Реконструкція даху і фасаду Народного дому с. Лановичі, Самбірського району, Львівської області

Анотація проекту

 

     Бісковицька сільська рада є центром об’єднаної громади сіл колишніх Викотівської, Пяновицької та власне  Бісковицької сільських рад. До її складу входять села Бісковичі, Рудня, Заріччя, Викоти, Максимовичі, Пяновичі, Лановичі та Тарава. Загальна кількість населення становить 5611 осіб, в тому числі села Лановичі 584 особи.

     На території громади функціонують: 1 дільнична лікарня, 1 клініка, 4 ФАПи,

:дві СЗШ І-ІІІ ст., дві СЗШ І ст., 5 народних домів, 4 бібліотеки.

     Результатами проекту будуть акумульовані кошти – 385,4 тис.грн., якісне виконання БРР згідно ПКД; наявність документів про передачу робіт на баланс власника; використання енергоресурсів зменшиться на 30%; більше 300 осіб матимуть змогу користуватися комфортними умовами та  послугами Народного дому, бібліотеки,. Ефективна та безперебійна робота вказаних структур на наступні роки,  заохочення всіх верств населення підвищувати свій культурний рівень, об’єднання мешканців навколо вирішення спільної проблеми, важливої для всіх, -  дасть можливість в перспективі вирішувати інші важливі проблеми спільними зусиллями громади і місцевої влади, , поглиблення співпраці громади і влади у вирішенні місцевих проблем.

     Проект має і неабияке міжнародне значення, так як переважна більшість населення с.Лановичі є поляками, які часто користуються послугами малого прикордонного руху, і, в свою чергу, часто приймають родичів і знайомих з Польщі.

     Цільовими групами проекту є усі мешканці села та працівники Народного дому с. Лановичі Бісковицької сільської ради. Непрямими бенефіціарами проекту є жителі навколишніх сіл, прилеглих  до Бісковицької сільської ради  та гості села.

     Бюджет проекту складає 539,3 тис. грн. Очікується фінансування від Конкурсу ДФРР у розмірі 485,3 тис. грн., співфінансування з місцевого бюджету у розмірі 54,0 тис. грн., в Проект реалізовуватиметься робочою групою у складі представників  Бісковицької сільської ради. За виконання ремонтно-будівельних робіт буде визначена відповідальна підрядна організація.

 Будинок народного дому збудований у радянські часи, коли, в зв’язку з мізерною вартістю енергоносіїв, ніхто не задумувався над питаннями економії газу, електроенергії. А про енергозберігаючі вікна, двері, утеплення дахів та фасадів ніхто і гадки не мав. Робота працівників та відвідувачів Народного дому в холодну пору року стає просто неможливою. Бібліотечні фонди втрачають свій вигляд і швидко псуються. Для реалізації проекту розроблено ПКД У разі успішного його втілення будуть створені оптимальні умови для роботи. Територіальна громада може суттєво зекономити кошти на опалення та направити їх на вирішення інших важливих проблем.

Проектом передбачено реконструкцію та утеплення даху та фасаду. В зв’язку з недостатністю власних коштів, його успішне втілення можливе лише з допомогою коштів ДФРР. З загальної суми проекту 539,3 тис. грн., потреба в коштах ДФРР становить 485,3 тис. грн.