Будівництво та розвиток молодіжного скверу "Айдар"смт Новопсков в рамках культурно-спортивно-оздоровчого комплексу Новопсковської селищної ради

Анотація проекту

 

          Після важкого робочого дня кожному з нас необхідний відпочинок. Багато хто віддає перевагу активному проведенню вільного часу, займається спортом або спілкується в галасливій компанії, подорожує. Але як відпочити тим, кому до вподоби спокій і тиша, особливо, якщо у Вас маленькі діти або Ви людина похилого віку, якщо Ви любите посидіти з книжкою або помріяти і помилуватися красою вранішньої роси чи першим опавшим осіннім листком?

Здавалось би для цього є всі передумови: невелике провінційне місто в мальовничому куточку Луганщини, в якому є приватна забудова і багатоповерхівки, тихі зелені вулички з крислатими каштанами та кленами річка Айдар на окраїні міста. А от скверу чи так званої паркової зони в центральній частині Новопскова немає.

Розуміючи, що відсутність місця для відпочинку населення - є  однією з основних проблем Новопскова та враховуючи потребу громади у створенні рекреаційної зони відпочинку для різних категорій населення та вікових груп в центрі селища – є облаштування скверу.

 

 Це дало б можливість  створити найбільш сприятливі умови для організації дозвілля, відпочинку дітей, молоді та людей похилого віку, внутрішнього психологічного комфорту та гармонії стану людини і навколишнього середовища.

Розвиток скверу необхідно розглядати в контексті загального розвитку національної культури, містобудування, зеленого будівництва, збереження нерухомої культурної спадщини.

Сквер „Айдар“ став би хорошим затишним місцем для відпочинку, відрізняючись гарним планування території, простотою і природністю, вільністю посадок, скромністю рослин, яскравими фарбами зелених насаджень і яскравістю квітів та нехитрими „аксесуарами“ парку: красивою альтанкою, вечірніми ліхтариками, лавочками, дитячими ігровими майданчикоми, романтичними куточками для різних вікових категорій: «камінь виконання бажань»,скульптурна композиція «Дерево кохання»,» Гніздо щастя»,стіна романтичних освідчень,місток зустрічі закоханих, «лава примирення», красива вхідна арка і маленькими дрібничками благоустрою: охайними вуличними урнами для сміття. Дерева, квіти, листяні та квітучі кущі дуже вишукано поєднуються між собою, все виглядає так, нібито природа дуже постаралася, щоб зробити таку красу. При погляді на цей сквер виникає таке відчуття, що гармонія - це його девіз.