РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ПРОГРАМИ І ПРОЕКТУ
Номер проекту015836-ЧН
Назва проектуБудівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами (типової будівлі басейну «Н2О-Сlassik») по вул. Незалежності, м. Ніжин, Чернігівської області.
ЗаявникНіжинська міська рада
Технічне завдання1.20. Будівництво та реконструкція спортивних споруд.
Тематичний напрям реалізації проектуПроект до плану заходів з реалізації стратегії регіонального розвитку
Номер і назва завдання зі Стратегії розвитку регіону1.20 Реконструкція наявних та будівництво нових спортивних споруд
Період реалізації проектуЗ 01.2018 по 12.2020
ОбластьЧернігівська
Районм.Ніжин
АННОТАЦІЯ ПРОЕКТУ

Зайняття плаванням та проведення дозвілля на воді є дуже важливим чинником здорового способу життя, оптимальним видом рухової активності для кожної людини незалежно від віку і статі, ефективним лікувально-профілактичним засобом та життєво необхідним навиком. В Україні вміють плавати менше 10-ти відсотків населення. Невміння плавати значно обмежує можливості повноцінного життя та активного відпочинку дітей.

Переконані, що національні інтереси потребують нагального вжиття ефективних заходів та координації дій усіх гілок влади, громадських організацій для вирішення соціально значущої проблеми забезпечення розвитку масового плавання українських школярів, та дорослих

Такий підхід ґрунтується на засадах Конституції України та чинного законодавства, зокрема, на законах України "Про  фізичну культуру і спорт", "Про державні цільові програми", Національній  доктрині розвитку фізичної культури і спорту, затвердженої Указом Президента України від 28 вересня 2004 року №1148/2004, та інших нормативно-правових актах.

Для розв’язання цієї проблеми в Ніжині потрібно:

 • розробити проектно-кошторисну документацію на будівництво басейну;
 • виконати будівельні роботи;
 • провести сантехнічні ремонтні роботи душових та санвузлів, роздягалень басейну.

       Реалізація проекту на першому етапі передбачає підготовку та виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво басейну, а в майбутньому проведення робіт щодо функціонування плавального басейну. Це дасть можливість отримати такі вагомі результати:        

-    створити умови для занять плаванням, у тому числі оздоровчим для дітей та дорослих; 

-    сформувати в дітей життєво необхідні навички плавання та активного дозвілля;

-    збільшити  чисельність осіб, які щорічно займатимуться плаванням; 

-    зменшити кількість трагічних випадків на воді;

-    сприяти зміцненню здоров’я та профілактиці захворювань дітей;

-    залучити ресурс громадських організацій до заходів щодо навчання плавання;

-    підвищити міжнародний імідж України як держави, в якій створюються умови для відновлення індивідуального здоров’я, фізичного та психічного благополуччя населення, доведення тривалості життя до рівня розвинутих країн.

Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект

Місто Ніжин, Чернігвської області, налічує близько 71 тисяч жителів.

Упродовж останніх років у м. Ніжин, як і всій Україні, простежується тенденція до погіршення стану здоров’я дітей.

Проблема   здоров’я одна з глобальних проблем, розв’язання яких взаємопов’язане з подальшим підвищенням рівня життя й узагалі розвитком держави.

Розглядаючи формування  здорового способу життя дорослих та, як частини навчально-виховного процесу школярів, ми звернули увагу на такі невтішні факти:

 • є великий відсоток дітей та дорослих, які страждають від різних захворювань, у тому числі хронічних, що впливає на рівень працездатності учнів протягом навчального року і дня;
 • діти та дорослі  неадекватно оцінюють своє здоров’я,  слабо орієнтуються у питаннях здорового способу життя;
 • погіршуються показники фізіологічного та психічного розвитку дітей;
 • ряд навчальних приміщень, особливо призначених для занять фізичною культурою, не відповідають сучасним вимогам;
 • низька технічна обладнаність спортивних залів;
 • більшість батьків є мовчазливими статистами, а не активними помічниками в процесі оздоровлення дітей;
 • низький відсоток школярів і дорослого населення, які систематично займаються фізкультурою і спортом;
 • перевантаженість навчальної програми, велика кількість уроків.

Плавання – унікальний вид спорту, корисний як і для дорослих, так і для дітей, воно дозволяє не тільки зміцнити здоров’я, а й покращити зовнішній вигляд. Плавання позитивно впливає на основні показники фізичного розвитку людини: ріст, вагу, зміцнення серцево-судинної й нервової систем, розвиток дихального апарату та м’язової системи.

Плавання також є прекрасним засобом профілактики та виправлення порушень постави, сколіозів, плоскостопості.

Психологи встановили, що заняттям плаванням розвивають такі риси особистості, як цілеспрямованість, наполегливість, рішучість, сміливість, дисциплінованість, вміння співпрацювати в колективі. Саме тому плавання сприятливо впливає не тільки на фізичний розвиток людини, а й на формування її особистості.

Не тільки плавання, а й водні вправи мають низку переваг:

 • сприяють підвищенню витривалості та гнучкості;
 • оптимізують м’язовий баланс;
 • роблять фігуру стрункою та граціозною;
 • активізують кровообіг;
 • застосовуються як реабілітаційна терапія при м’язових і суглобових травмах,
 • служать прекрасним засобом зняття напруги, підвищують працездатність.
 
Мета та завдання проекту

    Метою Проекту є будівництво  фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами (типової будівлі басейну «Н2О-Сlassik») по вул. Незалежності, м. Ніжин, Чернігівської області, сучасного спортивного комплексу, який відповідатиме  міжнародним стандартам та охоплюватиме площу забудови 8081 м2.

На сьогоднішній день є велика необхідність в організації груп здоров’я з плавання, оскільки тільки в управлінні освіти перебуває на обліку 914 школярів з них травматологічна група 756 дітей та неврологічна група 158 дітей.

Опис діяльності у рамках проекту

В рамках реалізації проекту щодо "Будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами (типової будівлі басейну «Н2О-Сlassik») по вул. Незалежності, м. Ніжин, Чернігівської області.”   виконуватимуться наступні роботи:

-         здійснення підготовчих робіт для розгортання фронту робіт відповідно до затвердженої кошторисної документації;

-         проведення публічних закупівель виконання робіт щодо будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами на території міста;

-         підписання договору підряду на будівництво басейну;

-         підведення комунікаційних мереж;

-         прийняття об’єкту в експлуатацію та прийняття на баланс;

-         здійснення благоустрою прилеглої території навколо спорудженого фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами.

Будівля басейну запроектована  одноповерховою з підвальним поверхом. За позначку 0,000 будівлі прийнята  відмітку чистої підлоги 1-го поверху, що перевищує позначку землі на  1,2 м. Будівля в плані являє собою споруду розміром 30х39м з висотами підвалу 3,0м та першого поверху 3,3м (зона вестибюлю та роздягалень) та 4,6 - 6,0м до низу несучих конструкцій рам в залі басейнів. Перед входом в будівлю проектом передбачений пандус для доступності на перший поверх людей з обмеженою рухливістю. У комплексі передбачено два басейни: великий - з розмірами 25 х 16 м, з перепадом глибини від 3,0-1,3 м , та малий - з розмірами 12 x 4 м, глибиною 1,2 м. Зовнішні стіни будівлі запроектовані із стінових касет з подальшим утепленням мінеральною ватою товщиною 200 мм за системою вентильованого фасаду. Зовнішні вікна, вітражі та вхідні двері запроектовані з алюмінієвого профілю із заповненням подвійними склопакетами та енергозберігаючим склом.         Зовнішні стіни підвалу, сходів центрального входу, зовнішніх стін у підвал, стіни пандуса для маломобільних груп населення запроектовані із монолітного залізобетону. Покрівля будівлі запроектована з гідроізоляційної ПВХ мембрани по утеплювачу підвищеної жорсткості з мінеральної вати товщиною 300 мм по несучому профільованому настилу, що спирається на металеві несучі прогони. Будівля басейну розрахована для будівництва в  I-ої температурної зони. Розрахункова  зимова температура зовнішнього повітря – мінус 31°С.

 

Очікувані результати

 

     
 • належне функціонування великого басейну для занять дітей та дорослих.
 • організація оздоровлення та реабілітації дітей з відхиленнями в стані здоров’я (в першу чергу хвороби хребта та опорно-рухового апарату).
 • проведення змагань, конкурсів з плавання на районному, обласному, всеукраїнському та міжнародному рівні для дітей та дорослих.
 • пропаганда здорового способу життя серед дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку, їх батьків та громадськості.
 • створення нових робочих місць в місті Ніжині (відкриття посад тренерів з плавання, реабілітолога, технічних працівників для обслуговування малого басейну та ін.).
 • формування особистості людини та забезпечення її фізичного розвитку за допомогою занять плаванням та водними вправами.
 • Формування спотивного туризму.
 • Проведення всеукраїнських та міжнародних змагань з водних видів спорту.
 • Залучення громад Ніжинського , Ічнянського, Бахмацького, Бобровицького, Борзнянського,Куликівського, Носівського, Прилуцького районів та семи новостворених ОТГ.

 

Фінансова сталість

     Це інвестиція в здоров’я, покращення генофонду нації. 

      Діяльність за проектом передбачає подальший розвиток й функціонування спортивно-оздоровчого комплексу для проведення занять з фізичної культури та спорту, тренувань з водних видів спорту та різноманітних змагань  як для дітей так і для дорослих. Проект передбачає економічну ефективність за рахунок покращення спортивної інфраструктури, стану здоров’я населення, створення умов для розвитку малого підприємництва.

     Реалізація проекту сприятиме розвитку механізмів соціально-економічної самодостатності  територіальної громади.

     Данний проект басейну розрахований на самоокупність та безбитковість.

Інстуційна сталість

    Реалізація заходів проекту дає можливість використання сучасних технологій у відповідності з діючими вимогами норм, правил, стандартів, які передбачають конструктивні та технічні рішення з метою створення умов для занять фізичною культурою і спортом та підготовкою спортсменів відповідної кваліфікації, покращення фізичного стану та соціально-культурного рівня життя населення.

Реалізація даного проекту не має аналогів в Чернігівській області.

Політична сталість

Результатом впровадження проекту стане:

- підвищення довіри до місцевої влади;  

- підвищення спроможності громади до вирішення соціально-економічних та культурних проблем, через реалізацію локальних проектів спортивного розвитку із залученням різних зацікавлених сторін;

- залучення додаткового фінансування у сфері розвитку спорту;

- сприятиме зниженню соціальної напруги серед мешканців громади;

підвищення спортивного рівня підготовки молоді відповідної кваліфікації;

- підвищення рівня підготовка спортсменів.

Інновація

    Будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами (типової будівлі басейну «Н2О-Сlassik») по вул. Незалежності, м. Ніжин, Чернігівської області  здійснюватиметься за сучасними технологіями, що дасть можливість забезпечити мешканців міста та прилеглих територіальних громад  якісним та сучасним  оздоровчо - спортивним комплексом.

     При  будівництві басейну «Н2О-Classic», передбачено забезпечення економії енерговитрат на теплообігрів будівлі також передбачені у проекті  використанням сучасних ефективних енергозберігаючих матеріалів, що відповідають наказу Мінрегіону  України від 04.03.2013 р. №82 (зміна №1 ДБН В.2.6-31:2006), які сертифіковані в Україні.

     Майбутній басейн буде єдиним в північній Україні, який збудований згідно всіх норм та стандартів всесвітньої федерації плавання FINA, що дасть можливість проводити змагання міжнародного рівня.

 

ПЛАН ГРАФІК
Період виконання Захід Джерела фінансування (тис. грн.)
Передбачено ДФРР Передбачено місцевим бюджетом Передбачено з партнерських коштів
2018 Місяць 12 Будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами (типової будівлі басейну «Н2О-Сlassik») по вул. Незалежності, м. Ніжин, Чернігівської області. 22000 3000 5000
БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ
Загальний бюджет проекту БЮДЖЕТНА ФОРМА 1
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
Будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами (типової будівлі басейну «Н2О-Сlassik») по вул. Незалежності, м. Ніжин, Чернігівської області. 87000 22000 3000 5000
Розклад бюджету за статтями видатків БЮДЖЕТНА ФОРМА 2
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
тис. грн. % тис. грн. % тис. грн. %
1. Видатки споживання:
2. Видатки розвитку: 87000 22000 100 3000 100 5000 100
Будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами (типової будівлі басейну «Н2О-Сlassik») по вул. Незалежності, м. Ніжин, Чернігівської області. 87000 22000 100 3000 100 5000 100
Очікувані джерела фінансування БЮДЖЕТНА ФОРМА 3
Джерела фінансування Сума (тис. грн.) % загальної вартості
ДФРР 60300 69.31
Бюджет заявника 8700 10
Бюджет партнерів 18000 20.69
ПАРТНЕРИ
Інформація про партнерські організації
Інформація про заявника
ПІБ керівника органуКушніренко Анатолій Миколайович
Назва посадиНачальник управління житлово-комунального господарства та будівництва
Поштова адреса16600, Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Московська, 20
Телефон та мобільний(04631) 2-31-17, (067) 7647863
Факс(04631) 2-31-70
E-mailugkgtab@i.ua
Інформація про керівника проекту
ПІБ керівника проектуСіренко Світлана Анатоліївна
Місце роботиУправління житлово-комунального господарства та будівництва
Назва посадиЗаступник начальника управління
Звання
Адреса для листування з керівником проекту16600, Чергнігівська обл., м. Ніжин, вул. Московська, 20
Телефон та мобільний(04631) 2-31-17, (068)8140412
Факс(04631) 2-31-70
E-mailnemrada_post@cg.gov.ua
;