Новина Регіону

33 мільйони гривень отримає Закарпаття в грудні. Куди спрямують кошти?

22.11.2016

Понад 110,5 млн гривень виділили Закарпаттю на весь 2016 рік для реалізації проектів регіонального розвитку. Це гроші з державного фонду. Фахівці визначили 90 програм, для втілення яких і мають спрямувати кошти. 

Денис МАН - директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА

Закарпатська область на рівні України демонструє один із кращих показників з освоєння коштів. За інформацією голів райдержадміністрацій, головних розпорядників, реалізаторів цих проектів, ми очікуємо, що всі кошти будуть використані з держбюджету і жодна гривня не буде повернута. 

У грудні Закарпаття ще отримає із запланованих річних 110,5 мільйонів значну частину — 33 мільйони гривень. Тому попереду, кажуть в ОДА, серйозна робота, адже до кінця 2016 -го вся сума має бути освоєна. Наводять за приклад Міжгірську РДА, представники якої спрацювали найкраще з усіх розпорядників коштів у краї. З-поміж проектів, які фінансують за рахунок держфонду регіонального розвитку, є вкрай важливі.

Ми продовжуємо ставити міжнародний аеропорт у пріоритет. Запланований проект із формування чи розширення злітно–посадкової смуги на території міжнародного аеропорту «Ужгород» на вул. Собранецькій. Реалізація передбачається на 2017 рік. Злітно–посадкова смуга розшириться на 40 метрів. Це дасть можливість сідати великим літакам типу «Боїнг». 

Крім того, за кошти відновлюють будівлю колишньої котельні в Ужгороді на вул. Ф. Тіхого під спортивно–реабілітаційний центр. Щороку там зможуть оздоровлюватися близько 20 000 осіб з ураженням опорно–рухового апарату та постраждалі в зоні АТО. Також за одержані гроші ремонтують автошляхи держзначення: на Закарпатті планують відновити до 25 км доріг. Передбачено й будівництво спорткомплексу в Тячеві та зведення мереж водопостачання в Берегівському районі.

Також зазначив і про об'єкти дорожнього господарства - дороги до туристичних родзинок Закарпаття, а саме:

Автомобільна дорога державного значення М-26 КПП «Вилок» - Вилок – Неветленфолу – КПП «Дяково», яка веде до єдиного на Закарпатті вантажного пункту пропуску між Україною й Румунією, капітальний ремонт не проводився 25 років. Найбільш критичні ділянки відрізку дороги підлягають капітальному ремонту. Старе асфальтове покриття було зрізане спеціальною машиною-фрезою, після чого його переробили та направили в основу новому дорожньому покриттю європейського зразка. Менш пошкоджені відрізки дороги теж підлягало ремонту, але відбувалося за допомогою спеціалізованої техніки, яка мінімізує людське втручання. Автомобільна дорога загального користування місцевого значення С-071313 (Мукачево — Івано-Франківськ — Рогатин — Львів) — Кіреші (“Долина нарцисів”) по якій тисячі туристів, які приїжджають помилуватися унікальним природним заповідником, зможуть доїхати зі зручністю й комфортом. На ділянці від окружної дороги через урочище Кіреші зробили ямковий ремонт, а в самій «Долині нарцисів» асфальтове покриття повністю замінили. Капітальний ремонт тут не проводився останні 25 років. Ремонт автомобільної дороги Синевир - Синевирська Поляна та ремонт дороги Синевир - Колочава - Буштино у Міжгірському районі завершився ремонт. Завдяки ремонту дороги до Синевирського озера кількість туристів збільшилася в кілька разів. На значній ділянці зроблений ямковий ремонт, до Реабілітаційного центру бурого ведмедя тепер можна доїхати по рівній дорозі. А там, де дорожнє покриття не ремонтувалося десятиліттями і розбиті вщент, ставлять суцільний асфальт. Якщо раніше мешканці Синевирської Поляни добиралися на автомобілі до Міжгір'я по суцільним вибоїнах за півтори години, то зараз дорога довжиною 25 кілометрів займає 35 хвилин.