік після завершення проекту

Кількість осіб, які отримують туристичні послуги

0

1000

 

 

1000

1000

1000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фінансова сталість

Об"єкт утримується за рахунок коштів бюджету міста

Інстуційна сталість

Після реалізації проекту робота об"єкту буде регулюватися департаментом культури і туризму Запорізької міської ради

Політична сталість

Проект буде реалізовано незалежно від форм взаємовідносин органу місцевого самоврядування з комунальними підприємствами, установами, організаціями, місцевим підприємством та громадськими організаціями; з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування інших ланок та інших територіальних громад

Інновація

Реалізація проекту здійснюватиметься із застосуванням сучасних енергозберігаючих технологій

ПЛАН ГРАФІК
Період виконання Захід Джерела фінансування (тис. грн.)
Передбачено ДФРР Передбачено місцевим бюджетом Передбачено з партнерських коштів
2020 Півріччя 1 Будівельні роботи 6368.313 707.59 0
2020 Півріччя 2 Будівельні роботи 6368.313 707.59 0
БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ
Загальний бюджет проекту БЮДЖЕТНА ФОРМА 1
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
Будівельні роботи 14151.807 12736.6263 1415.1807 0
Розклад бюджету за статтями видатків БЮДЖЕТНА ФОРМА 2
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
тис. грн. % тис. грн. % тис. грн. %
1. Видатки споживання:
2. Видатки розвитку: 14151.807 12736.6263 100 1415.1807 100 0 0
Будівельні роботи 14151.807 12736.6263 100 1415.1807 100 0 0
Очікувані джерела фінансування БЮДЖЕТНА ФОРМА 3
Джерела фінансування Сума (тис. грн.) % загальної вартості
ДФРР 12736.6263 90
Бюджет заявника 1415.1807 10
Бюджет партнерів 0 0
ПАРТНЕРИ
Інформація про партнерські організації
Інформація про заявника
ПІБ керівника органуБуряк Володимир Вікторович
Назва посадиМіський голова м.Запоріжжя
Поштова адресапроспект Соборний, 206, м. Запоріжжя, 69105
Телефон та мобільний061 224 19 78
Факс061 224 19 78
E-mailtendcom1@ukr.net
Інформація про керівника проекту
ПІБ керівника проектуБілов Сергій Олександрович
Місце роботиДепартамент культури і туризму Запорізької міської ради
Назва посадиДиректор департаменту
Звання-
Адреса для листування з керівником проектувул. Незалежної України 68а, м. Запоріжжя, 69035
Телефон та мобільний061 224 19 78
Факс061 224 19 78
E-mailtendcom1@ukr.net
;