Новина Регіону

У 2018 році за рахунок коштів ДФРР на Буковині реалізують 38 інвестиційних програм і проектів

07.08.2018

Мінрегіонбудом України для Чернівецької області доведено індикативний розподіл у 2018 році коштів державного фонду регіонального розвитку у загальній сумі 167,5 млн. гривень.

Завдяки цим коштам на Буковині проведуть реконструкції та капремонти на 38-ми об’єктах соціальної сфери.

Усі проекти, які фінансуються з державного фонду регіонального розвитку, відповідають Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року. Успішна їх реалізація дасть можливість комплексно вирішити питання розвитку громад регіону, використовуючи наявні можливості.

Зокрема, у 2018 році із коштів ДФРР на будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію закладів освіти спрямовано  62,9 млн. гривень, медичних закладів - 32,5 млн. гривень, закладів культури - 12,3 млн. гривень. Також майже 33 млн. гривень спрямовано в області на об’єкти житлово-комунального господарства та 26,8 млн. гривень на  розвиток спортивної інфраструктури.

Слід зазначити, що усі проекти, які реалізовуватимуться, є надзвичайно важливі для Чернівецької області. У першу чергу, це проекти, які мають на меті розвиток спортивної інфраструктури, відповідають комплексному підходу до енергозбереження, а також проекти з будівництва та реконструкції шкіл та розвитку житлово-комунального господарства.

Отже, завдяки фінансуванню з Державного фонду регіонального розвитку на Буковині у 2018 році реалізується низка різноманітних проектів:

У Вижницькому районі - 2,4 млн грн – добудова приміщень дитсадка "Берізка" у селі Іспас. 236 тис грн – будівництво дитсадка у селі Карапчів.

Заставнівському районі - 5 млн грн – реконструкція у школі села Горішні Шерівці. 2,5 млн грн – капремонт школи у селі Кадубівці. 2,1 млн грн – будівництво очисних споруд у селищі Кострижівка.

Глибоцькому районі  - 9,9 млн грн – реконструкція школи в селі Кам’янка.

Кельменецькому районі - 14,5 млн грн – реконструкція мереж водопостачання і водовідведення у селищі Кельменці.

Кіцманському районі - 6,02 млн грн– добудова спортзалу у школі села Оршівці. 2,3 млн грн – капремонт відділень Кіцманської райлікарні. 1,3 млн грн – реконструкція школи в селі Борівці. 1 млн грн – реконструкція школи в селі Валява. 980 тис грн – капремонт школи у селі Малятинці. 898 тис грн – реконструкція школи в селі Нижні Станівці. 857 тис грн – реконструкція школи в селі Кліводин.

Новоселицькому районі - 14,6 млн грн – будівництво школи в Рідківцях. 5 млн грн – реконструкція будинку культури в селі Мамалига. 2,5 млн грн – реконструкція кінотеатру під спорткомплекс у Новоселиці.

Сокирянському районі - 1,3 млн грн – капремонт гімназії у Романківцях. 1,1 млн грн – капремонт теплопостачання у Михалківському НВК. 898 тис грн – реконструкція парку відпочинку в Сокирянах. 742 тис грн – капремонт Шебутинецького НВК. 683 тис грн – капремонт у школі села Грубна.

Путильському районі - 5,5 млн грн. – реконструкція стадіону "Карпати" в Путилі. 4 млн грн – будівництво школи на 240 учнів у селі Усть-Путила. 1,5 млн грн – капремонт інфекційного відділення Путильської райлікарні. 1,2 млн грн – капремонт районного будинку культури.

Сторожинецькому районі - 14,5 млн грн  реконструкція турбази "Перлина гір" у селі Банилів-Підгірний. 4 млн грн – будівництво спортзалу та НВК у Сторожинці. 1,5 млн грн – реконструкція школи в селі Їжівці.

Хотинському районі - 12,8 млн грн. – будівництво пологового відділення у Хотині. 8,1 млн грн – співробітництво громад сфері управління твердими побутовими відходами. 5,2 млн грн. – реконструкція будинку культури в селі Рукшин. 4,9 млн грн. –  будівництво водогону й водонапірних башт у Хотині.

В м. Новодністровськ - 2 млн грн. – будівництво мереж водопостачання, водовідведення до індустріального парку 640 тис грн – будівництво поля для гри в міні-футбол у гімназії.

В м. Чернівці - 7,9 млн грн. – капремонт 5 і 6 поверхів лікарні швидкої допомоги на вулиці Фастівській. 7,8 млн грн. – капремонт фасадів і покрівлі приміщень обласної лікарні. 7,8 млн грн. – реконструкція будівлі спорткомплексу на вулиці Небесної сотні, 6.

Варто зауважити, що в цьому році Чернівецька область отримала коштів державного фонду регіонального розвитку  на 58,9% більше, ніж торік.

Таким чином, маючи фінансову підтримку з боку держави у вигляді коштів ДФРР на Буковині до кінця поточного року планують вчасно та якісно реалізовувати інвестиційні програми і проекти регіонального розвитку та інформувати громадськість про їх виконання.