Створення умов для реалізації творчого потенціалу, організації дозвілля та надання якісних культурних послуг населенню Березівської об’єднаної територіальної громади

Анотація проекту

 Сучасний стан розвитку культури села в умовах реформування потребує позитивних зрушень у забезпеченні культурного обслуговування населення.  Заклади культури у сільській місцевості, які завжди були осередками  організації дозвілля, розвитку народної творчості та збереження народних традицій, сьогодні перебувають у кризовому стані. Сільська молодь  не має можливості проводити дозвілля відповідно до потреб і запитів, проявити свої здібності у певному напрямі  творчості, через що не завжди на конкурсах і фестивалях витримує конкуренцію з міською  молоддю. Рідко для мешканців села, особливо малих сіл, здійснюється показ театральних вистав, організовуються концерти професійних митців, народних аматорських колективів району, проводяться інші культурно-мистецькі заходи, бо  для організації їх проведення потрібні транспорт та належне матеріально-технічне оснащення. Заклади культури сільської ради потребують оновлення, заміни і придбання звукової, світлової апаратури, комп’ютерного та мультимедійного обладнання, музичних iнструментів,  сценiчних костюмів.

Яскравим і насиченим мистецьким життям живе сьогодні сільський будинок культури в селі Береза, а колективи художньої самодіяльності села, завдяки своїм талановитим виконавцям, давно стали не лише невід'ємною частиною культурного життя Глухівщини, а й добре знаними на території області. В будинку культури працюють 11 клубних формувань, в яких реалізують свої творчі здібності 94 учасники.

Сьогодні є потреба в інноваційному підході до надання послуг населенню з організації дозвілля, зокрема  послуг з реалізації потреб фізичного розвитку та здорового способу життя. Враховуючи те, що такий напрямок користується великим попитом серед населення різних вікових груп, є необхідність створення в клубних закладах кімнати фізичного розвантаження та активного відпочинку, забезпечення її необхідним інвентарем та обладнанням.