Новина Регіону

В облдержадміністрації пройшов семінар стосовно актуальних питань підготовки проектів ДФРР

15.06.2017

14 червня, в облдержадміністрації відбувся семінар «Актуальні питання підготовки проектів до Державного фонду регіонального розвитку та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ та міст і районів Миколаївської області».

Семінар організовано Миколаївською облдержадміністрацією спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Проектом «Підтримка впровадження державної регіональної політики в Україні» проекту U-LEAD з Європою.

Участь у семінарі взяли представники об’єднаних територіальних громад, а також районів та міст області.

Роз’яснювали проблемні питання учасникам семінару фахівці департаменту економічного розвитку та регіональної політики ОДА, експерти з регіонального розвитку Миколаївського ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування», спеціалісти департаменту освіти і науки, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій в області та представники відділу з питань організації надання адміністративних послуг ОДА.

Протягом навчального семінару учасники розглянули питання порядку підготовки та впровадження проектів, що фінансуються коштами ДФРР, критерії оцінювання проектів та особливості підготовки проектної заявки.

Доповідачі зазначили, що фонд регіонального розвитку – це саме той інструмент, через який держава формує політику регіонального розвитку. Тому важливо, щоб рішення щодо проектів та програм, які можуть бути реалізовані за кошти Фонду, приймалися саме обласними конкурсними комісіями. Адже саме на місцях вирішується, які проекти входять в стратегію розвитку регіону, громади.

За дорученням голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка, який наголошує на важливості розвитку об’єднаних громад задля підвищення соціально-економічного потенціалу області, було також обговорено ідеї проектів, що можуть бути подані об’єднаними громадами регіону на фінансування за бюджетні кошти.

Представникам районів та ОТГ навели приклади проектів місцевого та регіонального розвитку.

Особливу увагу доповідачі звернули на вимоги до складання плану соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади.

Обговорили також особливості отримання субвенції на формування інфраструктури ОТГ, створення нового освітнього простору, центрів надання первинної медичної допомоги, центрів надання адміністративних послуг та центрів безпеки громадян.

У рамках семінару відбулася Всеукраїнська відео-конференція з питань ДФРР та субвенції на формування інфраструктури ОТГ за участі представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також обласних державних адміністрацій та об’єднаних громад.