Підтримка кооперативного руху шляхом переоснащення для виробництва та переробки с/г продукції

Анотація проекту

Глухівська  районна державна адміністрація надає до розгляду проект «Підтримка кооперативу шляхом переоснащення та впровадження нових ліній для виробництва та переробки с/г продукції» на території Березівськоїоб‘єднаної громади, до якої, згідно Перспективного плану затвердженого на сесій Сумської обласної ради, входять с. Береза, с. Слоут, с. Шевченкове,с. Землянка,с. Долина, с. Гута, с. Кушкине, с. Обложки, с. Іващенкове,с. Кривенкове, с. Шакутівщина, с. Горіле, с. Клочківка, с. Отрадне, с. Попівщина, с. Первомайське, с. Перше Травня, с. Есмань,с. Нарбутівка,с. Масензівка, с. Жалківщина.

Актуальність цього проекту для майбутньої об’єднаної громади полягає в тому, що на сьогодні в с. Шевченкове зареєстрований сільськогосподарський виробничий кооператив «Світ молока-2012».  На даний час  кооператив не має обладнання та фінансових можливостей для його придбання.

Для вирішення цієї проблеми розроблений проект підтримки кооперативного руху Шевченківської  сільської ради  об’єднаної громади, який буде надавати послуги крім мешканців с. Шевченкове, іншім сільським населеним пунктам об’єднаної територіальної громади. Для реалізації даного проекту необхідно виконати наступні заходи:

  • Мобілізація громад через проведення зборів для вирішення питання щодо надання послуг всім населеним пунктам об'єднаної   громади сільськогосподарським виробничим кооперативом «Світ молока-2012»
  • Придбання холодильного обладнання, сушильної камери, міні консервного заводу, камери сухої заморозки овочів та фруктів, соковижималки.
  •    Від реалізації проекту очікується отримати наступні результати:

- буде відпрацьована допомога членам кооперативу в вирощуванні та реалізації плодово - ягідної продукції;

- буде відпрацьована ефективна модель закупівлі сировини на селі для подальшого розповсюдження серед інших громад району.

- здешевлення вартості продукції для навчально-виховних комплексів об’єднаної громади.

Для реалізації проекту необхідно залучити загальну суму коштів 1276,00тис. грн., з яких 1148,40 тис. грн. за рахунок ДФРР,  127,60  тис. грн. за рахунок сільської ради.