Створення умов для функціонування спільного комунального підприємства «Шляхрембуд» Віньковецького району Хмельницької області як однієї із форм співробітництва територіальних громад

Анотація проекту

Як відомо, автомобільні дороги – дзеркало економіки держави та її імідж. На сьогодні стан доріг як в державі в цілому, так і в Хмельницькій області, зокрема і у Віньковецькому районі, потребує значних ресурсів для його покращення.

Віньковецький район є одним із тих в області, що має найскладнішу рельєфну систему поверхності території, а відтак відповідні дороги потребують постійного контролю і догляду, особливо в зимовий період. Протяжність доріг місцевого значення складає 229,8 км, комунального – 473,3 км.

29.12.2014 року філію «Віньковецький райавтодор» ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України», єдину дорожню організацію в районі, реорганізовано у Віньковецький дорожньо-ремонтний пункт №3 філії «Летичівський райавтодор» ПАТ «Автомобільні дороги України». Внаслідок проведеної реорганізації жителі району позбавлені повноцінних послуг щодо ремонту та утримання доріг в належному стані.

В рамках Закону України «Про співробітництво територіальних громад» суб’єктами співробітництва Віньковецького району Хмельницької області        (1 селищна рада, 7 сільських рад) створено спільне комунальне підприємство (далі - СКП) «Шляхрембуд», яке є першим і єдиним в Україні за організаційно-правовою формою, як і єдиним за формою співробітництва, передбаченою законом. В цьому й полягає інноваційна спрямованість проекту.

Внаслідок реалізації цього проекту переваги набудуть як жителі суб’єктів співробітництва, так і решти територіальних громад району. Крім цього, послугами СКП «Шляхрембуд» зможуть скористатись жителі сусідніх районів Хмельницької області (Новоушицький, Ярмолинецький, Деражнянський), а також Вінницької області (Барський район), з якими межує Віньковецький район.

Соціальний аспект вирішення проблеми у проектний спосіб передбачає можливість за рахунок об’єднання ресурсів місцевих бюджетів територіальних громад – суб’єктів співробітництва вирішувати комунально-побутові і соціально-культурні потреби громад району.

Економічним аспектом вирішення проблеми у проектний спосіб є ефективне витрачання бюджетних коштів на покращення стану доріг місцевого значення, ефективне управління об’єктом комунальної власності територіальних громад, створення нових робочих місць, наповнення районного бюджету, зупинення відтоку молоді в інші більш перспективні населені пукти області та країни. Оскільки економічна неспроможність більшості органів місцевого самоврядування району стосовно здійснення власних і делегованих повноважень, зокрема і в сфері дорожнього господарства, очевидна, то об’єднуючи ресурси територіальних громад – суб’єктів співробітництва - вдасться ефективніше вирішувати нагальні проблеми щодо утримання доріг.

Подальша реалізація проекту надасть змогу використовувати власні ресурси для ремонту доріг, оскільки на території Карачієвецької сільської ради знаходиться кар’єр піщано-гравійної суміші та будівельних пісків (площею 3,5 га).

Реальна можливість виконання проекту зумовлена наявністю в керівника заявника проекту досвіду роботи щодо організації та координації заходів з реалізації у районі Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Проект подано на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2015 році, в якому Проект отримав перемогу за темою «Співробітництво громад: практичні результати і вигоди», Віньковецьку районну раду нагороджено дипломом «Спеціальна відзнака». 
В ході реалізації проекту планується провести такі заходи:

придбання дорожньо-ремонтної спецтехніки для СКП «Шляхрембуд»;

засідання робочої групи 1 раз на місяць;

щоквартальний звіт керівника СКП «Шляхрембуд» на громадській раді з метою громадської оцінки ефективності досягнутих результатів;

висвітлення проведеної роботи в ЗМІ.

Очікувані результати проекту: 

Після реалізації Проекту планується  досягнути таких результатів:

забезпечено дорожньою технікою СКП «Шляхрембуд» з метою повноцінної діяльності підприємства;

відремонтовано  20% доріг місцевого значення на період до 2019 року;

покращено безпеку дорожнього руху;

реалізовано права громадян на отримання якісних комунальних послуг.

Цільові групи проекту - територіальні громади Віньковецького району, інших сусідніх районів Хмельницької та Вінницької області, а також учасники дорожнього руху, які перетинатимуть Віньковецький район автошляхами.
Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту та джерела його фінансування.

    Загальний бюджет Проекту складає 15 млн.грн.,

з них 13,5 млн.грн. – з державного бюджету;

1,5 млн. грн - з місцевого бюджету (суб’єкти співробітництва – учасники реалізації проекту).
Учасники реалізації проекту:

Віньковецька селищна рада, Великоолександрівська сільська рада, Карачієвецька сільська рада, Майдано-Олександрівська сільська рада, Охрімовецька сільська рада, Петрашівська сільська рада,  Покутинецька сільська рада, Яснозірська сільська рада, редакція районної газети «Сільські новини», Віньковецька районна рада.

 

Фотозвіт про виконання проекту
27.10.2016 характеристики техніки