Реконструкція вуличного освітлення (з використанням енергозберігаючих ламп) в с.Посада Новоміська, Болозів, Конів, Грушатичі, Чижки Новоміської сільської ради Старосамбірського району Львівської області

Анотація проекту

1. Анотація проекту.

Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в 2015 році у Стросамбірському районі створено 2 територіальні громади, серед яких і Новоміська. У Новоміську територіальну громаду з центром у селі Нове Місто увійшли 14 населених пунктів. Загальна кількість жителів об’єднаної територіальної громади складає 6038 осіб.

Для усіх без винятку населених пунктів  Старосамбірського району в т.ч. і Новоміської сільської ради характерною ознакою є доволі низький рівень розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства. Це зумовлено недостатнім рівнем фінансової спроможності органів місцевого самоврядування, спричиненим доволі низькими надходженнями до місцевого бюджету. Як результат, місцева влада не може самостійно в повній мірі забезпечити  виконання комплексу заходів, спрямованих на покращення доступності території, розвиток інфраструктури, а також благоустрій території.

Однією із основних проблем населених пунктів новоствореної Новоміської територіальної громади  є проблема несправності мережі вуличного освітлення, адже недостатнє освітлення вулиць та провулків призводить до збільшення кількості ДТП, розвитку злочинності, збільшенню травматизму. Ця проблема поглиблюється також існуючою проблемою з якістю дорожнього покриття вулиць села. Жителі не можуть в повній мірі почуватись комфортно та безпечно у вечірній та нічний час в зв’язку з незадовільним станом доріг, тому виникла потреба провести  необхідний комплекс заходів з реконструкції вуличного освітлення (з використанням енергозберігаючих  ламп) в селах Посада Новоміська, Болозів, Конів, Грушатичі, Чижки.

Вирішення вищевказаної проблеми через участь у конкурсному відборі, на умовах співфінансування, забезпечить належне функціонування закладів соціально-культурної сфери у населених пунктах Новоміської територіальної громади, покращить умови  праці та проживання  жителям, а також сприятиме  економії енергетичних та фінансових ресурсів місцевого бюджету.         

 В рамках проекту передбачається реалізація заходів в декілька етапів: організаційне забезпечення реалізації проекту; підготовка документації для реалізації проекту; виконання  робіт з капітального ремонту  вуличного освітлення; соціалізація результатів проекту.

  Результатами впровадженого проекту стануть: покращення доступності території, створення належних умов для переміщення населення і транспорту територією населених пунктів, до об’єктів соціально-культурного призначення, які забезпечують життєдіяльність Новоміської територіальної громади; якісне виконання монтажних робіт, зменшення навантаження на місцевий бюджет, підвищення активності громади, спрямованої на  вирішення проблемних питань території, поглиблення співпраці громади і влади у вирішенні місцевих проблем.

Цільові групи Проекту: населення сіл Посада Новоміська, Болозів, Конів, Грушатичі, Чижки.; жителі інших населених пунктів, що входять до складу Новоміської територіальної громади; туристи та гості.

Проект реалізовуватиметься робочою групою у складі представників  Новоміської сільської ради, Старосамбірської районної ради.

Бюджет проекту складає 2180,109тис.грн. Очікується фінансування від ДФРР- 1900,00тис.грн., співфінансування з місцевого бюджету – 280,109тис.грн.

2. Детальний опис проекту.

2.1. Опис проблеми, на розв'язання якої спрямований проект.

Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в 2015 році у Стросамбірському районі створено 2 територіальні громади, серед яких і Новоміська. У Новоміську територіальну громаду з центром у селі Нове Місто увійшли 14 населених пунктів. Загальна кількість жителів об’єднаної територіальної громади складає 6038 осіб.

Новоміська територіальна громада – одна з 40 адміністративно-територіальних одиниць Старосамбірського району, розташована в північній частині району  за  35 кілометрів від районного центру м. Старий Самбір .Через село Нове Місто проходять шляхи в трьох напрямках - на  м. Мостиська, м. Самбір та м. Старий Самбір. На території громади розміщено  ряд об’єктів соціально – культурної, а це: дошкільні установи, 1 школа І ступеня, 6 навчальних закладів ІІ ступенів, 1 школа І-ІІІ ступенів., ЛАЗПСМ, терапевтичне відділення Добромильської НЛ, відділення Укрпошти та Укртелекому, відділення Старосамбірської районної ветеринарної лікарні, Народні доми, бібліотеки, працюють приватні підприємці, діяльність яких орієнтована, в основному, на роздрібну торгівлю.

Для усіх без винятку населених пунктів  Старосамбірського району в т.ч. і Новоміської сільської ради характерною ознакою є доволі низький рівень розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства. Це зумовлено недостатнім рівнем фінансової спроможності органів місцевого самоврядування, спричиненим доволі низькими надходженнями до місцевого бюджету. Як результат, місцева влада не може самостійно в повній мірі забезпечити  виконання комплексу заходів, спрямованих на покращення доступності території, розвиток інфраструктури, а також благоустрій території.

В результаті проведеного анкетування жителів  усіх населених пунктів Новоміської ОТГ першочергово громаду турбує питання  забезпечення нормального функціонування життєдіяльності населених пунктів через  проведення  реконструкції  існуючих  несправних електричних мереж вуличного освітлення в селах Посада Новоміська (вул.Головна), Болозів (вул.Л.Українки, вул.Шкільна, вул.Шевченка, вул.Гагаріна), Конів (вул.І.Франка, вул.Шкільна, вул.Тиха), Грушатичі (вул.Центральна, вул.Сонячна, вул.Сонячна Бічна), Чижки (вул.Центральна, вул.Зелена). І пояснення цьому дуже просте. Як і в більшості населених пунктів району, існують проблеми з якістю дорожнього покриття проїжджої частини та пішохідних тротуарів. Якщо у денний час більшість вибоїн помітні, то в вечірній та нічний час без справно працюючого вуличного освітлення вони непомітні, що впливає на рівень безпеки та комфортності життя громадян, які повертаються в вечірній час до своїх домівок. Особливо проблема загострюється під час зимового періоду, коли збільшується протяжність вечірніх та нічних годин, на дорозі ожеледиця, що призводить до травмувань пішоходів. Також відсутність вуличного освітлення та незадовільний стан доріг в сукупності створюють дискомфорт  для водіїв автотранспорту, збільшуючи при цьому ризики виникнення ДТП.

     Варто  також зазначити, що згідно з результатами аналізу, що регулярно проводиться правоохоронними органами, одна з основних причин скоєння дрібних злочинів є  недостатня освітленість вулиць. Про це свідчать звернення керівництва правоохоронних до органів  місцевої влади.

Для вирішення визначеної проблеми Новоміська сільська рада,  а пізніше громада с.Нове Місто стали учасниками проекту ЄС-ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» та реалізували  перший етап  реконструкції вуличного освітлення у с. Нове Місто шляхом впровадження енергозберігаючих заходів.  Загальна вартість проекту склала 124, 2 тис. грн.  В рамках реалізації проекту було виготовлено технічні умови, проведено реконструкцію вуличного освітлення центральної частини населеного пункту протяжністю 2,2 км, встановлено  двохтарифний лічильник, погодинне реле, закуплено та встановлено 24 світильники з енергозберігаючими лампами. Після завершення проекту  громада планувала впровадити другий етап реконструкції за кошти місцевого бюджету та кошти громади. В результаті добровільного об’єднання та створення Новоміської ОТГ територія проекту значно розширюється.

           Одним із способів вирішення вказаної проблеми є залучення додаткових джерел фінансування для вирішення проблемних питань території. Саме тому сільська рада вирішила взяти участь у конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2016 році.

          Даною проектною заявкою передбачено  провести реконструкцію вуличного освітлення в селах Посада Новоміська (вул.Головна), Болозів (вул.Л.Українки, вул.Шкільна, вул.Шевченка, вул.Гагаріна), Конів (вул.І.Франка, вул.Шкільна, вул.Тиха), Грушатичі (вул.Центральна, вул.Сонячна, вул.Сонячна Бічна), Чижки (вул.Центральна, вул.Зелена), які входять до складу Новоміської сільської ради.  Для цього необхідно  виконати  наступні роботи: встановити  20 залізобетонних опор, підвісити  провід ПВП загальною протяжністю 930м., підвісити самонесучий ізольований провід СІП 2х25 загальною протяжністю 7,4км., підвісити самонесучий ізольований провід СІП 4х25 загальною протяжністю 9,7км., встановити 483 світильники з енергозберігаючими лампами.

 Механізм вирішення вищевказаної проблеми у проектний спосіб  покращить доступність ОТГ, створить належні умови для переміщення населення і транспорту територією населених пунктів до об’єктів соціально-культурного призначення, які забезпечують життєдіяльність сіл Посада Новоміська, Болозів, Конів, Грушатичі, Чижки, що входять до складу Новоміської обєднаної територіальної громади, забезпечить належне функціонування закладів соціально-культурної сфери, покращить умови  праці та проживання  жителям населених пунктів, а також сприятиме  економії енергетичних та фінансових ресурсів місцевого бюджету.

             Цільовими групами проекту є:

- прямі бенефіціари: населення сіл Посада Новоміська, Болозів, Конів, Грушатичі, Чижки – 3011 осіб

- непрямі бенефіціари:  населення  інших населених пунктів, що входять до складу Новоміської територіальної громади (села Нижня Вовча, Товарна, Дешичі, Саночани, Нове Місто, Боневичі, Грабівниця, Комаровичі, Городисько)

- туристи та гості, які відвідують  с.Нове Місто.

            Реалізація мікропроекту поширюється на територію Новоміської об’єднаної територіальної громади (14 населених пунктів).

Запропонований проект відповідає Державній Стратегії регіонального розвитку до 2020 року: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/385-2014-%D0%BF.