Удосконалення механізмів застосування альтернативних джерел опалення в комунальному секторі с. Старий Лисець Тисменицького району

Анотація проекту

Проект «Удосконалення механізмів застосування альтернативних джерел опалення в комунальному секторі с.Старий Лисець» розроблений Старолисецькою сільською радою став переможцем Всеукраїнського Конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2014 році.

          Ідея написання цього проекту, що полягає у створенні енергодостатньої і енергобезпечної громади та зміцнення матеріально – технічної бази комунального підприємства «Старолисецьке ЖКГ». Інновацією проекту є ефективне використання природних лісових ресурсів, відходів шляхом їхнього подрібнення та колення на дрова. Попит на ринку з року в рік збільшується на даний енергетичний ресурс.

 

         Проблема зростання цін на енергоносії, кризові явища в економіці не дають змоги розвиватися  ні сільській громаді, ні місцевому бізнесу. Тому дуже доречним є альтернативне вирішення цієї проблеми.

         Єдиний вихід – необхідно почати ефективно використовувати наявні природні ресурси. Аргументи, що підтверджують дану гіпотезу: наявність сировини; здатність швидкого технічного переобладнання; надлишок трудових ресурсів для підготовки і забезпечення паливом.

 

          Соціально-економічна спрямованість та реальність виконання Проекту полягає в тому, що зекономлені на споживанні енергоносіїв та зароблені кошти від реалізації альтернативного палива спрямовуються на вирішення інших важливих соціальних проблем громади.

         Економічний аспект проекту полягає у запровадженні альтернативної  комплексної енергоефективної та енергобезпечної моделі в сільській громаді, що забезпечує суттєву економію бюджетних ресурсів; створює можливості для економічно вигідної діяльності комунального підприємства. Проект закладає підвалини для сталого (економічного, соціального, екологічного) розвитку громад Тисмениччини.

 

         Перелік укрупнених заходів Проекту - В рамках проекту заплановано придбання машину – древо кол, KSA 370/1, два котли для опалення на альтернативному паливі, дві бензопили.   

          Очікувані результати Проекту – це в першу чергу економія бюджетних коштів на опалення складе близько 200 тис.грн щорічно, проведено семінар – практикум серед органів місцевого самоврядування з питань енергоефектив-ності; створено чотири додаткові робочі місця в комунальному підприємстві;

Прибуткова діяльність комунального підприємства.

 

        Цільовими групами проекту є жителі села, працівники об»єктів соціальної інфраструктури села, працівники комунального підприємства, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.

 

        Організації-партнери: Івано-Франківська обласна рада – 50 тис.грн., Тисменицька районна рада – 50 тис.грн, Старолисецька сільська рада – 52,5 тис.грн., КП «Старолисецьке ЖКГ» - 40 тис.грн., ТзОВ «Пінія» та ПП «Недея» по 3 тис.грн.

 

        Вартість проекту: 596,4 тис.грн., в т.ч.кошти фонду – 397,9 тис.грн