Новина Регіону

Фахівці ОДА взяли участь у відео-нараді щодо актуальних питань регіонального розвитку та розвитку інфраструктури ОТГ

03.08.2017

У вівторок, 1 серпня, заступник голови Миколаївської ОДА Олександр Кушнір взяв участь у відео-нараді щодо актуальних питань регіонального розвитку та розвитку інфраструктури ОТГ з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ під керівництвом заступника Міністра Лева Парцхаладзе з представниками облдержадміністрацій.

До вирішення актуальних питань регіонального розвитку долучилися фахівці департаменту економічного розвитку та регіональної політики облдержадміністрації, департаменту освіти і науки ОДА, спеціалісти відділу з питань  організації надання адмінпослуг та управління охорони здоров’я ОДА, а також представники ГУ ДСНС в області.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Кушнір повідомив, що на сьогодні у Миколаївській області працюють 24 Центри надання адміністративних послуг  – 19 у районних центрах та 5 у містах обласного значення. «Середня кількість видів адміністративних послуг, що надаються у ЦНАПах становить – 158. Це перевищує минулорічні показники удвічі. І є найвищим показником серед ЦНАПів у районах по Україні», - зазначив Олександр Кушнір.

Заступник голови ОДА акцентував, що облдержадміністрацією проводиться роботи над удосконаленням мережі ЦНАПів, зокрема, 28 липня була проведена зустріч з головами ОТГ, де розглядалися питання створення ЦНАПів в об’єднаних територіальних громадах, та надання їм методичної допомоги. Крім того, учасники зустрічі обговорили питання залучення грантових коштів. «У рамках цього, до кінця року, ще в 6 громадах ми плануємо відкрити ЦНАПи», - прокоментував він.

Олександр Кушнір висловив слова вдячності Мінрегіону, Уряду та Президенту за те, що були розроблені та прийняті зміни до бюджету, які дозволять фінансувати амбулаторії у сільській місцевості. Олександр Кушнір повідомив, що облдержадміністрація спільно з ОТГ планує подати понад 60 проектів створення сільських центрів надання медичних послуг.  

«У рамка децентралізації на Миколаївщині передбачається створення 77 підрозділів місцевої пожежної охорони. На даний момент функціонує – 31. Крім того, є Коблівська ОТГ, яка повністю фінансує місцеву пожежну охорону. І в рамках цього, нами проводиться робота щодо створення на базі ОТГ Центру безпеки», - зазначив заступник голови ОДА, коментуючи створення центрів безпеки на Миколаївщині.

Олександр Кушнір відзначив, що в області ведеться робота щодо облаштування навчальних закладів відповідно до концепції Нового освітнього простору. «Ми продовжуємо роботу в даному напрямку і плануємо до початку навчального року зробити 2 навчальні заклади. На даний момент проводиться робота щодо визначення дизайну, за узгодженням з Мінрегіоном. Надалі будемо працювати над збільшенням кількості шкіл, які б відповідали сучасним вимогам», - сказав заступник голови ОДА.

Заступник голови облдержадміністрації підкреслив, що забезпечення підвищення якості життя громади, зокрема, функціонування амбулаторій, Центрів безпеки, ЦНАПів та якісної освіти є одним із головних напрямів роботи голови ОДА Олексія Савченка, тому спеціалісти постійно працюють над наданням якісних послуг жителям Миколаївщини.