Новина Регіону

У 2017 році в Чернівецькій області за кошти ДФРР реалізували проектів на суму майже 100 млн. грн.

25.01.2018

Одним із основних джерел фінансування соціальних проектів, на реалізації яких зосереджена особлива увага Чернівецької обласної державної адміністрації, є кошти державного фонду регіонального розвитку (ДФРР).

З 2015 року в області впроваджено європейський механізм конкурсного відбору проектів, які реалізуються за кошти ДФРР. Торік у Чернівецькій області реалізували 23 проекти на суму 98 млн. 700 тис. грн. А всього за 2015-2017 роки в області державою профінансовано 41 інвестиційний проект на суму майже 244  млн. грн.

Усі проекти, які фінансуються з державного фонду регіонального розвитку, відповідають Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року. Успішна їх реалізація надає можливість комплексно вирішити питання розвитку громад, використовуючи наявні можливості.

Зокрема, у 2017 році із ДФРР область отримала 10 млн. грн. на розвиток спортивної інфраструктури. Найдорожчий проект – реконструкція туристичної мультифункціональної бази «Перлина гір» у Сторожинецькому районі, на який торік використали 4 млн. 950 тис. грн. Це масштабний проект, реалізація якого розрахована на 3 роки. Його загальна вартість – 29 млн. 953 тис. грн. На реконструкцію приміщень басейну та його інженерних мереж в будівлі багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей у м. Чернівці використано 2 млн. 782 тис. грн. коштів ДФРР; для капітального ремонту спортивного   майданчика   в  с.Тереблече  Глибоцького   району   використано 1 млн. 348 тис. грн., а на капітальний ремонт стадіону в с.Перебиківці Хотинського району використали 930 тис. грн. з державного бюджету, на цей час продовжуються роботи з влаштування штучного покриття та благоустрою території.

Для проведення заходів з енергозбереження в освітніх та медичних закладах у 2017 році виділили 23 млн. грн. державних коштів. На капітальний ремонт приміщень відділення обласної комунальної установи «Лікарня швидкої медичної допомоги» використали 6 млн. 930 тис. грн. коштів ДФРР. У цьому році заплановано продовження робіт за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку на суму 7 млн. 916 тис. грн.

 

Понад 6 млн. грн., виділених із державного бюджету, використано на капітальний ремонт Кадубовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів в с.Кадубівці Заставнівського району. Загальна вартість робіт становить 12 млн. 276 тис. грн. У 2018 році передбачено продовження робіт за кошти ДФРР у розмірі 2 млн. 588 тис. грн.

На капітальний ремонт відділень Кіцманської центральної районної лікарні в минулому році використали 2 млн. 968 тис. грн. коштів ДФРР. Загальна вартість проекту, згідно з проектно-кошторисною документацією, складає 5 млн. 921 тис. грн. У цьому році для продовження робіт також передбачено фінансування за рахунок коштів ДФРР на суму 2 млн. 341 тис. грн.

Здійснено реконструкцію будівлі школи Киселівського ЗНЗ І-ІІІ ступенів у с. Киселів Кіцманського району, на яку з ДФРР було виділено 2 млн. 895 тис. грн. Також  виконано  відповідні   роботи  у  Шишківському ЗНЗ І-ІІІ ступенів с. Шишківці того ж району (виділено із державного бюджету 985 тис. грн.). Крім цього, провели капітальний ремонт ДНЗ у с. Подвір’ївка Кельменецького району вартістю 1 млн. 374 тис. грн., з яких частка коштів ДФРР –  1 млн. 235 тис. грн. та провели реконструкцію будівлі ДНЗ «Колосок» в с. Ошихліби Кіцманського району, на яку з ДФРР було виділено 1 млн. 161 тис. грн.

Інша частина коштів, що виділені Чернівецькій області з держаного фонду регіонального розвитку, спрямована на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт закладів освіти, охорони здоров’я, об’єктів житлово-комунального господарства.

На цей час продовжуються роботи з будівництва загальноосвітньої школи в с.Рідківці Новоселицького району. Кошторисна вартість складає 47 млн. 385 тис. грн., у 2017 році освоєно 13 млн. 215 тис. грн. коштів державного фонду регіонального розвитку.

Крім цього, триває будівництво пологового відділення у м. Хотин. Торік на цей проект використали 5 млн. 753 тис. грн. коштів ДФРР.

Також за державні кошти здійснюється капітальний ремонт інфекційного відділення Путильської центральної районної лікарні. У 2017 році на ці цілі освоїли 5 млн. 399 тис. грн. коштів ДФРР. У цьому році на проект заплановано виділити 1 млн. 800 тис. грн. коштів з державного бюджету.

У 2017 році успішно реалізовано наступні проекти:

  • 1-шу чергу будівництва дошкільного навчального закладу в с.Карапчів Вижницького району;
  • прокладання мережі централізованого питного постачання в с.Братанівка Сокирянського району;
  • реконструкцію мереж водопостачання в смт Кострижівка Заставнівського району;
  • капітальний ремонт стаціонарних відділень Чернівецького обласного клінічного кардіологічного диспансеру;
  • 1-шу чергу реконструкції зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення в смт Кельменці;
  • капітальний ремонт покрівлі 1-го фтизіатричного відділення по вул. Івана Богуна, 16.

 

11 січня 2018 року відбулося урочисте відкриття школи у с. Йорданешти Глибоцького району. На будівництво навчального закладу використано 44 млн. 542 тис. грн.   державних   коштів,   із   яких    у    2017   році   освоєно  3  млн. 791 тис. грн., виділених  з  державного  фонду  регіонального розвитку.

Також на кінець січня 2018 року заплановано відкриття додаткового корпусу Тернавського навчально-виховного комплексу в с. Тернавка Герцаївського району. Кошторисна вартість об’єкта складає 16 млн. 472 тис. грн. Торік освоєно 2 млн. 927 тис. грн. коштів з державного бюджету.

Чернівецька обласна державна адміністрація і надалі сприятиме впровадженню пріоритетних проектів регіонального розвитку в області та інформувати громадськість про їх реалізацію.