Технічне завдання

Створення комунальної системи забезпечення розвитку інфраструктури сільських територій (на прикладі громад Северинівки та Чернятина)

Основою формування добровільного об’єднання територіальних громад безумовно є якісна інфраструктура, зокрема, наявність якісних доріг, водопровідної мережі, освітлення тощо. На сьогодні між Северинівською та Чернятинською сільськими радами Жмеринського району підписано угоду про співробітництво та ведуться переговори про добровільне об’єднання територіальних громад, разом з тим, залишається ряд невирішених проблем, що можуть стати перешкодою на шляху до повноцінного об’єднання, зокрема: вирішення питань по благоустрою сіл (реконструкція зовнішнього освітлення сіл, ремонт місцевих доріг, утилізація сміття, будівництво очисних споруд), впровадження енергозберігаючих технологій (утеплення фасадів будинків, заміна вікон на енергозберігаючі, утеплення дахів будівель і т.д.).

В Северинівці протягом 12 останніх років успішно працює комунальне підприємство «Северинівське», в штаті якого на постійній основі працює 2 людини. На балансі комунального підприємства на сьогодні знаходиться трактор «МТЗ-82», трактор-бульдозер, автомобіль ЗІЛ, щеподробильна машина, діє пилорама. Створення нового спільного комунального підприємства на базі КП «Северинівське» дасть змогу використати наявні потужності та значно покращити якість інфраструктуру та систему комунального обслуговування населення та установ соціальної сфери в задіяних громадах, що стане основою майбутнього співробітництва та об’єднання.