Новина Регіону

Урочисте відкриття загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в селі Йорданешти

11.01.2018

Сьогодні, 11 січня, за участі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич,  Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, Міністра закордонних справ Румунії Теодора-Віорела Мелешкану, Міністра національного виховання Румунії Лівіу-Маріана Поп, голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука, дипломатів та представників крайової влади у селі Йорданешти, що на Глибоччині, відбулося урочисте відкриття загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Після виконання гімнів України та Румунії, присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблого на Сході військового Володимира Анадимба та всіх Героїв, які поклали життя за майбутнє України.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила, що відрадним є той факт, коли населення громади може привести дитину у сучасний, комфортабельний навчальний заклад. «У селі Йорданешти сьогодні відкривається саме такий заклад, і ми зараз працюємо над реформою української освіти для того, щоб наповнити процес навчання дітей новим змістом. Всі ці кроки свідчать про те, що кожен громадянин України, кожна дитина, незалежно від національності, незалежно від мови, якою вона розмовляє, є дуже цінною. Сподіваємося, що ця школа відкриє для молодих людей, які закінчать її з дипломом про повну середню освіту, всю палітру можливостей для самореалізації, зможуть тішися культурним надбанням, сповна володіти як рідною, так і державною мовами та здійснити всі свої задуми для розвитку України», - відзначила Лілія Гриневич

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив захоплення щодо плідної співпраці двох сусідніх  країн: «Ця співпраця інвестується у найцінніше – дітей, які є майбутнім не лише для області, а й для всієї держави».

Голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук, вітаючи гостей заходу, зазначив, що відкриття закладу освіти у сільській місцевості є пріоритетним завданням для виконавчої влади області. «Ми маємо підвищити якість освітніх послуг у сільській місцевості та створити новий освітній простір. Саме такі завдання були поставлені всім, хто працював над завершенням будівництва та відкриттям Йорданештської ЗОШ І-ІІІ ступенів у Глибоцькому районі. Витрачено коштів у сумі – 44 млн. 400 тис. грн.: це кошти не тільки державні, а й спонсорські. Тому хочу подякувати усім, хто працював над завершенням будівництва закладу. Коли на Сході країни ворог знищує інфраструктуру, в тому числі й заклади освіти, ми акумулюємо можливості і засоби та, попри важкий час, створюємо і відкриваємо нові об'єкти соціальної сфери», - підкреслив посадовець.

Очільник крайової влади наголосив, що функціонування закладу освіти дасть можливість забезпечити право на освіту державною та румунською мовами, відповідно до статті 7 Закону України «Про освіту», а згодом відкрити дошкільний підрозділ та створити опорний заклад, що формуватиме освітянську територію округу з восьми румуномовних шкіл.

Голови Глибоцької районної державної адміністрації Георгій Придій та районної ради Петро Панчук, директор СТзОВ «Надія» Василь Бічер вручили символічний ключ від Йорданештської ЗОШ І-ІІІ ступенів директору закладу Флорі Шапка.

Гості заходу оглянули приміщення новозбудованої школи та поспілкувалися з педагогічним колективом.

http://bukoda.gov.ua/news/oleksandr-fishchuk-koli-na-skhodi-kraini-vorog-znishchue-infrastrukturu-v-tomu-chisli-i-zakladi

http://dfrr.minregion.gov.ua/Project-annotation?PROJT=12689