Новина Регіону

Розвиток спортивної інфраструктури територіальних громад Вінниччини

30.07.2019

За повідомленням Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації в області завершено реконструкцію спортивно-оздоровчого закладу  “Юність” у м. Жмеринці.

За підтримки з державного фонду регіонального розвитку в сумі 5,5 млн. грн., Субвенції соцекономрозвитку (3,5 млн. грн.) та при співфінансуванні з міського бюджету (18,2 млн. грн.) в рамках реалізації проекту проведено роботи  з реконструкції чаші басейну, тренувальної та тренажерної зали, замінено на сучасні душові кабіни, встановлено систему рекуперації повітря та  ліфт для осіб з обмеженими фізичними можливостями, побудовано модульну котельню.

Зручне розташування спортивного закладу, просторі світлі приміщення, висококваліфікований тренерський склад забезпечуватимуть належні умови для здобування навичок плавання у всіх бажаючих жителів міста Жмеринки та Жмеринського району.

Басейн гостинно прийматиме для тренувань дитячо-юнацькі команди з сусідніх районів: Барського, Тиврівського, Шаргородського, Муровано-Куриловецького. Не виключено, що спортивний заклад «Юність» знову стане центром підготовки збірної команди області з плавання до Всеукраїнських змагань.

Цільовими групами проекту є, насамперед, жителі міста Жмеринки (34,3 тис. мешканців) всіх категорій і соціального статусу, адже їм ніде оздоровитись та навчатись плаванню – Жмеринка не має природного водоймища з придатною для купання водою.

Особлива увага в рамках проекту приділена соціально незахищеним верствам населення – людям з обмеженими фізичними можливостями, адже вони найбільш потребують оздоровлення та фізичної реабілітації.

До цільових груп проекту також відносено населення Жмеринського району, особливо дітей та молоді, що дасть можливість підвищити рівень фізичної підготовленості школярів та осіб призовного віку, жителів сусідніх районів: Барського, Тиврівського, Шаргородського, Муровано-Куриловецького. А це ще понад 200 тис. потенційних відвідувачів.

Довідково: будівля спортивно-оздоровчого закладу побудована і здана в експлуатацію в квітні 1970 року та експлуатувалась довготривалий період без капітального ремонту.

З 2007 року спортивну споруду було закрито зважаючи на незадовільний стан основних конструкцій. За висновками експертів існувала загроза обрушення.

У 2015 році виконавчим комітетом Жмеринської міської ради розроблено проект з реконструкції об’єкта спортивної інфраструктури.