Модернізація та розвиток історичних об’єктів туристичного маршруту «Слоут в минулому» в рамках культурно-спортивно-оздоровчого комплексу Березівської об’єднаної територіальної громади

Анотація проекту

Модернізація та розвиток історичних об’єктів туристичного маршруту «Слоут в минулому» дозволить вирішити найбільш соціально значиму проблему жителів населених пунктів Березівської об’єднаної територіальної громади з організації і проведення змістовного відпочинку сільського населення та збільшення потоку туристів по історичним та видатним місцям українського Полісся.

На перший погляд для цього є всі передумови: і багата унікальна історико-культурна спадщина села Слоут  в мальовничому куточку Сумщини, в якому помітний слід залишили історичні постаті минулого з наявністю краєзнавчих та спортивних музеїв (на громадських засадах), діяльність наметового дитячого табору «Літо Мужності», вигідне географічне розташування села Березівської об’єднаної територіальної громади на основних автомобільних трасах: Харків (Суми) – Новгород-Сіверський та Київ – Москва, багаті природно-туристичні ресурси значні природні багатства у вигляді лісів та водойм. А от справжнього музею та розвинутого туристичного маршруту, в селах Березівської об’єднаної територіальної громади немає.

Розуміючи, що відсутність маршруту для відвідування і знайомства з багатим минулим краю туристів та враховуючи потребу громади у створення рекреаційної зони відпочинку для різних категорій населення та вікових груп в центрі села - є удосконалення туристичного маршруту з облаштуванням будівлі краєзнавчого музею в колишній панській садибі кінця ХІХ – початку ХХ століття (на даний час приміщення колишнього дитячого садка) та благоустроєм парку відпочинку.

Це б дало можливість створити найбільш сприятливі умови для засобу культурного і духовного розвитку громадян  організації дозвілля, відпочинку дітей, молоді та людей похилого віку, внутрішнього психологічного комфорту та гармонії стану людини і навколишнього середовища.

Розвиток туристичного маршруту необхідно розглядати в контексті загального розвитку національної культури, містобудування, зеленого будівництва, збереження нерухомої культурної спадщини.

Туристична галузь є важливим чинником стабільного й динамічного збільшення надходжень до бюджету, позитивно впливає на стан справ у багатьох галузях економіки (транспорт, торгівля, зв’язок, будівництво, сільське господарство тощо). Туризм сприяє підвищенню зайнятості населення, розвитку ринкових відносин, міжнародному співробітництву, залученню громадян до пізнання природи та історико-культурної спадщини краю.

Все наведене вище доводить актуальність та необхідність модернізації та розвитку історичних об’єктів туристичного маршруту «Слоут в минулому» в рамках культурно-спортивно-оздоровчого комплексу Березівської об’єднаної територіальної громади, що призведе до розвитку туризму та екскурсійної діяльності – активного засобу пізнання навколишнього світу, формування кругозору, підвищення рівня знань, естетичних і культурних смаків громадян та гостей України, що ознайомляться з історичними, культурними, природними пам’ятками, тисячолітніми сторінками духовності українського народу