Новина Регіону

Покращення рівня надання хірургічної допомоги на Вінниччині.

08.11.2018

За повідомленням Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації в області з вересня поточного року розпочав роботу новий хірургічний корпус обласної клінічної лікарні імені М. Пирогова на 240 ліжок.

Відсутність умов для перебування післяопераційних хворих в спеціальних приміщеннях, незадовільні санітарні норми, відсутність оперативної можливості у наданні спеціалізованої реанімаційної допомоги післяопераційним хворим через віддаленість єдиного відділення анестезіології-реанімації та інтенсивної терапії обумовили гостру необхідність у будівництві нового хірургічного корпусу, розпочатого у кінці 80-х років минулого століття. 

За підтримки з Державного бюджету ( 365,1 млн. грн., у тому числі з ДФРР – 37,1 млн. грн.) та при співфінансуванні з обласного бюджету (44,0 млн. грн.) новозбудований хірургічний корпус на сьогоднішній день – найбільший в Україні після «Охматдиту». Його площа складає 22,5 тис. м2, на яких розміщено  приймальне відділення, відділення травматології, урології, загальної хірургії, серцево-судинної хірургії, реанімації та гострої нирки, 15 операційних залів. Всі відділення однотипні, мають по 60 ліжок. Пaлaти стандартизовані, oднo- тa двoмісні, oснaщені пoдaчею кисню, Wi-Fi, телевізoрoм і телефоном.

         Корпус оснащений високотехнологічним обладнанням європейських фірм з Франції, Італії та Німеччини. Так, сучасний астроскоп, що знаходиться в травматологічному відділенні, американського виробництва. Обладнання такого класу зараз в Україні є тільки в Вінницькій обласній лікарні  та в Феофанії.

         Реалізація проекту сприятиме збільшенню обсягів надання планової медичної допомоги громадянам Вінницької області, запровадженню нових вітчизняних і світових діагностичних і лікувальних методик в хірургічну практику обласної лікарні, удосконаленню та розширенню науково-освітньої бази Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова для забезпечення навчання вітчизняних та закордонних фахівців.

Сьогодні  в обласному медичному закладі сконцентровано біля 400 ліжок хірургічного профілю. Хірургічна допомога надається за 14 напрямками. Щорічно в обласній лікарні проходять лікування близько 18 тисяч пацієнтів, з яких майже 15 тисяч потребують хірургічного втручання.