Новини

01 березня 2017 року о 10-00 Мінергіоном в режимі on-line проведено відео-семінар з питань державного фонду регіонального розвитку та інших актуальних питань розвитку будівельної галузі

01.03.2017

   

      01 березня 2017 року о 10-00 Мінергіоном проведено відео-нараду в режимі on-line з представниками органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році та інших актуальних питань розвитку будівельної галузі.

     Державним бюджетом на 2017 рік Мінрегіону передбачено 3,5 млрд. гривень державного фонду регіонального розвитку. Основні положення використання грошей державного фонду регіонального розвитку визначено в статті 24¹ Бюджетного кодексу України.

     В кінці грудня минулого року в цю статтю Кодексу були внесені зміни, згідно з якими встановлюється пріоритетність фінансування об'єктів спортивної інфраструктури, об'єктів, які направляються на реалізацію заходів з енергоефективності освітніх і медичних установ. На ці цілі повинно спрямовуватися не менше 10% державного фонду регіонального розвитку по кожному з цих напрямків.

     Мінрегіоном підготовлено відповідні зміни в порядок відбору проектів, які фінансуються з державного фонду регіонального розвитку, затвердженого постановою Уряду від 18.03.2015 № 196.

     На нараді було розглянуто ряд актуальних питань, що стосуються змін у законодавство по фонду регіонального розвитку. Формування переліків проектів на 2017 і 2018 року, а також ряд інших актуальних питань будівельної галузі, а саме:

1. Основні вимоги до відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що фінансуються за рахунок державного фонду регіонального розвитку;

2. Підготовка інвестиційних програм і проектів в контексті реалізації ідеї створення нового освітнього простору;

3. Підготовка проектної документації для інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що фінансуються за рахунок державного фонду регіонального розвитку, в тому числі відбір проектних та експертних організацій, фахівців технагляду;

4. Обов'язкове забезпечення доступності людей з обмеженими можливостями до об'єктів, які фінансуються за рахунок бюджетних грошей;

5. Про роботу on-line платформи dfrr.minregion.gov.ua.

     Також було обговорено інші проблемні питання будівельної галузі, в тому числі питання довгобудів та реалізації програм пільгового житлового будівництва.