Створення підрозділу місцевої пожежної охорони для забезпечення доступності послуг у сфері надання пожежної допомоги на території сільських населених пунктів новоствореної Понінківської селищної об'єднаної територіальної громади.

Анотація проекту

Забезпечення громадської безпеки, як стану захищеності інтересів людини, суспільства й держави від негативного впливу надзвичайних обставин, зокрема пожеж є одним із завдань органів місцевого самоврядування що випливають із аспектів децентралізації влади. Зазначені функції фактично переходять від держави.

Забезпечення доступності послуг у сфері надання пожежної допомоги (організація якісної та своєчасної допомоги населенню громад у разі виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій, зменшення ймовірних матеріальних збитків та втрат, недопущення людських жертв) в сільських населених пунктах новоствореної об'єднаної територіальної громади є одним із основних завдань громади.

Разом з тим, виконання зазначених заходів на етапі формування (створення) об’єднаних територіальних громад потребує державної підтримки.

2. Детальний опис проекту.

2.1. Опис проблеми, на розв'язання якої спрямований проект.

Площа території спроможної територіальної громади складає 87 кв. км.  Населення складає 8 тис. 406 осіб.

Населенні пункти об’єднаної територіальної громади (смт. Понінка, с. Липівка, с. Лодзянівка, с. Буртин, с. Новаки, с. Залісся).

На території громади розташовані: Понінківська картонно-паперова фабрика, Понінківський професійний ліцей з гуртожитком, 3 загальноосвітніх навчальних заклади, 3 дошкільних навчальних заклади, 5 закладів культури, 2 амбулаторії та 1 фельдшерсько-акушерський пункт, станцій швидкої допомоги, 1 заклад фізичної культури.

Небезпеку на території громади несуть 2 потенційно небезпечні об’єкти, газопровід середнього тиску протяжністю (27 км.) та низького тиску (70 км.), хвойні ліси, які складають 40% земельного фонду території громади.

Поряд з тим, на території новоствореної об’єднаної територіальної громади немає пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС, підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони.

2.2. Мета та завдання проекту.

Забезпечення реалізації повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня щодо забезпечення доступності послуг у відповідних сферах, зокрема часу прибуття для надання пожежної допомоги (не має перевищувати 30 хвилин).

2.3. Основні заходи проекту.

Придбання пожежного автомобіля.

Забезпечення майном і спорядженням для виконання завдань із гасіння пожеж та рятування людей (придбання спеціального одягу пожежного та спорядження, засобів зв'язку, засобів індивідуального захисту, речового майна).

2.4. План-графік реалізації заходів проекту.

Реалізація проекту передбачається впродовж 2016 року.

2.5. Очікувані кількісні та якісні результати від реалізації проекту.

Створення 1 (одного) пожежно-рятувального підрозділу для забезпечення стану захищеності інтересів людини, суспільства й держави від негативного впливу надзвичайних обставин, зокрема пожеж, зменшення ймовірних матеріальних збитків та втрат, недопущення людських жертв.

2.6. Інновації проекту.

В основі проекту лежить досвід європейських країн, щодо забезпечення ефективності та своєчасності реагування на сучасні виклики і загрози, наближення стандартів діяльності пожежно-рятувальних служб до європейських, фінансування та матеріально-технічного забезпечення підрозділів за рахунок коштів із різних джерел (державного та місцевих бюджетів). Раніше функції з гасіння пожеж в сільських населених пунктах фактично виконували підрозділи пожежно-сторожової охорони сільгосппідприємств.


 

Фотозвіт про виконання проекту
07.09.2016