Якісні дороги- міст до об'єднання громад

Анотація проекту

На сьогодні в районі однією з нагальних і найбільш болючих  проблем є стан доріг комунальної власності та загального користування, а також  впорядкування їх узбіччя. Вирішення даної проблеми потребує залучення значних фінансових ресурсів.

З цією метою територіальними громадами району 15.04.2016 укладено договір про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільного проекту «Якісні дороги – міст до об’єднання громад», який внесено до реєстру договорів по співробітництву територіальних громад Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 01.06.2016 року за №38. Даним договором передбачається координація діяльності 20 місцевих рад та акумулювання ними фінансових ресурсів з метою спільного придбання автогрейдера у районну комунальну власність. Наявність в районі власної спецтехніки дасть можливість оперативно ліквідовувати наслідки негоди, зокрема взимку боротися зі сніговими заметами, а літньої пори - грейдерувати і планувати після підсипки щебенем  вулиці та дороги.

В ході вибору моделі автогрейдера,  серед тих що пропонуються на  ринку дорожньої техніки України, проаналізовано отримані комерційні пропозиції від різних компаній. Враховуючи, що район являє собою сильно порізану балками і ярами  крутосхилу місцевість, для більшої ефективності робіт на дорогах району краще використовувати повнопривідну дорожню техніку.  Тому для виконання дорожніх робіт відібрано повнопривідний автогрейдер моделі SEM 922 AWD. Офіційним постачальником техніки SEM на території всієї України є компанія ТОВ «Цеппелін Україна». Компанія SEM 100% належить і управляється всесвітньо відомою компанією Caterpillar.

Станом на 17.11.2016  автогрейдер SEM 922 AWD коштує 3401,2 тисячі гривень. Для закупівлі зазначеної або аналогічної моделі планується залучити з державного фонду регіонального розвитку 2881,2 тис.грн. (84,7 %) та виділити з місцевих бюджетів  520,0 тис. грн. (15,3 %).

Чигиринська районна рада – заявник.

КП «ГУ Будинку рад» - відповідальний за реалізацію проекту.

Цільовою групою проекту  є населення району, що становить 26,8 тис. жителів, сусідніх районів, суб’єкти господарювання різних форм власності, а також учасники дорожнього руху, які автошляхами перетинатимуть Чигиринський район.

Залучення організацій-партнерів та співвиконавців  не планується.