Новина Регіону

Напередодні Дня медичного працівника на Буковині урочисто відкрили реконструйоване приміщення хірургічного відділення Кіцманської центральної районної лікарні

15.06.2018

Сьогодні, 15 червня, на Кіцманщині відбулося урочисте відкриття реконструйованого приміщення хірургічного відділення Кіцманської центральної районної лікарні.
В урочистій церемонії взяли участь голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук,  директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Оксана Андрієць, заступник начальника управління – начальник фінансово – економічного відділу управління капітального будівництва облдержадміністрації Юрій Штефуник, т. в. о. голови районної державної адміністрації Юрій Косар, голова районної ради Петро Лумей, народні депутати України Максим Бурбак та Іван Рибак, а також керівники та працівники районної лікарні, керівники установ та організацій.
Голова облдержадміністрації Олександр Фищук зауважив, що на час відкриття Кіцманської ЦРЛ у 1980 році хірургічне відділення налічувало  60 ліжкомісць. На сьогодні відділення має 40 ліжок, з яких 30 хірургічних та 10 урологічних. За весь період функціонування відділення  капітальний ремонт в таких масштабах не проводився, – зазначив посадовець. – Проект з капітального ремонту приміщень КУ «Кіцманська  центральна районна лікарня» є одним з чотирьох, що пройшов конкурсний відбір проектів,  які реалізовуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального  розвитку.
Завдяки проекту практично всі дерев’яні віконні рами та двері п’ятиповерхового приміщення головного корпусу  районної лікарні були замінені на металопластикові енергозберігаючі».
Кошторисна вартість проекту становила 5,9 млн. грн., з яких 5,3 млн. грн. –кошти Державного фонду регіонального  розвитку, а  590 тис. грн. – обсяг  співфінансування. Даний проект було заплановано реалізовувати впродовж  2017-2018 років. З  виділених у 2017 році на реалізацію проекту коштів на  ремонт хірургічного відділення  використано 1,56 млн. грн., а 1,9 млн. грн. – на ремонт харчоблоку, який був введений в експлуатацію у грудні 2017 року. Замовник ремонту цього об'єкта – управління капітального будівництва обласної державної адміністрації.
Олександр Фищук відзначив, що пріоритетом у роботі обласної державної адміністрації й надалі залишиться будівництво нових, реконструкція та капітальні ремонти вже працюючих лікувальних закладів та інших об’єктів соціальної сфери. А це означає, що мешканці району матимуть змогу отримувати якісні медичні послуги у нових та сучасно обладнаних приміщеннях,-  наголосив керівник виконавчої влади краю.
Відремонтоване хірургічне відділення стало гарним подарунком до Дня медичного працівника, як для персоналу закладу, так і для мешканців Кіцманського району. Тож, відтепер жителі району  матимуть змогу отримувати якісну медичну допомогу у нових сучасно обладнаних приміщеннях, які  забезпечать їм комфортне перебування у лікарняному закладі.