Новина Регіону

Завершення реалізації проекту "Загальноосвітня школа І-ІІ ступеня в с. Вишка, Великоберезнянського району - будівництво".

17.08.2018

Завершення реалізації проекту "Загальноосвітня школа І-ІІ ступеня в с. Вишка, Великоберезнянського району - будівництво".

Нова загальноосвітня школа забезпечить належні умови для здобуття дошкільної та загальної середньої освіти відповідно до потреби місцевої громади та сучасних вимог організації навчально-виховного процесу в дошкільних і загальноосвітніх закладах, сприятиме зайнятості населення села за рахунок створення нових робочих місць.
У 2017 році на реалізацію проекту було передбачено 6464,614 тис. грн. за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та 900,000 тис. грн за рахунок коштів обласного бюджету.
Також у 2018 році роботи по завершенню продовжилися за рахунок коштів ДФРР у сумі 1664,093 тис. гривень.

У приміщенні школи будуть розміщені також поштове відділення, фельдшерсько-акушерський пункт та центр безпеки громадян.

1 вересня 2018 року заплановано відкриття навчального закладу на 162 учнівських місця.

Довідково: у 1998 році школа через сильні снігопади перетворилася на руїни. Коштів на зведення нової тоді не було, тож її перемістили до сільської ради, а її, у свою чергу, у дитсадок.
Школу почали будувати ще в 2008р., а потім через фінансову кризу роботи заморозили на невизначений термін. 
У 2017 році з ініціативи голови ОДА будівництво відновили за кошти місцевого бюджету та Державного фонду регіонального розвитку. Триповерхову будівлю утеплили мінеральною ватою й поштукатурили, оздоблювальні роботи всередині завершені.
Наразі сільрада з поштовим відділенням та поліцейським пунктом знаходяться в старому дерев’яному будиночку, а дитсадка в с.Вишка, яка нараховує близько тисячі мешканців, немає взагалі, тому діток возять у сусіднє село. Будівництво сучасного комплексу для цього високогірного населеного пункту є дуже доречним, тим більше, що без продовження робіт капітальна будівля, в яку вклали чимало бюджетних коштів, через рік-два почала б руйнуватися. До речі, якщо по Україні навчальні заклади, як правило, закривають чи оптимізують (дається взнаки скорочення населення і зменшення кількості дітей), то Закарпаття – чи не єдина область, де такі об’єкти продовжують будувати і вводити в експлуатацію.