Технічне завдання

1. Безпечне середовище в рамках українсько-польських транскордонних транспортних коридорів

Номер і назва завдання:

3.1.1. Використання можливостей міжнародної технічної допомоги

Назва проекту:

1. Безпечне середовище в рамках українсько-польських транскордонних транспортних коридорів

Цілі проекту:

Покращення безпеки користувачів транспортних систем українсько-польського прикордоння шляхом пристосування доріг до можливостей безпечного руху водіїв та пішоходів.

Здійснення постійного моніторингу безпеки транспорту в рамках українсько-польських транскордонних транспортних систем.

Підвищення рівня свідомості мешканців території реалізації проекту та працівників поліції з метою покращення рівня безпеки користувачів транспортних систем українсько-польського прикордоння

Територія, на яку проект матиме вплив:

Львівська область (Україна)

Підкарпатське воєводство (Республіка Польща)

Орієнтовна кількість отримувачів вигод

Щорічно отримувачем вигод від реалізації проекту будуть:

  • мешканці Львівської області та Підкарпатського воєводства (2,534 та 2,129 млн. мешканців відповідно);
  • мешканці громад прикордоння (1 000 осіб);
  • працівники Управління поліції (200 осіб);
  • учні (1000 осіб);
  • вчителі (100 осіб)

Стислий опис проекту:

За даними ВООЗ у світі щороку в дорожньо-транспортних пригодах близько 1,3 мільйона чоловік вмирають. На карті світу щодо числа осіб, які помирають в дорожньо-транспортних пригодах, Україна і Польща знаходяться в середині списку. Серед найчастіших причин аварій на дорогах Львівської області і Прикарпатського воєводства: зіткнення, наїзд на транспортний засіб, наїзд на  перешкоду (85% всіх дорожніх випадків). З іншого боку, показник смертності дітей через нещасні випадки на дорогах в Україні має вирішальне значення, а в 2015 році він досяг значення 48 дітей. Транскордонний українсько-польський регіон характеризується інтенсивним рухом транспорту, викликаючи часті нещасні випадки, в тому числі через відсутність належної інфраструктури безпеки вздовж доріг. Для вирішення цих проблем необхідно вжити комплексних заходів в установах, які відповідають за утримання доріг і безпеки, а також серед представників громад і вчителів для підвищення безпеки на дорогах і провести широку інформаційну кампанію для жителів прикордонних регіонів, особливо дітей. Таким чином, проект спрямований на створення передумов для поліпшення безпеки користувачів українсько-польських прикордонних транспортних мереж за допомогою інвестиційних робіт, створення постійної системи моніторингу транспортної безпеки в прикордонних районах, а також розвитку інтегрованої системи безпеки у прикордонних громадах.

Очікувані результати:

Створення 35 пунктів спостереження на дорогах у прикордонних районах Львівщини.

Закупівля спеціалізованого обладнання з програмним забезпеченням для моніторингу стану безпеки на дорогах (2 комплекти).

49 проведених заходів.

1 розроблена система моніторингу.

Проведення інформаційної кампанії серед школярів.

30 інтегрованих концепцій безпеки у прикордонних громадах

Ключові заходи проекту:

Інвестиційні роботи для створення безпекового середовища на дорогах у прикордонних районах Львівщини, а саме: М06 Київ – Чоп, H-13 Львів – Самбір - Ужгород, T-14-15 Мостиська – Самбір – Борислав, M09 Львів – Рава-Руська, T-14-18 Нижанковичі – Самбір, O142001 Яворів – Грушів, M10 Львів – Краківець. Загалом облаштування 35 пунктів, що включає будівництво вуличного освітлення, будівництво пішохідних переходів, встановлення парапетів та обмежувачів швидкості, встановлення відео-моніторингу, встановлення дорожніх знаків та дорожня розмітка.

Інвестиційні роботи для створення безпекового середовища на дорогах у прикордонних повітах Підкарпатського воєводства.

Закупівля та встановлення сталої системи моніторингу безпеки на дорогах на прикордонних територіях.

Розробка інтегрованих концепцій безпеки у прикордонних громадах.

Розробка та впровадження моделі попередження дитячого травматизму на дорогах прикордоння

Період здійснення:

2017-2019 роки

Орієнтовна вартість проекту, тис. грн.

2017

2018

Разом

564,12

74400,00

74964,12

Джерела фінансування:

Обласний бюджет, державний бюджет, кошти програм міжнародної технічної допомоги, в тому числі Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020

Ключові потенційні учасники реалізації проекту:

З українського боку: Обласна Асоціація місцевих рад «Ради Львівщини» , Cлужба автомобільних доріг у Львівській області, Головне управління Національної Поліції у Львівській області, Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», Благодійна організація «Твоє право».

З польського боку: Підкарпатське управління воєводських доріг у Ряшеві