Реконструкція водопровідних мереж по вулицям Пушкіна, Привокзальна, Лесі Українки, Н.С. Говорун, Академіка Герасимчука, Ходякова в м. Полонне та по ділянці Понінківського водоводу (на території м. Полонного) Хмельницької області.

Анотація проекту

Назва проекту:  «Реконструкція водопровідних мереж по вулицям Пушкіна, Привокзальна, Лесі Українки, Н.С. Говорун, Академіка Герасимчука, Ходякова в м. Полонне та по ділянці Понінківського водоводу (на території м. Полонного) Хмельницької області»

 Місто Полонне – центр Полонського району та Полонської міської територіальної об'єднаної  громади, в якому проживає 21548 жителів. Система водопостачання та водовідведення  побудована 1968 році.  В 1984 -1985 р.р. був   побудований  магістральний водопровід до селища  Понінка,  який проходить через територію м. Полоне та частково забезпечує споживачів Полонного,  які проживають безпосередньо біля лінії прокладання.  Послугами Полонського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства  користується 3625 домогосподарств та 135 юридичних осіб.

Централізоване  водо забезпечення м. Полонне  має водозабір із річки Хомора. Забір води здійснюється із Гамарнянського водосховища, розміщеного на лівому березі річки за 3 км вище по течії річки (між селами Березна та Новоселиця), проте якість цієї води  дуже погана, в зв'язку з тим, що водосховище не чистилось з часу його створення (більше 100років) і корисний шар води в ньому коливається від 0,7 до 1,2 м при початковій глибині  до 3,5 м. Склад води в час грозових дощів перевищує можливості фільтрувальної станції, а в період засухи збільшується температура води  та рівень її бактеріального забруднення.  Залишки забруднення  накопичуються в старих металевих трубах та під час аварійних відключень та пусків потрапляють до споживача. Проблема джерела водопостачання  вирішується шляхом використання  води із свердловин. На даний період розвідані запаси води із підземного горизонту та визначено 12 продуктивних свердловин, на підключення яких виготовляється  робоча документація.

 Та ще більшою проблемою є зношеність існуючої мережі водопостачання.  Кількість аварій по основних лініях перевищує 60 випадків на рік,  що становить в розрахунку  на 1 км більше одного випадку.  На деяких ділянка стальних трубопроводів пошкодження настільки часті, що при ремонтних роботах приходиться замінювати частини труб. Аварії  водогону призводять до відключення  ділянок водогону  або всіє системи водопостачання з послідуючими проблемами для громадських закладів та жителів громади. Також після аварійної зупинки водопостачання різко погіршується якість води  за рахунок зовнішніх включень та підняття накопичень мулу.

Перехід до ринкової економіки, реформування житлово-комунального комплексу в умовах значного зносу і старіння інженерних систем життєзабез-печення міста, відсутність достатніх матеріальних і фінансових ресурсів на їх реновацію, значно поглибили проблеми надійності та екологічної безпеки водопостачального господарства міста, а також забезпечення населення питною водою.

В цілому водопровідні мережі міста відносяться до дуже застарілих - строк експлуатації 63,4 % труб складає від 35 до 50 років; ще 18,9 % труб - експлуатуються від 25 до 35 років; 13,1 % труб - від 5 до 15 років і лише 4,6 % труб експлуатуються менше 5 років.  За ступенем зносу водопровідна розподільна мережа розподіляється наступним чином: 82,3 % припадає на труби зі зношеністю 75-90 %; 13,1 % труб - зношені на 25-50 %; 4,6 % труб - менше, ніж на 25 %.

За період експлуатації водогону від 1968  по 2016 роки по вулицях проводились роботи по влаштуванню  основ  та  покриття  вулиць,  вирівнювання профілів доріг, тому  на деяких ділянках водогону глибина  залягання  труб становить біля  5 м, що   ускладнює  їх ремонт.

У розрізі розмірів труб, з яких побудована розподільна водопровідна система, найбільша частка – 46,1 % припадає на труби з діаметром 100-300 мм;  32,6 % - з діаметром 300-500 мм;  21,3 % - з діаметром до 100 мм. Труби найбільшого діаметру (300-500 мм вироблені зі сталі та чавуну).  Такі параметри  водогону були розраховані  на споживання не  тільки  домогосподарствами. але і потужними  промисловими підприємствами.  На теперішній, час за рахунок  надлишкових діаметрів труб (300-500 мм)  вода до кінцевого споживача потрапляє через троє діб після очистки на насосній станції. Це несе за собою загрозу забруднення води після очистки і знезараження  та може призвести до захворювання жителів міста.

 Для вирішення цих проблем виконавчим комітетом Полонської міської ради було прийнято рішення про виготовлення робочого проекту на реконструкцію водопровідних мереж по вулицям Пушкіна, Привокзальна, Лесі Українки, Н.С. Говорун, Академіка Герасимчука, Ходякова в м. Полонне та по ділянці Понінківського водоводу (на території м. Полонного) Хмельницької області.

 Зведений кошторисний розрахунок вартості об'єкта будівництва складає 43431,897 тис. грн., налічує сім  черг основного призначення.  Загальна протяжність реконструйованої мережі складає  15681 м труб основного діаметру із 47000 м всієї системи вододопостачання. 

Реалізація даного проекту полягає у необхідності прокладання  поліетиленових  трубопроводів  діаметром 180-350 мм по основних вулицях міста,  встановлення необхідних засобів регулювання  та  під'єднання споживачів до нової мережі. Також  необхідно  відновити порушену структуру  дорожньої основи та провести благоустрій території будівництва. Загальна протяжність реконструйованої мережі складає  16040 м. 

Реалізація проекту матиме значний соціально-економічний ефект для  жителів м. Полонне,  адже  з  міської мережі водопостачання  споживає  воду більша половина  жителів міста, а з огляду покращення її якості, ця кількість збільшиться. Реалізація проекту позитивно вплине на розвиток інфраструктури міста.

Проект є інституційно сталим, його реалізація позитивно вплине  на благополуччя населення, підвищить рівень комунального обслуговування, покращить туристичну привабливість міста.

Проекту також характерна політична сталість. Його реалізація  знизить суспільно негативні настрої населення, пов'язані  з неналежним  виконанням зобов'язань виконавчої влади перед громадою та сприятиме підвищенню довіри жителів  міста до органів управління,  позитивно вплине на рівень їх підтримки.

Його реалізація буде економічним поштовхом для розвитку соціально – економічної самодостатності ОТГ

Перелік заходів  проекту:

- проведення підготовчої роботи, що передбачає  проведення  тендеру на виконання  будівельних робіт;

- підписання договору на  виконання робіт);

    - отримання дозволу на початок роботи в органах архітектурно-будівельної інспекції;

    - проведення підготовчих робіт по організації будівництва;

    - поетапне виконання  будівельних робіт;

    - влаштування  робіт по благоустрою;

    - підготовка збудованих ділянок до експлуатації, що включають промивочні та дезінфекційні роботи;

    - здача об'єкта в експлуатацію

Реалізація проекту дозволить якісно та кількісно покращити економічні та соціальні умови праці та проживання жителів міста. Сприятиме підвищенню рівня екологічної безпеки, підвищення рівня безпеки проживання, економічної, туристичної привабливості громади

Цільові групи проекту: мешканці громади, відвідувачі громадських закладів населеного пункту,  інвестори, туристи.

Фотозвіт про виконання проекту
10.01.2020
13.09.2019
22.12.2018 Виконання робіт по реконструкції водогону
10.10.2018 Виконання робіт по реконструкції водогону
04.05.2018
31.01.2018
11.01.2018
20.11.2016 Аварійний витік води через зношенність труб
ДодаткиЗведення витрат, зведені кошториси
Експертний звіт
Експертний звіт арк 2
Експертний звіт арк 3
Розрахунок класу наслідків та категорії складності
Рішення виконавчого комітету про затвердження
Довідка про балансоутримувача водопровідних мереж