Реконструкція очисних споруд КП "РВУВКГ"

Анотація проекту

  Майданчик існуючого комплексу каналізаційних очисних споруд розташований за територією міста Рубіжне неподалік від річки Сіверський Донець. Очисні споруди призначені для очищення міських стоків (суміш господарчо-побутових і промислових стічних вод) м. Рубіжне.
    Очисні споруди введені в експлуатацію у 1976 році, тому основна частина споруд  морально і фізично застаріла і потребує реконструкції і приведення у відповідність з нормами, що діють, за якістю очищення стоків. Методи виробництва очищення стічних вод – механічні, біологічні, фізико-хімічні. 
     Проектом пропонуються наступні заходи: 
1). реконструкція системи аерації у аеротенках, 
2) реконструкція існуючої хлораторної з заміною знезараження хлором на установку знезараження стічних вод гіпохлоритом натрію.
     У аеротенках за регламентом передбачено окислення органічних забруднень, що знаходяться в стічних водах, киснем за допомогою мікроорганізмів активного мула при інтенсивному перемішуванні і оптимальній температурі стічних вод. Фактично аеротенки знаходяться в незадовільному стані – частково зруйнована фільтросна плитка, аерація відбувається нерівномірно, що призводить до застою і загибелі деякого об'єму активного мулу, в результаті розкладання якого відбувається повторне забруднення стічних вод продуктами групи азоту (азот амонійний).
     Проектом запропоновано провести реконструкцію існуючої системи аерації з заміною фільтросної плитки на трубчасті полімерні аератори, що дозволить підвищити рівень очищення стічних вод і зменшити кількість забруднюючих речовин тих, що скидаються у р. Сіверський Донець. 
В даний час знезараження стоку проводиться хлорною водою, яку отримують в хлораторній при використанні газоподібного хлору.
Для знезараження стічних вод передбачається застосовувати гіпохлорит натрію, що отримується з розчину звичайної кухонної солі шляхом гідролізу.
Переваги даного методу:
- безпека реагенту (відсутність необхідності транспортування небезпечного вантажу);
- автоматизація технологічних процесів;
- простота монтажу і обслуговування;
- екологічна безпека.

Проект направлений насамперед на поліпшення екологічного стану регіону, а не досягнення економічного ефекту. Сума  проекту за зведеним кошторисом 14 508,150 тис. грн., з яких у 2012 р. було профінансовано з місцевого бюджету проектні роботи на суму 235,408 тис. грн., у 2014 р. профінансовано за рахунок КП «РВУВКГ» виконання комплексної державної експертизи на суму 10,178 тис. грн. Загальна сума реалізації проекту – 14 262,564 тис. грн.

Фотозвіт про виконання проекту
07.09.2016 Реконструкція очисних споруд КП

Розпорядженням КМУ від 17.07.2015 р. № 766-р виділено кошти на реалізацію проекту. У 2015 році реалізація проекту не відбулася у звязку з тим, що «РВУВКГ» проводило процедуру відкритих торгів  та повторну процедуру на визначення виконавця послуг (15.10.2015 і 30.11.2015), проте обидві процедури визнані такими, що не відбулися через відхилення всіх пропозицій учасників, згідно ст. 30 Закону України «Про здійснення державних закупівель». 

У 2016 році заплановано коригування кошторисної частини проекту для актуалізації цін.

Додаткизагальнобудівельні роботи хлораторна
загальнобудівельні роботи пункт управління хлораторна
опалення та вентиляція хлораторна
монтажні роботи хлораторна
електромонтажні роботи хлораторна
електромонтажні роботи пункт управління хлораторна
монтажні роботи аеротенки
зовнішні електромонтажні роботи хлораторна
зовнішні електромонтажні роботи аеротенки
придбання обладнання хлораторна
придбання обладнання аеротенки