Реконструкція Жовтянського сільського клубу як перший крок до створення " Центру місцевої активності"

Анотація проекту

Реконструкція Жовтянського сільського клубу як перший крок до створення " Центру місцевої активності"

Заклади культури у сільській місцевості є невід'ємною складовою культурного розвитку. Упродовж останнього десятиліття сільська культура втратила не лише відповідне місце серед пріоритетів державної політики, а й зазнала руйнування цілісної мережі культурних установ. Існуюча у сільській місцевості  соціокультурна ситуація вимагає нових політичних підходів , програм , проектів і механізмів їхньої реалізації . Сьогодні , як ніколи , особливої уваги з боку держави, органів місцевого самоврядування  та всього суспільства потребує діяльність , спрямована на збереження і розвиток технічного стану будівель закладів культури у сільській місцевості, забезпечення достойного рівня комфортності для персоналу та відвідувачів закладу 

Назва проекту: Реконструкція Жовтянського сільського клубу як перший крок до створення « Центру місцевої активності»

Актуальність проекту: Актуальність проекту визначається необхідністю запровадження нової системи в роботі закладів культури через модернізацію форм і змісту культурного дозвілля, в напрямку збереження духовності громади, підвищення рівня адаптації можливостей закладу культури до реальних потреб села і громади в цілому, забезпечення права дітей , молоді, дорослого населення на спілкування , згуртування , активізацію громадян , творчий розвиток та змістове дозвілля.

Основна проблема проекту: проблема на вирішення якої спрямовано проект , полягає у наданні елементарних умов для організації та проведення культурного дозвілля на селі , забезпечення потреби сільських дітей та молоді в отриманні позашкільної освіти , залучення молоді та більш старшого покоління до організованого та спільного вирішення життєво - необхідних питань шляхом створення на базі Жовтянського сільського клубу «Центру місцевої активності».

Інноваційність проекту: полягає у запровадженні ідеї підвищення громадської активності і соціального партнерства шляхом створення на базі  сільського клубу « Центру місцевої активності» . Завдання центру полягатиме в тому , щоб члени місцевої громади повірили у свій потенціал і переконалися в тому, що їхня участь здатна змінити життя на краще.

Соціально-економічна спрямованість та реальна можливість його виконання: Проект спрямований на ефективне використання фінансових та майнових ресурсів для розвитку територіальної громади села Жовте і Вакулівської  громади в цілому.

Через застосування сучасних енергозберігаючих технологій та зовнішнього дизайну створяться сприятливі умови для організації культурного центру дозвілля та місцевої активності.

Реальність виконання проекту підтверджується тим, що на даний час розроблено Робочий проект «Реконструкція Жовтянського сільського клубу як перший крок до створення « Центру місцевої активності», проведено держекспертизу щодо розгляду кошторисної частини проектної документації (висновок позитивний) , Рішенням сесії Вакулівської сільської ради передбачено виділення 20% вартості проекту на його реалізацію.

Перелік заходів проекту:

 • демонтаж дерев'яних віконних блоків;
 • встановлення металопластикових віконних блоків;
 • встановлення дверей сталевих утеплених, металопластикових;
 • монтаж світильників енергозберігаючих;
 • ремонт покрівель з рулонних матеріалів ;
 • встановлення пожежних драбин.
 • відкриття «Центру місцевої активності» на базі сільського клубу , кімнати гурткової роботи , юнацькогоклубу лідерів ;
 • впровадження заходів по залученню громадян до вирішення соціально значущих проблем громади;
 • широка інформаційна компанія.

Очікувані результати проекту:

Підвищення рівня культурно-естетичного виховання дітей та молоді , створення належних умов для проведення культурно-масової роботи , ведення просвітницьких заходів , популяризації здорового способу життя , розширення сфери діяльності закладу , вдосконалення механізму залучення громадськості до вирішення проблем села та Жовте та Вакулівської громади в цілому , прийняття управлінських рішень органами місцевого самоврядування , . Зменшення рівня міграції молоді з села до міста та зниження рівня злочиності.

Діяльніст « Центру місцевої активності2 підвищить соціальну і громадську активність , сприятиме розробці та реалізації проектів , спрямованих на вирішення найбільш актуальних проблем місцевої громади , залучатиме додаткові ресурси з коштів спільноти (мешканців села, інвестицій бізнесу, участь у конкурсах)

Жовтянський сільський клуб стане не лише культурним дозвіллєвим закладом , але  і громадським центром для 17 сіл вакулівської громади.

 

Цільові групи проекту:

 1. Мешканці села Жовте та сіл колишньої Нововасилівської ради (7 сіл)-1145 чоловік
 2. Учительскі та учнівські колективи шкіл Вакулівської ОТГ
 3. Члени танцювальних колективів: «Капітошка» (вік учасників від 4-9років,14 учасників) та « Гармонія» (вік учасників від 10 -16 років , 12 учасників)
 4. Члени малих форм художньої самодіяльності -14 чоловік
 5. Представники органів місцевої влади
 6. Представники громадських організацій.
 7. Керівники сільськогосподарських підприємств та приватні підприємці -30 чоловік

Обсяг коштів , необхідних для реалізації проекту та джерела його фінансування:

Загальний обсяг коштів -1200,0 тис .грн.

Від ДФРР-1000,0 тис. грн.

Від місцевого бюджету- 200,00 тис. грн.

Організації -партнери , співвиконавці проекту:  Виконавчий комітет Вакулівської сільської ради,  Софіївська районна рада, Софіївська районна благодійна організація « Агенція розвитку громад та оновлення Софіївщини», комунальне підприємство редакція газети «Вісті Софіївщини».