Створення об’єднаного комунального підприємства з пожежною частиною в майбутній об’єднаній громаді на базі Визирського КП

Анотація проекту

Лиманська районна державна адміністрація дає до розгляду проект «Створення об’єднаного комунального підприємства з пожежною частиною в майбутній об’єднаній громаді на базі Визирського КП» на території Визирської, Любопільської, Першотравневої сільських та Новобілярської селищної ради, які сформують Визирську об’єднану сільську громаду.

Актуальність проекту обумовлена тим, що комунальні підприємства громад, прилеглих до Визирської сільської ради де-факто не можуть виконувати свої функції через низький рівень технічного оснащення. Ці громади мають низький рівень благоустрою та незадовільний стан інфраструктури.

Території цих сіл залишаються не захищеними стосовно пожежної безпеки, відстань до існуючих пожежних депо складає десятки кілометрів, що не дає змогу вчасно прибути до місця пожежі чи надзвичайної ситуації.

На даний час у селі Визирка створена пожежна команда, штат якої складає 13 чоловік, забезпечена всім необхідним, окрім пожежного автомобіля. Для виконання завдань з забезпечення пожежної безпеки сіл необхідно мати пожежний автомобіль з високою прохідністю та великим запасом вогнегасних речовин.

Для реалізації проекту необхідно здійснити наступні заходи:

  1. Підписати договори про співробітництво територіальних громад
  2. Розробити статут та механізм взаємодії об’єднаного комунального підприємства
  3. Підготовити бокси для стоянки техніки на території комунального підприємства с. Визирки
  4. Закупити техніку для об’єднаного КП

В результаті реалізації проекту підвищиться рівень технічного оснащення комунальної сфери сільських рад, збільшиться рівень благоустрою населених пунктів, які братимуть участь у проекті, створене комунальне підприємство зможе надавати послуги і іншим громадам Лиманського району, наповнюючи бюджет сільських рад, а через рік Визирської об’єднаної сільської громади.

Від реалізації даного проекту отримають вигоду 9959 осіб, з них:

Учнів та студентів – 1117.

Працездатних осіб – 5286.

Пенсіонерів – 2609.

872 особи, які проживають на території даних сільських та селищної рад належать до пільгових категорій: інваліди війни, учасники бойових дій, вдови, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, переселенці, інваліди,  діти-інваліди та діти, залишені без батьківської опіки.

Для реалізації проекту необхідно залучити загальну суму коштів 6350 тис. грн., з яких 5080 тис. грн. за рахунок ДФРР,  1270  тис. грн. за рахунок селищної, сільських рад.

В реалізації проекту приймуть участь: Визирська сільська рада – заявник, координатор проекту; Любопільська сільська рада - партнер, Першотравнева сільська рада – партнер; Новобілярська селищна рада – партнер, ІПРЕЕД НАНУ м. Одеса – науково-методичний супровід.