Новина Регіону

На Миколаївщині розпочато відбір проектів, що можуть реалізовуватися за кошти ДФРР, а також подовжено термін подання інвестпрограм громадами області

01.02.2018

 

У вівторок, 30 січня, під керівництвом заступника голови Миколаївської ОДА Олександра Кушніра відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в Миколаївській області в 2018 році. Надалі члени комісії розглянуть та сформують рейтинг проектів, що будуть реалізовані за кошти ДФРР  у цьому році, а ОТГ Миколаївщини матимуть змогу подати власні інвестиційні програми та проекти за напрямом підтримка добровільно об’єднаних територіальних громад.

Членами регіональної комісії до 10 лютого буде проведено оцінювання та складено рейтинг щодо проектів регіонального розвитку, які будуть реалізовуватися у 2018 році за рахунок коштів ДФРР . Так, члени комісії за шкалою від 0 до 20 зможуть оцінити одинадцять проектів, які направлені на розвиток області, а згідно результатів сформують рейтинг за яким розпочнеться їхня реалізація.

Олександр Кушнір пояснив, що це ті проекти, які подані у відповідності з напрямами, документацією тощо. «Ми не повинні затягувати процедуру оцінювання, бо фактично після нашого голосування ми запускаємо процес, і допомагаємо виконавцям, щоб вони мали час до кінця року реалізувати проекти», - зазначив заступник голови ОДА.

У ході засідання члени комісії розглянули інвестиційні проекти незавершеного будівництва, які фінансувались за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та передбачені до фінансування в 2018 році за рахунок коштів ДФРР як перехідні. Серед цих об’єктів - спортивні майданчики Миколаївської обласної школи вищої спортивної майстерності, Миколаївська загальноосвітня школа-інтернат №3 І-ІІІ ступеня, насосна станція третього підйому з резервуарами запасу води в м. Первомайську.

«Це проекти, які розпочаті в минулих роках і з самого початку розраховані на реалізацію впродовж декількох років, і тому логічно, що з метою ефективного використання коштів роботи на них повинні бути продовжені в цьому році», - відзначив Олександр Кушнір. Члени комісії одноголосно підтримали відповідне рішення. Також комісією розглянуто інвестиційні проекти регіонального розвитку, які не відповідають умовам попереднього конкурсного відбору.

Окремо Олександр Кушнір звернув увагу присутніх на доцільність проведення додаткового конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР в 2018 році за напрямом підтримка добровільно об’єднаних громад. Заступник голови ОДА акцентував, що Миколаївщина займає одну з лідируючих позицій по децентралізації: «У нас активно створюються громади, у нас цей процес йде. І одна з переваг децентралізації – це можливість подання проектів за рахунок ДФРР, але є система оцінювання, яка з суб’єктивної точки зору звужує коло громад, які можуть скористатися цим. Тому, ми оголошуємо голосування на всі проекти, крім тих, які подали  громади, а громадам оголошуємо додатковий конкурс з 1 лютого до 1 березня». Олександр Кушнір роз’яснив, що така необхідність виникла через те, що в області є сім громад, де вибори відбулися лише в грудні, а ще в однієї міської громади тримає процес об’єднання, тому виникла необхідність подачі проектів громадами за окремим напрямом. 

Трансляція засідання розміщена за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=R61JXDmwCas