Новина Регіону

Покращення рівня надання медичної допомоги на Вінниччині.

21.01.2019

За повідомленням Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації в області відкрито другу чергу відділення легеневого туберкульозу для дорослих Вінницького обласного спеціалізованого територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія».

         Проблема лікування туберкульозу зі стійкою до основних протитуберкульозних ліків в Україні та у Вінницькій області є надзвичайно  актуальною. Україна продовжує бути «лідером» у Європі  щодо розповсюдження хіміорезистетного туберкульозу.

         Однією з причин значного поширення особливо небезпечних форм туберкульозу є відсутність належних умов перебування у протитуберкульозному стаціонарі. Тож з метою розв’язання цієї проблеми в області, на базі спеціалізованого медичного об’єднання «Фтизіатрія», створене та функціонує сучасне відділення для лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз.

         За підтримки з державного фонду регіонального розвитку у сумі 11,0 млн. грн. та при співфінансуванні з обласного бюджету (1,5 млн. грн.) проведено роботи з перепланування приміщення на 70 койко-ліжок  у 16 палатах, придбано сучасного обладнання – портативного бронхоскопа. Реконструкцію даного підрозділу проведено в рамках виконання Загальнодержавної та Обласної програм протидії захворюванню на туберкульоз.

         Функціонування такого відділення є своєрідним стоп-механізмом перезараження хворих зі стійким до ліків туберкульозом в умовах стаціонару. Цьому сприяє структура відділення: бокси на 2-3 хворих, система відеонагляду,  окремі санвузли в усіх палатах, можливість виклику медперсоналу до палати, а також окремі приміщення для консультацій, збору біоматеріалу, зустрічей з відвідувачами.

         Також, це дає можливість зменшити ризики професійного хіміорезистентного туберкульозу серед медпрацівників.

         Відділення на Вінниччині – найкраще в Україні та єдине, де впроваджено усі європейські підходи та світові стандарти інфекційного контролю.

         Забезпечення належних умов на стаціонарному рівні також посприяло тому, що саме Вінницький регіон одним із перших отримає безкоштовний доступ до інноваційного протитуберкульозного препарату «Бедаквіліну», який також допоможе подолати туберкульоз.

         Таким чином, створення відділення хіміорезистентного туберкульозу було стратегічно важливим  рішенням та  є  втіленням одного з ключових завдань протидії мультирезистентному туберкульозу в області.