Технічне завдання

1. Мобільність і безпека пересування медичного персоналу та пацієнтів, зокрема з особливими потребами, у будівлі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (ЗУСДМЦ)

Номер і назва завдання:

2.1.1. Громадська безпека

Назва проекту:

1. Мобільність і безпека пересування медичного персоналу та пацієнтів, зокрема з особливими потребами, у будівлі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (ЗУСДМЦ)

Цілі проекту:

1. Придбати і ввести в експлуатацію нові сучасні ліфти у ЗУСДМЦ, монтаж нових ліфтів та запуск їх в експлуатацію.

2. Забезпечити доступність, мобільність та безпеку пересування пацієнтів, зокрема з важкими формами хвороб та особливими потребами, до відділень поліклініки і стаціонару, які розміщені на різних поверхах десятиповерхової будівлі.

3. Дооблаштувати інфраструктуру для підвищення доступності будівлі для людей з особливими потребами (пандуси).

4. Зменшити енергоспоживання лікарнею шляхом використання новітніх технологій

Територія, на яку проект матиме вплив:

Проект здійснюється у КЗ Львівської обласної ради «Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (ЗУСДМЦ)», який розташований у м. Львів. Однак, заклад має вплив на всю територію Львівської області, а також сусідні області Західної України

Орієнтовна кількість отримувачів вигод

Щорічно отримувачем вигод від реалізації проекту будуть:

 • біля 86 тисяч пацієнтів (діти до 18 років з усього Західного регіону України із онкологічними, онкогематологічними, спадковими захворюваннями, дитячим церебральним паралічем та іншими важкими захворюваннями);
 • члени родин пацієнтів (батьки дітей, члени їхніх родин, які доглядають дітей або відвідують їх);
 • біля 500 осіб медичного персоналу;
 • особи з особливими потребами

Стислий опис проекту:

ЗУСДМЦ функціонує у 10-поверховому приміщенні, збудованому у 1970-х роках. Тоді ж було вмонтовано ліфти, які забезпечують пересування пацієнтів та медичного персоналу у лікарні між структурними підрозділами, що розміщені на різних поверхах.

У більшості випадків пацієнтам лікарні – дітям із діагнозами, які супроводжуються важким фізичним станом, обмеженнями в русі, фізичними вадами – необхідне обстеження у кабінетах, що знаходяться на різних поверхах будівлі. Також є діти, які потребують негайного транспортування у відділення анестезіології та інтенсивної терапії, це – пацієнти з онкологічними, онкогематологічними захворюваннями, отруєннями, та органічними ураженнями ЦНС. У медперсоналу впродовж робочого дня також є потреба швидко пересуватися територією центру, оперативно реагуючи на виклики, зумовлені станом пацієнтів. У центрі щоденно транспортується за допомогою ліфтів на різні поверхи понад 35 хворих дітей на інвалідних візочках, а також транспортувати дітей: в операційні з хірургічного відділення (10-15 дітей), з приймального відділення у стаціонарні відділення (30-35 дітей), у відділення променевої та функціональної діагностики тощо. Лікарняними ліфтами транспортується гаряча їжа із харчоблоку у відділення.

Термін безпечної експлуатації ліфтів практично вичерпалися, має місце ризик порушення мобільності пересування пацієнтів і медперсоналу. Підвищується загроза безпеці життя та здоров’ю користувачів ліфтів при порушенні їхнього функціонування. Ці ризики вказують на необхідність термінової заміни чотирьох старих ліфтів на нові, безпечні, енергоощадні та адаптовані до потреб лікарні.

Очікувані результати:

Встановлення восьми  нових ліфтів у ЗУСДМЦ дозволить:

 • підвищити безпеку пересування та мобільність пацієнтів та медичного персоналу;
 • забезпечити економію часу та зручність під час пересування між поверхами центру;
 • сприяти оперативності надання послуг під час лікувального процесу;
 • створити додаткові умови для підвищення доступності хворих дітей до своєчасної спеціалізованої, у тому числі інтенсивної медичної допомоги;
 • зменшити енергоспоживання на 10%;
 • зменшити час пересування між відділеннями на 15%;
 • скоротити час доставки пацієнта у реанімацію на 25%;
 • своєчасно і безпечно транспортувати із харчоблоку у відділення стаціонару їжу для пацієнтів

Ключові заходи проекту:

1. Провести обстеження та експертизу діючих ліфтів з наступним отриманням  висновку про їхній технічний стан.

2. Підготувати технічні специфікації для закупівлі нових ліфтів.

3. Оголосити тендер та отримати комерційні пропозиції щодо заміни ліфтів. шляхом відкритого конкурсу обрати компанію, що здійснить заміну ліфтів.

4. Укласти угоди з компанією переможцем, погодити терміни виконання робіт.

5. Забезпечити демонтаж старих ліфтів.

6. Провести монтаж нових ліфтів та запуск їх в експлуатацію.

7. Забезпечити доступність, мобільність та безпеку пересування пацієнтів, зокрема з важкими формами хвороб та особливими потребами, до відділень поліклініки і стаціонару, які розміщені на різних поверхах десятиповерхової будівлі.

8. Дооблаштувати інфраструктуру для підвищення доступності будівлі для людей з особливими потребами (пандуси).

9. Зменшити енергоспоживання лікарнею шляхом використання новітніх технологій

Період здійснення:

2017-2018 роки

Орієнтовна вартість проекту, тис. грн.

2017

2018

Разом

4500,0

1800,0

6300,0

Джерела фінансування:

Обласний бюджет, державний бюджет

Ключові потенційні учасники реалізації проекту:

Опрацьовується можливість залучення до фінансування проекту міжнародної  технічної допомоги. Для реалізації проекту в частині виконання робіт будуть залучені підприємства і організації відібрані шляхом відкритого конкурсу