Спільний крок до чистого довкілля – придбання сміттєвоза для покращення матеріально-технічної бази об’єднаної територіальної громади Новокалинівської міської ради Самбірського району Львівської області

Анотація проекту

Hазва проекту: Спільний крок до чистого довкілля – придбання сміттєвоза для покращення матеріально-технічної бази об’єднаної територіальної громади Новокалинівської міської ради Самбірського району Львівської області

Актуальність проекту. Даний проект є актуальним для соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади Новокалинівської міської ради, який дасть можливість покращити екологічну ситуацію в населених пунктах, поліпшить екологічний стан та зменшиться забруднення довкілля, чим збережемо здоров’я населення. До об’єднаної територіальної громади входять такі населені пункти: м. Новий Калинів, с. Калинів, с. Кружики, с. Корналовичі, с. Гординя, с. Мала Білина, с. Велика Білина, с. Велика Хвороща.

 Основною проблемою проекту є потреба в придбанні сміттєвоза з заднім завантаженням для збору та вивезення твердих побутових відходів, що приведе до покращення екологічного стану та підвищення рівня екологічної безпеки населення, збереження здоров’я мешканців.

Реалізація проекту дасть покращення матеріально-технічної бази об’єднаної територіальної громади та можливість швидко видалити та надійно знешкодити тверді побутові відходи шляхом їх вивозу на Самбірський полігон ТПВ.

На території міста Новий Калинів функціонує Новокалинівське виробниче управління житлово-комунального господарства, яке збирає та вивозить тверді побутові відходи щоденно з м. Новий Калинів в середньому 15м3 в день. Завантаження ТПВ відбувається в ручному режимі на самоскид і вивозиться 2-3 рази в день. Діючий сміттєвоз марки ГАЗ 53 МА 1986 року випуску знаходиться на балансі Новокалинівського ВУЖКГ, через довготривалу експлуатацію він вийшов з ладу, ремонту не підлягає, не придатний до подальшої експлуатації, а підлягає списанню.

Потреба у вивезенні ТПВ з інших населених пунктів об’єднаної територіальної громади в середньому в день становить:

 • село Калинів – 3м3;
 • село Кружики – 3м3;
 • село Корналовичі – 6м3;
 • село Гординя – 6м3;
 • село Мала Білина – 3м3;
 • село Велика Білина, село Велика Хвороща – 4м3.

Загальна кількість вивезення ТПВ з населених пунктів об’єднаної територіальної громади в середньому становить 40м3 в день.

Соціально-економічна ефективність від придбання сміттєвоза буде вирішена у заощадженні коштів у зв’язку із зменшенням використання паливно-мастильних матеріалів, у покращенні стану довкілля, в усуненні негативних впливів на здоров’я населення,  покращення санітарно-екологічного стану населених пунктів об’єднаної територіальної громади, зменшення використання ручної праці.

Короткий опис заходів проекту: Придбання сміттєвоза для збору та вивезення з ТПВ з населених пунктів об’єднаної територіальної громади.

              Очікувані кількісні та якісні результати від реалізації проекту:

Кількісні показники:

 • заощаджено кошти від економії на паливно-мастильних матеріалах – 150 тис.грн. в рік;
 • покращено добробут населення об’єднаної територіальної громади – 7258 осіб;

Якісні показники:

 • покращено екологічну ситуацію в населених пунктах об’єднаної територіальної громади;
 • покращено рівень екологічної культури населення;
 • скорочено площі земельних ділянок під стихійними сміттєзвалищами;
 • зменшено ручну працю;
 • збережено здоров’я мешканців;
 • перетворено сферу санітарної очистки та поводження з ТПВ на самоокупну та рентабельну галузь комунального господарства;
 • покращено екологічний стан довкілля;
 • знято соціальну напругу серед населення;
 • формування самодостатньої об’єднаної територіальної громади;

зменшено кількість правопорушень у сфері забруднення навколишнього середовища.

Цільові групи:

    7258 жителів об’єднаної територіальної громади: 682 школярі, 8 працівників поштового відділення зв’язку, 2 працівники банку, 160 шкільних працівників, 7 працівників народного дому, 6 бібліотечних працівники, 12 працівників ФАП, 49 працівники торгівельних закладів, 30 церковних служителів, 18 працівників лікарських амбулаторій, 80 працівників ВУЖКГ, 9 працівників побутових закладів, 18 працівників громадського харчування, 45 службовців органу місцевого самоврядування, 948 військовослужбовців будуть утримувачами вигод від реалізації даного проекту.

           Обсяг коштів необхідний для реалізації проекту та джерела його фінансування:

Загальна вартість проекту в цінах 2016 року становить 1350,000 тис.грн.

Необхідно кошти на 2016 рік в сумі 1350,000 тис.грн., в т.ч. 1215,000 тис.грн. (ДФРР), 135,000 тис.грн. (міський бюджет).

Організації-партнери, співвиконавці проекту: Новокалинівська міська рада (координація реалізації проекту, надання фінансового ресурсу з міського бюджету).