Регіональна комісія

Презентація проектів ДФРР 2015

30.01.2016

           Із 2012 року в Україні запроваджено інноваційний механізм реалізації державної регіональної стратегії, одним із фінансових інструментів якого став державний фонд регіонального розвитку (далі – ДФРР).

        У 2015 році з метою удосконалення системи функціонування регіонального розвитку:

         - внесено зміни до статті 24-1 Бюджетного кодексу України щодо спрямування коштів державного фонду регіонального розвитку, в т.ч. на підтримку проектів новостворених  об’єднаних громад та міжмуніципального співробітництва;

       -  визначено порядок конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР (постанова КМУ від 18.03.2016 №195 та №196);

      -   затверджено Методику підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР (наказ Мінрегіону від 24.04.2015 №80);

     -   створено он-лайн платформу ДФРР (dfrr.minregion.gov.ua) для проведення прозорого відбору поданих на конкурс інвестиційних програм і проектів.

             Завдяки ДФРР запроваджено фінансування проектів регіонального розвитку на конкурсній основі. Пріоритетні напрямки їх реалізації визначені  регіональною Стратегією розвитку Полтавської області на період до 2020 року та Планом заходів з їх реалізації.

             Загалом для участі у регіональному конкурсному відборі на фінансуванні з державного фонду регіонального розвитку у 2015 році місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування подано 84 проекти на загальну суму 258,8 млн. грн., у т.ч. за рахунок коштів ДФРР – 203,33 млн.грн, з місцевих бюджетів – 10,5 млн.грн, інших джерел фінансування – 5,4 млн.грн.

            Регіональною конкурсною комісією в межах доведеного обсягу бюджетних видатків відібрано 24 інвестиційні проекти на загальну суму  115 628,20 тис.грн, у т.ч. за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку –78 563,356  тис.грн.

            Ці проекти розглянуті Міжвідомчою комісією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та погоджені Урядом (розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.07.2015 №824-р (зі змінами).

            Практична реалізація цих проектів розпочалася у IV кварталі 2015 року  за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та коштів місцевих бюджетів. Переможні проекти реалізовувалися в 14  районах (Полтавський, Гадяцький, Чорнухинський, Лохвицький, Великобагачанський, Хорольський, Диканський, Кобеляцький, Машівський, Глобинський, Котелевський, Кременчуцький, Гребінківський та Лубенський) та  в 5 містах області (м.Миргород, м.Лубни, м.Гадяч, м.Зіньків та м.Червонозаводське).

            Обов’язковою передумовою їх фінансування з державного фонду регіонального розвитку було гарантійне  співфінансування з місцевих бюджетів на рівні не менше 10%.

           У 2015 році було продовжено будівництво обласного протитуберкульозного диспансеру в с.Супрунівка Полтавського району (III  черга, I пусковий комплекс). А саме:

-  закінчено роботи по влаштуванню фундаментів, несучих стін, перекриттів, покрівлі та утеплення фасаду діагностичного блоку;

-  завершені роботи по монтажу водо-, тепло- та електропостачання приміщень;

-  змонтовано зовнішні мережі  каналізації, електро-, та  теплопостачання.

           Для людей похилого віку  реконструйовано перший блок Горбанівського  геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці, а саме:

    -  виконано утеплення зовнішніх стін, технічного поверху та покрівлі;

    -  замінено вікна та двері;

    -  реконструйовано систему опалення та ін.

            Реконструйовано дах Диканської гімназії ім.М.В.Гоголя по вул.Кірова,2а.

             Для водозабезпечення мешканців м.Зіньків побудовано водопровідну мережу.

            Розпочато реконструкцію мосту через р.Хорол в м.Миргороді та будівництво водогону в с.Омельник Кременчуцького району.

            Крім того, з метою економії бюджетних витрат на опалення об’єктів комунальної власності реалізовані інвестиційні проекти з енергозбереження. Це проекти по встановленню модульних топкових на твердому паливі на твердому паливі в Березоволуцькій та Соснівській загальноосвітніх навчальних  закладах Гадяцького району.

           Також, придбано 6 шкільних автобусів для  підвезення школярів та педагогічних працівників Білоцерківської об’єднаної  громади Великобагачанського району,  Кобеляцького, Машівського та  Лубенського районів.

              Для районних центральних лікарень  Котелевського, Машівського районів придбано 2 спеціалізовані санітарні автомобілі.

               Серед реалізованих проектів 2 проекти співробітництва громад, які передбачали залучення коштів не лише Фонду та місцевих бюджетів, а й кошти суміжних громад. Зокрема, придбано сміттєприбиральну техніку  для громад Лохвицького району (м.Червонозаводське, с.Піски, с.Токарі) та Ковалівської, Куликівської та Новоселівської громад Полтавьского району.

ФОТОПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕАЛІЗОВАНИХ ПРОЕКТІВ ДФРР 2015 РОКУ:

Скачати файл