РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ПРОГРАМИ І ПРОЕКТУ
Номер проекту018845-ЧВ
Назва проектуРеконструкція існуючої нежитлової будівлі (кінотеатру) з прибудовою під спортивний комплекс по вул. Центральній,92 в м. Новоселиця Новоселицького району Чернівецької області (коригування)
ЗаявникНовоселицька міська рада
Технічне завданняРеконструкція існуючої нежитлової будівлі (кінотеатру) з прибудовою під спортивний комплекс по вул. Центральній, 92 в м. Новоселиця Новоселицького району Чернівецької області
Тематичний напрям реалізації проектуПроект до плану заходів з реалізації стратегії регіонального розвитку
Номер і назва завдання зі Стратегії розвитку регіонуПроект відповідає завданню № 2 «Територіальна соціально-економічна інтеграція і просторовий розвиток», що визначене Державною Стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженою постан «Стратегія розвитку Чернівецької області на період
Період реалізації проектуЗ 03.2018 по 12.2019
ОбластьЧернівецька
Районм.Новоселиця
АННОТАЦІЯ ПРОЕКТУ

Створення на базі існуючої нежитлової будівлі (кінотеатру) у м. Новоселиця сучасного спортивного комплексуу Чернівецькій області з метою підвищення доступності для жителів Новоселицької громади та Чернівецької області до занять спортом.

Для досягнення поставленої мети, планується виконати такі завдання:

 1. провести реконструкцію нежитлової будівлі (кінотеатру) з прибудовою під спортивний комплекс;
 2. привести прилеглу територію у відповідність до естетичної та природно-антропогенної системи (ПАГС)  у системі географічного комплексу.
 3. облаштувати зал необхідним технологічним обладнанням.
Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект

Новоселиця – місто районного значення Новоселицького району, Чернівецької області. Населення міста -  близько 8,5 тис. осіб. На даному етапі місто Новоселиця знаходиться у процесі об’єднання в об’єднану територіальну громаду, по закінченню якого  Новоселицька об’єднана територіальна громада буде налічувати близько 20 тис. жителів. Місто знаходиться на трасі Чернівці-Кишинів-Одесса. Новоселицький район межує з Республікою Молдова та Румунією. В районі, та зокрема в місті, є дуже багато талановитих спортсменів, а саме: Михайло Марандюк (14-разовий чемпіон світу з шахових композицій), Наталія Лупу (легка атлетика), Роман Паскар (дзюдо), Максим Продан (бокс), Олександр Буздуган (волейбол), Руслан Івашко (футбол), Едуард Штефанеса (дзюдо), родина багаторазових призерів Боднарюків (картинг), Роман Вакараш (теніс), краща ліберо Суперкубку України - Тетяна Ротар, чемпіони-велосипедисти: Марчела Шпірка, Анастасія Бернацька, Анастасія Лисак і Олександр Сіряков та інші. Нажаль в місті Новоселиця відсутній зал, у якому можуть проводити регулярно змагання як місцевого, так і національного, і міжнародного рівня. Найближчий багатофункціональний комплекс міжнародного рівня знаходиться в м. Чернівці, а саме фізкультурно-оздоровчий комплекс «Олімпія», в якому проводяться Чемпіонати і Кубки України з різних видів спорту, матчі національних збірних, товариські матчі тощо. Масштаби нежитлової будівлі (колишнього кінотеатру) на який спрямований проект, що знаходиться на території Новоселицької громади, дасть змогу після реконструкції проводити не лише тренування, а й різного рівня змагання, тим самим ставши конкурентоспроможним, потужним, багатофункціональним спортивним комплексом регіону, чим внесе великий вклад у розвиток спортивної інфраструктури Новоселицької громади та Чернівецької області загалом.

Однією з ключових проблем у Чернівецькій області, зокрема у Новоселицькій громаді, що спонукало до ідеї розробки даного проекту – це недостатня кількість приміщень, залів для тренування та оздоровлення молоді фізичною культурою та спортом, а від так, низька ефективність діючого механізму масового залучення дітей до початкових занять спортом, відбору найбільш обдарованих та удосконалення їхньої майстерності на етапах багаторічної спортивної підготовки за рахунок незадовільної існуючої спортивної бази. В існуючому приміщенні Новоселицького РФОК «Колос» тренуються дорослі і діти з дзюдо, у залі Новоселицькій ДЮСШ, знаходяться столи для настільного тенісу. Діючі команди проводять тренування в орендованих залах місцевих шкіл, умови яких не відповідають стандартним розмірам майданчиків для тренування та не мають необхідного оснащення. Існуючі спортивні зали не дають можливість приймати участь у регіональних змаганнях та змаганнях інших рівнів, що стає на заваді їх участі загалом та призводить до необхідності орендувати приміщення.

Соціальний аспект вирішення проблеми у проектний спосіб полягає у тому, що реконструкція нежитлової будівлі з прибудовою під спортивний комплекс запустить процес пропагування та популяризації фізкультурно-спортивного рівня молоді, їх громадянської свідомості, стане головним аспектом у вирішенні тенденцій зниження рівня здоров’я, фізичної культури і спорту, що є вигідним та ефективним засобом профілактики захворюваності населення, зміцнення генофонду. Після закінчення імплементації проекту, всі спортивні заходи буду висвітлюватись у районних ЗМІ, а саме газети Слово Правди, Район-Інфо, та Інтернет виданнях району. Економічний аспект вирішення проблеми полягає в тому, що реконструйований спортивний комплекс дасть змогу проводити Всеукраїнські та міжнародні змагання, тим самим залучить інвестиції до місцевого бюджету (продаж квитків, оренда залу, біл-бордів та інші), дасть змогу на гідному рівні приймати команди суперників у змаганнях.

Мета та завдання проекту

Метою проекту є створення на базі існуючої нежитлової будівлі (кінотеатру) у       м. Новоселиця сучасного районного спортивного комплексу з багатофункціональним залом, завдяки якому у жителів Новоселицької громади та Чернівецької області підвищиться доступність до занять спортом.

Після ґрунтовного вивчення даного питання, Новоселицька міська рада дійшла до висновку, що альтернативних шляхів вирішення проблеми відсутності облаштованих приміщень для тренування немає, тому що без наявності обладнаного належним устаткуванням комплексу, вирішення даної проблеми неможливе. Оренда приміщень у школах для тренування волейбольної та футбольних команд (юнаки, дублери, діти 5-7 років), створює незручності як для адміністрації шкіл, так і для спортсменів, дітей, які тренуються у цих приміщеннях. Комплекс дасть змогу тренуватись належним чином, сприятиме незалежності команд від різних економічних та соціальних факторів та сприятиме створенню нових надходжень до міського бюджету.

Для досягнення поставленої мети, планується виконати такі завдання:

 1. провести реконструкцію нежитлової будівлі (кінотеатру) з прибудовою під спортивний комплекс;
 2. привести прилеглу територію у відповідність до естетичної та природно-антропогенної системи (ПАГС)  у системі географічного комплексу;
 3. облаштувати зал необхідним технологічним обладнанням.
Опис діяльності у рамках проекту

1.Загальнобудівельні підготовчі роботи: демонтаж конструкцій, землянi роботи, улаштування фундаменту, каркасу, стіни, перегородок, сходів, перекриття, даху, прорізів, підлоги.

2. Електромонтажні роботи: заземлення кабелів та інших конструкцій, блискавозахист, електромонтажні роботи.

3. Внутрішні сантехнічні роботи: встановлення холодного водопостачання, каналізації, опалення, топочної, вентиляції.

4. Загальнобудівельні завершальніроботи: проведення внутрішнього та зовнішнього оздоблення.

5. Привести прилеглу територію у відповідність до естетичної та природно-антропогенної системи (ПАГС)  у системі географічного комплексу: замощення та озелення території.

6. Облаштувати зал необхідним технологічним обладнанням: закупка та встановлення обладнання.

Очікувані результати

 1. Створення діючого, обладнаного комплексу.

 2. Збереження архітектурної будівлі міста та озеленення прилеглої території.

 3. Розвиток культурно-спортивного дозвілля жителів міста.

 4. Тренування молоді,біля 2000 осіб.

 5. Проведення змагань різного рівня.

 6. Збільшення доходів до місцевого бюджету, за рахунок можливості здавати в оренду приміщення залу, оренда біл-бордів, продаж квитків.

 7. Виховання нового покоління спортсменів міжнародного рівня.

 8. Зниження рівня вживання наркотичних та психотропних речовин.

 9. Збільшення доходів до місцевого бюджету, за рахунок розвитку туристичної та готельної сфери у Новоселицькій громаді.


Фінансова сталість

Після завершення проекту подальша діяльність буде здійснюватись за рахунок фінансування місцевого бюджету, спонсорів, оренди приміщень та рекламодавців (рекламних щитів у залі). Оскільки розміри залу відповідають нормам для проведення Всеукраїнських та міжнародних змагань, участь наших команд у змаганнях та прийняття гостей на своїй стороні буде залучати як іноземних туристів так і вітчизняних гостей, які будуть розміщуватись у готельних комплексах міста, які будуть харчуватись у харчових закладах міста.

Інстуційна сталість

Реалізація проекту має опосередкований вплив на розвиток місцевих інститутів, зокрема комунальної інфраструктури, місцеве підприємництво, громадські організації. Розвиток спортивної інфраструктури дасть поштовх до розвитку туристичної та готельної сфери у Новоселицькій громаді. Гостям міста необхідно буде десь певний час проживати на період проведення змагань, що стимулюватиме місцевих приватних підприємців до створення хостелів та готелів. Наразі в місті існує лише пару номерів, що розміщені у приміщенні адміністрації Новоселицького стадіону та є декілька номерів в розважально-відпочинковому комплексі «Валерія».

Оскільки власником та балансоутримувачем нежитлової будівлі (кінотеатру) є Новоселицька міська рада, в майбутньому Новоселицька ОТГ, власником  матеріальних або інтелектуальних продуктів, одержаних за результатами проекту, буде місцеве самоврядування, що є сталим явищем. Кошти отримані в результаті оренди, проведення змагань різних рівнів, кошти з  продажу квитків, будуть йти на обслуговування спортивного комплексу, поточну комплектацію, закупівлю спортобладнання, форми місцевим спортсменам та командам.

Політична сталість

Розвиток спортивної бази на основі цього комплексу, сприятиме удосконаленню системи у сфері відносин: громада – місцева влада та покращить місцеву молодіжну політику у сфері спорту. Позитивне вирішення проблеми відсутності залу, зміцнить цей ланцюг і стане передумовою для місцевого економічного розвитку. Проект спрямований на запровадження комплексної системи підготовки спортивних кадрів, що дасть змогу гідно представляти нашу громаду на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях. По закінченню будівництва будуть створені штатні одиниці: керівник спортивного комплексу, тренери, медперсонал.

Екологічна сталість проекту полягає в тому, що будівництво проекту будуть проводитись згідно ДБН. Матеріали, які будуть використовуватись під час підрядних робіт, будуть відповідати державним стандартам. Після оздоблювальних робіт буде проводитись благоустрій та озеленення прилеглої території і об’єкт буде відповідати екологічному стану території та природно-антропогенній системі (ПАГС)  у системі географічного комплексу.  

Інновація

Інноваційність проекту полягає в тому, що в місті буде збудований спортивний комплекс з багатофункціональним залом міжнародних стандартів, побутовими та  адміністративними приміщеннями, конференц-залом, глядацькими трибунами. Завершений комплекс дасть змогу проводити змагання всіх рівнів, сприятиме вирішенню проблеми кваліфікованого, комплексного підходу до підготовки спортсменів всіх рівнів, зокрема волейболістів та баскетболістів, можливості якісного відбору найбільш обдарованих дітей та молоді, та удосконалення їхньої майстерності на етапах багаторічної спортивної підготовки, використовуючи необхідний спортивний інвентар та сучасний зал для тренування.

ПЛАН ГРАФІК
Період виконання Захід Джерела фінансування (тис. грн.)
Передбачено ДФРР Передбачено місцевим бюджетом Передбачено з партнерських коштів
2018 Місяць 1 Демонтаж конструкцій 11443 7629 0
2018 Місяць 2 Демонтаж конструкцій 11443 7629 0
2018 Місяць 3 Земляні роботи 4200 2801 0
2018 Місяць 4 Земляні роботи 4200 2801 0
2018 Місяць 5 Улаштування фундаменту 53548 35700 0
2018 Місяць 6 Улаштування фундаменту 53548 35700 0
2018 Місяць 7 Улаштування сходів, даху 386224 288849 0
2018 Місяць 8 Улаштування сходів, даху 386224 288849 0
2018 Місяць 9 Улаштування перекриттів та прорізів 450009 268636 0
2018 Місяць 10 Улаштування перекриттів та прорізів 450009 268636 0
2018 Місяць 11 Улаштування підлоги та електромонтажні роботи 388553 259036 0
2018 Місяць 12 Улаштування підлоги та електромонтажні роботи 388553 259036 0
2019 Півріччя 1 Внутрішні сантехнічні роботи, внутрішнє оздоблення 1868903 1225337 0
2019 Півріччя 2 Зовнішнє оздоблення, благоустрій прилеглої території, закупівля необхідного технологічного обладнання 1330276 907449 0
БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ
Загальний бюджет проекту БЮДЖЕТНА ФОРМА 1
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
Загальнобудівельні роботи 3712.108 2227.211 1484.897 0
Внутрішні сантехнічні роботи 2083.659 0 0 0
Електромонтажні роботи 601.15 360.744 240.406 0
Загальнобудівельні завершальні роботи 2129.831 0 0 0
Благоустрій прилеглої території 526.817 0 0 0
Закупівля необхідного технологічного обладнання 591.658 0 0 0
Розклад бюджету за статтями видатків БЮДЖЕТНА ФОРМА 2
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
тис. грн. % тис. грн. % тис. грн. %
1. Видатки споживання:
2. Видатки розвитку: 9645.223 2587.955 100 1725.303 100 0 0
«Реконструкція інших об’єктів» 9645.223 2587.955 100 1725.303 100 0 0
Очікувані джерела фінансування БЮДЖЕТНА ФОРМА 3
Джерела фінансування Сума (тис. грн.) % загальної вартості
ДФРР 5787.134 60
Бюджет заявника 3858.089 40
Бюджет партнерів 0 0
ПАРТНЕРИ
Інформація про партнерські організації
Партнер
Повна назва Новоселицька міська рада
Організаційно-правова форма установи Орган місцевого самоврядування
Поштова адреса 60300, м.Новоселиця. вул.Чкалова 3
Контактна особа Нікорич Марія Іллінічна
Телефон/факс 0373350461 / 0373350461
Адреса електронної пошти novmeria@gmail.com
Кількість штатних співробітників (постійних та тимчасових) 3
Роль у підготовці проекту Виготовлення проектної документації.
Завдання, які покладені на організацію-партнера в реалізації проекту Впровадити в життя проект.
Інформація про заявника
ПІБ керівника органуНікорич Марія Іллінічна
Назва посадиНовоселицький міський голова
Поштова адреса603000, Чернівецька область,м.Новоселиця вул.Чкалова 3
Телефон та мобільний0373350461
Факс0373350461
E-mailnovmeria@gmail.com
Інформація про керівника проекту
ПІБ керівника проектуНікорич Марія Іллінічна
Місце роботиНовоселицька міська рада
Назва посадиНовоселицький міський голова
Звання
Адреса для листування з керівником проекту603000, Чернівецька область,м.Новоселиця вул.Чкалова 3
Телефон та мобільний0373350461
Факс0373350461
E-mailnovmeria@gmail.com
;