Новина Регіону

Відкриття лікарні в с. Угля, Тячівського району

01.02.2018

Нову Углянську дільничну лікарню нарешті відкрито!

30 січня 2018 року в селі Угля відбулася надзвичайно важлива подія, що впишеться в історію цього населеного пункту яскравою сторінкою. Нарешті відкрито нову дільничну лікарню, зведення якої розпочалося ще з так званих радянських часів.

За цей час об'єкт декілька разів " заморожували" і знову "вдихали" життя. А був період, коли вже ніхто й не сподівався на щасливе завершення будівництва.Та зусиллями багатьох поколінь керівників різного рівня і громадськості вдалося досягнути мети - лікарня запрацювала і вже приймає своїх перших пацієнтів.

Якщо коротко відновити хронологію подій, про що сьогодні неодноразово згадувалось, то приміщення нової лікарні почали будувати у 90-х роках. На той час Углянський радгосп «Іскра» очолював Степан Бокоч.

За два роки вдалося спорудити двоповерхову будівлю, проте з розпадом Союзу, господарство теж почало занепадати. Коштів на завершення будівництва не вистачало і воно зупинилось. І лише у 2005 році було зроблено все можливе для відновлення робіт - виготовлено пронктно- кошторисну документацію та Державний акт на землю.

Таким чином до 2011 року, в міру поступлення коштів із обласного і районного бюджетів, було проведено внутрішні і зовнішні ремонти, встановлені вікна й двері, укріплено стіни, зроблено електрифікацію та газифікацію, систему опалення тощо.

Проте на цьому роботи припинились через нестачу фінансування. У 2013 році була чергова спроба їх продовжити, для чого здійснено коригування проектно-кошторисної документації і проведено тендер. Але підрядник так і не приступив до подальших робіт.

І лише у 2017 році за сприяння голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля вдалося завершити довгобуд. Тоді губернатор приїжджав із робочою поїздкою в село Угля, де голова РДА Василь Дем'янчук розповів про потребу у відкритті нового корпусу лікарні. Тож дане питання обласним керівництвом було взято на контроль та подано проект до державного фонду регіонального розвитку. За кошти, отримані з фонду і було завершено об'єкт та здано в експлуатацію.

Тоді ж Геннадій Москаль пообіцяв приїхати на офіційне відкриття лікарні. Тож сьогодні його радо вітали на церемонії та висловлювали вдячність за допомогу в завершенні будівництва. Губернатор приїхав не з пустими руками і передав закладу оргтехніку - компютерне обладнання для користування.

- Це мабуть одна із старих недобудов у нашій області, і я хочу всіх вас щиро привітати, що вона нарешті завершена. Тут зможуть лікуватися мешканці кількох сіл, яким не доведеться з нетяжкими захворюваннями їздити аж у Тячів, - відмітив губернатор і висловив від імені обласної влади подяку тим, хто доклав свої зусилля у будівництві лікарні.

На першому поверсі розмішені всі лікарські та маніпуляційні кабінети, деннний стаціонар, а також пункт швидкої допомоги, якому до речі напередодні надано новенький автомобіль. Також незабаром буде відкрито рентгенкабінет, вже проходить його облаштування. На другому поверсі палати, харчоблок та затишна зона відпочинку, де вже працює навіть телевізор.

У новій лікарні, як і раніше у старій, зможуть лікуватися хворі з цілого Углянського куща. А це мешканці таких гірських населених пунктів, як Велика та Мала Уголька, Угля, Груники, Колодне, Кричево, віддаленість яких від райцентру сягає  понад 35 км. Медики переконані, що пацієнтів з відкриттям нового корпусу побільшає, адже умови тепер у них кращі як де інде для надання якісних медичних послуг.

Скачати файл