Новина Регіону

Відбулося відкриття молодіжного центру «Квадрат»

20.12.2018

За повідомленням Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації 19 грудня відбулося урочисте відкриття обласного молодіжного центру «Квадрат», який є унікальним. Подібних «Квадрату» закладів в Україні немає. Це перший прецедент подібного молодіжного центру в Україні, коли об’єднались молодь, бізнес, громада і влада всіх рівнів. Проект реалізувався відповідно до Обласної цільової соціальної програми “Молодь Вінниччини” на 2016-2018 роки.

        Відкриття стартувало з Форуму KvadratGrangOpening, який зібрав молодь з усіх куточків України. На Форумі працювало шість дискусійних панелей, які тематично дублювали напрямки роботи центру: освіта, наука, культура, бізнес, сучасні медіа, влада і громада.

        Проект реалізовано за кошти державного фонду регіонального розвитку  (9,11млн. грн.), обласного бюджету   (1, 25 млн. грн.), бюджету громадських ініціатив м. Вінниці  (1,0 млн. грн.) та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців  (0,6 млн. грн.).

        Молодіжний центр «Квадрат» – це майже 700 кв.м креативного простору у самому центрі міста Вінниця для продукування та реалізації творчих та бізнесових ідей, наукових, соціальних та громадських ініціатив. Приміщення містить лекторії, лабораторію, коворкінг-зону, студію звукозапису, майданчик для створення on-line радіо і телебачення та проведення заходів на 300 осіб. Центр матиме сучасну лабораторію для проведення наукових досліджень, виготовлення прототипів власних ідей (3D принтери, лазерний різак, ріжучий плоттер, свердлильний та точильний станки).

Центр повністю інклюзивний. При вході встановлено спеціальний звуковий маячок, який допомагає орієнтуватись у просторі людям з порушенням зору. В самому “Квадраті” всі підлоги обладнані тактильними плитами.

Для людей з інвалідністю, які пересуваються на візках, на сходах встановлено спеціальний підйомник, а в самому приміщенні є пандуси. Окрім цього в “Квадраті” обладнано окрему вбиральню для людей з інвалідністю,  для їх потреб пристосована і душова кімната.

        Створення інноваційного  інформаційно-комунікативного кластеру серед молоді на базі молодіжних центрів сприятиме підвищенню рівня  підготовленості молодих працівників до сучасних ринкових умов праці та можливостей ринку праці,  національно-патріотичного виховання молодіжного середовища.

       

Довідка : комунальний заклад «Обласний молодіжний центр «Квадрат» у Вінницькій області утворено в квітні 2018 року. На утримання та заходи молодіжного центру штатною чисельністю 15 осіб у 2019 році в обласному бюджеті передбачено 3, 75 млн. гривень.