Новина Регіону

Реалізація проектів за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в 2017 році

28.11.2017

Третій рік поспіль в рамках закону «Про засади державної регіональної політики» в Україні здійснюється фінансування інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку за рахунок коштів державного бюджету, зокрема державного фонду регіонального розвитку.

З метою залучення таких коштів для розвитку Миколаївщини облдержадміністрацією щороку проводиться попередній конкурсний відбір інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку.

Так, протягом поточного року в області вже реалізується 14 інвестиційних проектів в сфері освіти, охорони здоров`я, фізкультури і спорту, об`єктів водопостачання і водовідведення тощо на суму 58,7 млн.грн.

Крім того, на цей час, ще 6 соціально-важливих проектів на суму 17 млн.грн. очікують затвердження Кабінетом Міністрів України.

Загалом до кінця поточного року в області планується реалізувати 19 таких проектів, а саме:

- «Реконструкція лікувального корпусу - центру дитячої реабілітації та лікувального корпусу-хоспіс з добудовою під хоспіс Баштанської ЦРЛ»- забезпечить відкриття на базі Баштанської ЦРЛ медико-соціальної установи з надання паліативної допомоги невиліковним хворим. На сьогодні будівництво корпусу майже завершено.

- «Будівництво спортивних майданчиків Миколаївської обласної школи вищої спортивної майстерності по вул. Спортивна, 17, у

м. Миколаєві» - зазначений проект передбачає будівництво 4 спортивних майданчиків, які дозволяють займатись бадмінтоном, баскетболом, волейболом, мініфутболом, тенісом.

 Наразі проведено процедуру тендерних закупівель та розпочато будівельні роботи.

- «Електронна Миколаївщина» – впровадження на території Миколаївської області «Системи електронного урядування та електронної демократії» - проект, який надасть можливість перевести взаємодію органів державної влади та органів місцевого самоврядування з організаціями та громадянами в електронний вид, що дозволить скоротити час надання державної послуги та знизити витрати, пов'язані з особистим зверненням людини в ці органи.

На цей час замовником проекту проводяться тендерні процедури на придбання і встановлення серверного та мережевого обладнання з програмним забезпеченням. Реалізація проекту запланована до кінця поточного року.

- «Матеріально-технічне оснащення амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фельдшерських пунктів Новоодеського району» - проект дозволить надавати населенню первинну медичну допомогу відповідно до нормативів МОЗ України, а також забезпечити оснащення 10 амбулаторій загальної практики сімейної медицини обладнанням та транспортними засобами.

На сьогодні, в рамках співфінансування інвестиційного проекту за рахунок коштів районного бюджету вже профінансовано придбання 10 автоматизованих робочих місць для амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

- «Внесення змін до схеми планування території Миколаївської області» - реалізація даного проекту дозволить забезпечити всебічний аналіз стану використання території області, визначить стратегічні напрями її розвитку та надасть науково обґрунтовані пропозиції щодо використання територіальних і природних ресурсів регіону.

Наразі в рамках зазначеного проекту проводяться роботи з розвитку функціонально-планувальних елементів території області, оптимізації систем розселення та організації системи міжселенного обслуговування, розроблення розділів «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)» на мирний час та особливий період. Завершення проведення зазначених робіт очікується протягом листопада поточного року.

Крім зазначених проектів передбачається ще будівництво дренажного колектору для захисту від підтоплення житлового масиву Тернівка, реконструкція обласного будинку дитини, школи-інтернату №3, Єланецької гуманітарної гімназії, мереж водопостачання, термоса нація медичних закладів тощо.

Кожен із таких проектів має неабияке значення для населення нашого регіону, тому місцеві органи влади на чолі з головою облдержадміністрації О.Ю. Савченко завжди намагаються сприяти їх успішній реалізації.

Зокрема, департаментом економічного розвитку та регіональної політики облдержадміністрації надається консультативна допомога заявникам щодо написання та подання проектів для участі у конкурсному відборі. В свою чергу органами місцевої влади забезпечується вирішення питань щодо їх фінансової підтримки.