Новини

Відбулась відео-конференція з питань ДФРР

20.04.2015

Під час заходу були обговорені наступні питання:
- Співпраця Української асоціації районних та обласних рад з проектом міжнародної технічної допомоги «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO в рамках Угоди щодо здійснення заходів за проектом «Створення національної мережі відео конференцзв’язку».
«Завдяки реалізованим заходам в рамках зазначеної Угоди стало можливим проведення цієї відео конференції. В подальшому є можливість обговорювати законодавчі ініціативи спрямовані на реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, що напрацьовуються центральними органами виконавчої влади, народними депутатами та експертним середовищем. Особливої актуальності це набуває у зв’язку з обмеженими термінами опрацювання проектів нормативно-правових актів» — зазначив під час свого виступу голова Секретаріату Асоціації Юрій Андрійчук.
- Нова державна регіональна політики в Україні – можливості для регіонів
Актуальність цього питання пов’язана з прийняттям Верховною Радою України Закону України «Про засади державної регіональної політики» та необхідністю його практичної реалізації. У цьому питанні заступник керівника проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», експерт з управління регіональним розвитком Юрій Третяк проінформував учасників відео конференції про законодавче забезпечення державної регіональної політики, планування регіонального розвитку на національному та регіональному рівнях та державний фонд регіонального розвитку у 2015, 2016 і подальших роках.
Під час обговорення цього питання найбільше учасників з областей цікавило питання фінансування переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм місцевого самоврядування.

Відповідь на це питання та інші питання порядку денного можна отримати переглянувши відео запис.
Учасники відео конференції з Харківської обласної ради висловили побажання частіше проводити такі відео конференції з актуальних питань реформування місцевого самоврядування, в тому числі наголосили про актуальність на сьогодні питань реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Підводячи підсумки відео конференції президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов зазначив про важливість спілкування і донесення до громад положень реформи місцевого самоврядування для її успішної реалізації. Також зазначив, що буде підготовлено план он-лайн відео-конференцій з термінами та темами їх проведення.
Он-лайн конференції будуть синхронізовані з проведенням Асоціацією очних заходів.
В продовження питань порядку денного та враховуючи побажання учасників цього заходу Українська асоціація районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, планує провести нараду-семінар для представників районних і обласних рад з питань реалізації положень Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні з наступним порядком денним:
1. Система стратегічного планування регіонального розвитку та умови участі органів місцевого самоврядування у відборі інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку;
2. Реалізація проектів співробітництва територіальних громад;
3. Про основні положення Методики формування спроможних територіальних громад в процесі розроблення перспективних планів та про порядок проведення добровільного об’єднання територіальних громад.
Он-лайн трансляція відео конференції 

https://www.youtube.com/watch?v=RlQeSqfDN00

 

Завантажити