Новини

Мінрегіон та облдержадміністрації обговорили питання ефективного використання Державного фонду регіонального розвитку

28.07.2015

Представники облдержадміністрацій вивчали шляхи підвищення ефективності використання Державного фонду регіонального розвитку з метою забезпечення якісної та своєчасної підготовки інвестиційних програм і проектів, які можуть бути профінансовані за рахунок коштів ДФРР.

Ефективність використання цього інструменту обговорили в ході on-lineнаради-семінару 24 липня під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди.

Учасники семінару наголосили, що 2016 рік має стати періодом кардинальної зміни в підходах до фінансування програм і проектів регіонального розвитку та впровадження кращих міжнародних практик та стандартів.

«Перш за все необхідно підтримувати ті проекти, що є проектами розвитку та відповідають цілям та завданням регіональних стратегій» −  наголосив В’ячеслав Негода.

Для цього місцевій владі необхідно провести велику роз’яснювальну роботу; ініціювати та заохотити громади до розробки та подання на конкурсний відбір проектів розвитку, які підвищують конкурентоспроможність регіонів, створюють робочі місця, забезпечують якісні послуги та найвищі стандарти життя. Фонд також відіграватиме важливу роль у підтримці  тих спроможних територіальних громад, які об’єдналися.

Учасники семінару – керівники департаменту з питань регіонального розвитку та управління впровадження та моніторингу пріоритетних проектів будівництва, представники проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» та Української асоціації районних та обласних рад також обговорили нові підходи до управління регіональним розвитком; перехід від «об’єктного»  до «проектного» підходів при відборі проектів; європейські засади планування та фінансування регіонального розвитку.

Крім того, були підведені підсумки підготовки та подання до Мінрегіону проектів, які можуть бути профінансовані ДФРР у 2015 році.