Новина Регіону

Завершено роботи з будівництва та реконструкції освітянських закладів – довгобудів

31.08.2018

За повідомленням Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації завершено роботи з будівництва та реконструкції освітянських закладів – довгобудів у Вінницькій області.

         Першого вересня поточного року відкриють свої двері нові заклади освіти у селах Сосонка Вінницького, Михайлівка Гайсинського та Зведенівка Шаргородського районів.

         Основним завданням, на вирішення якого спрямовані проекти – створення умов для навчання.

         Навчання 253 учнів Сосонської середньої загальноосвітньої школи проводилося в двох приміщеннях, одне з яких не використовувалося і знаходилося на реконструкції. В іншому приміщенні навчання організовувалося у дві зміни, а зважаючи на відсутність приміщення їдальні для учнів початкової школи  було введено буфетну форму харчування.

         Роботи по реконструкції існуючого аварійного приміщення розпочато ще у 2007 році, проектом передбачався повний демонтаж конструкцій за винятком фундаментів та стін спортивної зали з наступним проведенням будівництва приміщення школи в межах існуючої забудови, влаштуванням зовнішніх інженерних мереж та споруд.

         Потягом 2009-2011 років кошти на проведення робіт не виділялись і відновились з 2012 року.

         У поточному році на завершення робіт з реконструкції закладу освіти у        с. Сосонка профінансовано кошти у сумі 7,0 млн. грн. з ДФРР при співфінансуванні з місцевого бюджету у сумі 0,9 млн. грн.

         З метою організації на належному рівні навчально-виховного процесу у даному навчальному закладі збудовано сучасне приміщення на 260 учнівських місць, спортивна та актова зали, котельня на твердому паливі, харчоблок і овочесховище.

         Діюча школа в с.Михайлівка Гайсинського району розташована у 5-ти пристосованих приміщеннях, які не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам та не підлягають відновленню, відсутній спортзал. Контингент дітей шкільного та дошкільного віку є достатнім, про що свідчить кількість учнів у школі, яка складає 136 осіб та 49 дошкільнят.

Будівництво нового корпусу школи на 144 учнівських місця розпочато у 90-ті роки за рахунок коштів місцевого сільгоспформування. Тривалий час в зв’язку з відсутністю коштів будівництво було призупинене. В 2004 році розроблена нова документація і відновлено будівництво.

         У 2018 році на завершення будівництва навчального закладу Урядом спрямовано кошти ДФРР у сумі 2,7 млн. грн., кошти місцевого бюджету становлять 0,4 млн. грн.

         Реалізація проекту сприятиме забезпеченню оптимальних умов для організації успішного і результативного навчально-виховного процесу у нових просторих класах та сучасних навчальних кабінетах, підготовці освіченої, перспективної та креативної молоді.

         Приміщення діючої Зведенівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Школа розміщена в чотирьох пристосованих приміщеннях, два з яких збудовані в 1901 році. В селі не зменшується кількість дітей шкільного віку, щороку в школі навчається 130-150 учнів.

         Будівництво нового приміщення було розпочато ще у 1991 році місцевим сільгоспформуванням і призупинено у 1998 році.

         Тривалий час, в зв’язку з відсутністю коштів, будівництво було відновлено лише у 2012 році за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів.

    На завершення будівництва навчального закладу у поточному році з державного бюджету виділено 2,3 млн. грн., кошти місцевого бюджету становлять 0,8 млн. грн.

Метою реалізації проекту є створення сучасного освітнього закладу на 144 учнівських місця, що відповідає діючим вимогам і стандартам, в якому буде можливість проводити навчально-виховний процес на належному рівні в сучасній, а в подальшому опорній школі.

 

Цільовими групами проекту є жителі 6 населених пунктів області  та учні даних навчальних закладів, які зможуть навчатись в сучасно обладнаних закладах освіти.  Кількість населення, на яке поширюються проекти понад           6,2 тис. осіб.